13.12.2008 10.ples kynologů a Šampion šampionů 2008
BRATISLAVA, Slovensko
13th December 2008 10th ball for cynoloies and Champion of Champions 2008
BRATISLAVA, Slovak

FOTOGALERIE ZDE PHOTOS HERE

První kulaté výročí šampiona šampionů a kynologického plesu jsme si nemohli nechat ujít! Složení naší čtyřnohé smečky zůstalo stejné a za  dvounožce jsme jeli jen já s Martinem. Předcházející ročníky najdete zde - 2006, 2007. Letošní účastníci - katalog ZDE Competitors for this year - catalog HERE Pro mě a naše pejsky to byla letos již čtvrtá soutěž Šampion šampionů ve čtvrté zemi - šampion šampinů  České republiky, Polska, Chorvatska a nyní i Slovenska :-) a na všech těchto soutěží jsme skvěle uspěli, stejně jako tady!

rozhodčíLetos bylo přihlášeno o 2 psí šampiony víc - 96! 37 psů přijelo se svými majiteli z Čech, 57 domácích, 1 přijel z nedalekého Maďarska a 1 až z Norska! Z 96 šampionů bylo dokonce 30 mezinárodních šampionů krásy!!! Všechny tyto psí krasavce letos posuzovala mezinárodní rozhodčí, rozhodčí pro IX.skupinu FCI a část skupin FCI V a VIII, paní Zdena Jílková z Čech, pan Horst Kliebenstein z Německa, který je specialistou na IV. a VI.skupinu FCI, ale je rozhodčím All round (pro všechna plemena), stejně jako pan Štefan Šinko ze Slovinska.

V pátek přijel Martin,který přivezl Dáyíka, kterého jsem ještě ten den vykoupala. V sobotu se pak koupal Rock, protože naše zahrada je jako bahenní lázně:-( a s malým zpožděním jsme před obědem vyjížděli směr Bratislava. Na hranicích jsme zastavili pro dálniční známku a jaké bylo naše překvapení,když nás dojelo auto s Bulharskou zničené autopoznávací značkou, které jsme předjížděli chvíli předtím, a které bylo v opravdu nepěkném stavu! Když jsme přijeli do Bratislavy, úkolem číslo jedna bylo najít hotel Blues v centru, kde jsme nocovali už loni. Centrum bylo po menších změnách ve směru jízdy, a tak nám to chvíli trvalo, ale zase jsme se projeli přímo pod Hradem :-)
Na místo jsme nakonec dojeli včas:-) Letos pořadatelé úchvatně vyzdobili halu C, která je větší než loňská hala A, a také mnohem slavnostnější. Krásