10.+11.11.2007 CACIB Vrtojba, Slovinsko
10th + 11th Nov 2007 CACIB Vrtojba, Slovenia

 Další výlet spolu s Patrikem a Jirkou sliboval další skvělý zážitek ... a nezklamal:-) Vyjížděli jsme v sobotu večer když v Praze i na D1 sněžilo a cesta přes Jihlavu a Znojmo byla už zasypaná bílou nadílkou – Martin letos opravdu přijel na bílém koni. Jakmile jsme ale přejeli hranice do sousedního Rakouska, sněžit přestalo a nadále nás doprovázel déšť. Tentokrát jsem se překonala a vydržela si s Patrikem povídat asi do 2hodin a pak teprve usnula! Vzbudila jsem se kousek za hranicemi už ve Slovinsku, když jsme stavěli natankovat na pumpě. Tankování se ale po chvíli změnilo ve výměnu píchnutého  kola u vleku, která trvala asi hodinu – nejdříve se hledalo nářadí, sundávala rezerva a vyměňovala za píchnuté kolo... Tu hodinu já samozřejmě prospala, protože dvou chlapům měnícím píchnuté kolo jsem nebyla nic platná. Další zastávka byla Ljubljana, kam jsme kamarádovi Tonemu vezli štěníka malamuta. Tam bylo zdržení podstatně menší a jelo se dál. Protože raději jezdíme vždy a všude s předstihem, i s dvěma zastávkami jsme do Slovinského města Vrtojba, které leží přímo u italských hranic, dorazili před 7hodinou! Od 7hod pouštěli pořadatelé do areálu sportovního centra HIT – parkovné uvnitř bylo zdarma! Po venčení jsme se nastěhovali do jedné ze dvou hal přímo ke kruhu společenských plemen. Měli jsme štěstí, v této hale byl po celém velikém kruhu natažený koberec a poměrně i teplo! Nezávidím těm, kdo celý den mrzli v hale druhé, kde byla navíc klouzavá podlaha v kruzích. Rozdělení plemen v kruzích bylo pro nás příznivé, takže jsme měli čas psy si upravit a vystavit. Po chvíli se ale hala zaplnila tak, že nebylo k hnutí a projít na záchod byla stezka odvahy - kolem klecí, kabelů s elektřinou a pod oblaky dýmu z pudrů.

 Když jsem ráno otevřela katalog, nestačila sem se divit...ve třídě šampionů byli přihlášeni 4psi – Uno, B.B. (Know How Win Bohemia Acro), Eros from Audrey´s Paradis s majitelem z Itálie a Ksavjer Alirain import z Ruska... když sem se na to podívala očima realisty, myslela jsem si,že s Unem budeme nejlépe 3. za B.B. a Erosem, protože B.B. je nádherný bohatě osrstěný pes, vedený profi handlerem a majitel Erose je zde na jihu také známý. Že porazím mladého a pro mě ničím zajímavého psa Ksavjera, jsem věřila. Pak sem si ale povídala s kamarádkou Lanou a ta mi dala malou naději... ptala sem se jí, jestli rozhodčího pro šicu pana Branislava Rajiče zná a může mi říci, na co klade při posuzování důraz?! Protože já jsem se s ním ve výstavním kruhu ještě nikdy nesetkala!!!!! Velice mě potěšilo když řekla POHYB! To byla opravdu naděje – velký kruh, Uno dle katalogu jako první ve třídě, to bych jeho největší přednost pohyb mohla vyzdvihnout...  

Jako první šli na řadu čínští naháči, které posuzoval pan Denis Kuzelj ze Slovinska. Naháčků bylo jen 7,ale v této konkurenci bylo hned od rána jasné, jak to dopadne... jsem proto ráda za vítězství v mladých a titul PRM pro Terrinku, a protože se v tomto kruhu neurčoval Best junior, Terri se i poprvé proběhla v závěrečném finále mladých jedinců! Chovala se naprosto skvěle, ocásek celou dobu nahoru i přes velké množství velkých psů a hlasitých zvuků!

Zholesk Angel Stars Acro - Excellent 1, Junior winner Výborná 1, PRM

kompletní výsledky naháčků najdete na www.nahaci.cz !

Po posouzení mopsů v témže kruhu jsem doupravila Una i mého svěřence Shake (Milkshake di Casa Corsini), se kterým bohužel nemám foto z této výstavy (použité je ze Zagrebu),ale v Zagrebu to jistě napravíme,a Patrik mezitím šel vystavovat svého Barzoje. Pak se vrátil ke kruhu šicu a udělal několik fotek. Nejprve jsem šla s Shake do mezitřídy, kde byl ještě jeden místní pes zlatý s maskou. Pan rozhodčí oba psy prohmatal na stole, zeptal se na jejich věk a poté se běhalo, každý sám i společně, opět prohmatání a CAC získává Shake:-) mám radost, jdu ho dát na stůl a doupravit Una. Toho během posuzování třídy otevřené donesu ke kruhu a čekám na pokyn vedoucí kruhu. Hned, jak zavolala PRVAKI, což jsou v místní řeči šampioni, vpluli jsme s Uníčkem do kruhu a pan rozhodčí si nás prohlížel celé velké kolo. Zastavíme se a teprve pak nastupují další tři naši konkurenti. Pan rozhodčí si všechny psy prohlédl letmo na zemi, spíše se zaměřoval na výraz. Pak hned vyzval mě na individuální posouzení tam a zpět,na stůl a znovu kolečko v pohybu a šel na řadu další. Poté, co prošli všichni kontrolou na stole a v pohybu, začal pan rozhodčí přecházet kruhem,sledoval jednotlivé psy a znovu na zemi sahal na hlavy a horní linie. Tolik sem si přála, abychom se také proběhli společně, ale to nebylo vůbec potřeba, pan rozhodčí měl jasno... znovu poodstoupil a pak se vrátil ke mě a řekl „FIRST“!!!!!!!!!!! Nevěřila jsem vlastním očím a uším..... a měla sem takovou radost, že sem se nesoustředila ani na pořadí ostatních psů a výsledek jsem zjistila až od Patrika:-) hned se šlo o CACIB, takže jsem musela řešit situaci, že jsem zvítězila se dvěma psy...Patrik byl při ruce s foťákem, takže ho odložil a vzal si Shakeho. Poté, co jsme všichni nastoupili jsme šli ihned do pohybu a po jednom kole mi pan rozhodčí šel podat ruku se slovy „CACIB“! Ještě nezbytné fotografie, které udělal Jirka a honem uvolnit místo fenkám.... s titulem CAC sem naprosto nepočítala, ale když už jsme jej měli, v CACIB jsem pevně věřila! Ale doufat v BOB a porazit tak pěknou italskou fenu z chovatelské stanice Rebel Rose, která měla CACIB jistý, to by bylo neuvěřitelné...pan rozhodčí mě opět překvapil...........

Shih-tzu Shih-tzu
rozdhodčí judge Branislav Rajič SLO, entred přihlášeno 17 psů

Psi Males
Třída dorostu Puppy class

Velmi nadějný 1, BIS dorost Very promissing 1, BIS puppy
CASPER - CONTE Letibo

-------------------

Třída mladých  young class

Výborný  1, PM(CAJC) Excelletn 1, Young winner
Mandarin Garden´s OPIUM
----------------
Mezitřída Intermedial class

Výborný 1, CAC Ex.1, CAC
MILKSHAKE Di Casa Corsini

-----
Výborný 2,res.CAC Ex.2,res.CAC
Jolyan´s TABASCO TWISTER
-------------------------
Třída otevřená  Open class

Výborná 1,CAC, res.CACIB Ex.1,CAC, res.CACIB
JAKY

-----
Výborný 2,res.CAC Ex.2,res.CAC
EROS de Chandaril
--------------------------
Třída šampionů  Champion  class

Výborná 1,CAC, CACIB, BOB Ex.1,CAC, CACIB, BOB
ICh.UNIQUE CHACHA Bohemia Acro

----
Výborný 2,res.CAC Ex.2,res.CAC
Ch.KNOW HOW WIN Bohemia Acro

----
Výborný 3 Excellent 3
Ch.EROS from Audrey´s Paradis

-----
Výborný 4 Excellent 4
Ch.KSAVJER Alirain


----------------------------------------
Feny Females
Třída štěňat Baby class

Velmi nadějný 1 Very promissing 1
COCO CHANEL Cinque Poirts
-----------------------
Třída mladých  young class

Výborný  1, PM(CAJC), Nejlepší mladý v rase Excelletn 1, Young winner, Best junior of breed
Viola Hirta´s SUNSHINE OF JOLYANS
-----
Výborný 2 Excellent 2
T-AGATY-STAKUA
-----
Výborný 3 Excellent 3
BEVERLY-BROOKE Letibo
------
Výborný 4 Excellent 4
ATHENA-AFRODITA Letibo
---------------------------------
Mezitřída Intermedial class

Výborný 1, CAC, res.CACIB Ex.1, CAC, res.CACIB
KALSANG Rinchen Pamo

------------------------------------
 třída šampionů Champion class

Výborná 1,CAC, CACIB Excellent 1, CAC, CACIB
Ch.Rebel Rose WIONA RIDE

----------------------------------
Thanks to Mr judge for great judging and titles for Uno!!!!!!!

Šicunky bylo poslední naše plemeno,které jsme vystavovali, takže potom byl čas na kávu, malý relax a pokec s přáteli:-) Pak jsme se přestěhovali do vedlejší podstatně chladnější haly, kde jsme raději nechali pejsky v jejich přepravkách a přikryli je dekami. Sami jsme si užívali radosti z úspěchů:-)

V závěrečných soutěžích se předvedl jen Uno v IX.skupině, kde v silné konkurenci známých handlerů a rozhodčích u pana Kuzelja neuspěl. Před samotným finále se ještě předvedli mladí jedinci, kde se proběhla Terri a Patrikův nový mops Christian a barzoj Marty. Scénář byl podobný jako v předchozích soutěžích :-)

IX.FCIIX.FCIBIS JuniorBODBIS

kompletní foto ze závěrečných soutěží naleznete http://www.vrtojba.slo-dogs.com/

Než jsme opět poskládali vše do auta, znovu venku vyvenčili psojíky a vydali se na cestu, bylo 18hodin, tma jako v pytli, ale krásných 11 °C! Vlastně se tomu jen těžko věří, že v ČR řádí první sníh a tady bylo přes den krásně slunečno a 18 °C! Po cestě na všechny postupně padala únava, takže jsme s přestávkami prospali téměř celou noc ... Takže ranní pohled na překrásné místy zasněžené hory a svítání byl úchvatný... snad vám to přiblíží i několik fotografií pořízených za jízdy z auta. V Rakousku byl sníh jen místy ale v ČR ležel sníh od hranic všude. Obzvlášť  na Vysočině to bylo velmi zajímavé, ještěže Patrik v pátek přezul zimní gumy!!!

RakouskoRakouskoRakouskoRakousko
RakouskoRakouskouž doma:-)

Další foto posádky našeho auta jsou pořízena v dopoledních hodinách už v ČR a jsou důkazem, že o zábavu nemáme nouzi!!! Před polednem jsme se zastavili na dobré jídlo v naší oblíbené restauraci Melilkana a ve 13hodin jsem přesedala v Praze do našeho auta a drandili jsme každý svou cestou :-) Díky moc Patrikovi i Jirkovi za super výlet:-) Už se moooooc těším do Zagrebu, to bude celý víkend:-)))))))))))
únavapozornost se udržovala vším - i jídlem
Jirka musím být spravedlivá a dát sem i sebe... tu s hubou dokořán si nechám pro sebe, tahle je ještě ucházející:-)oblíbená poloha Joshe - na zádech:-)))Takhle to vypadá, když dojde voda v odstřikovačích...Melikana

------------------------------------------------------

V sobotu v Ljubljaně uspěli i naši australáčci a Rockův syn "Kiss" získal BOB! Bohužel nemáme fotografie, takže jsou použity fotky psů z jiných výstav

Sobota Saturday

AUSTRALSKÝ OVČÁK Australian shepherd
rozhodčí judge Zoran Brankovič SER, přihlášeno entred  8jedinců

Psi Males
Třída otevřená Open class

Výborný 1, CAC, CACIB, BOB Ex.1, CAC, CACIB, BOB
Jch.Blue Crazy Breeze KISSMEKISSME
(
MultiCh.Sunshine SHANTI SHALLOW RIVERS+Blue Crazy Breeze Fantasyisland)

----------------------------
Třída šampionů  Champion class

Výborný 1, CAC, res.CACIB Ex.1, CAC, res.CACIB
Ch.DOMINIQUENSKY

---------------------------
Třída mladých Young class

Výborný  1  Excelletn 1
Jch.Prosto Chudo ELECTRA
(Ch.Chupachups del Whymper delle Grandes J.+Fiti Blue Elegance)

-----------------------------
Mezitřída Intermedial class

Výborná 1, CAC  Ex.1, CAC
Jch.EXPRESSDELIVERY del Whymper delle G.J.

--------------------------
Třída otevřená Open class

Výborná 1, CAC  Ex.1, CAC
MOONSHINING on Walla Wanda
---------------------------
Třída šampionů  Champion class

Výborná 1, CAC, CACIB  Ex.1, CAC, CACIB
Ch.APPLEBROWN

-----
Výborná 2, res.CAC,res.CACIB  Ex.2,res. CAC,res. CACIB
Ch.Shallow River´s ANANI TAINO ACRO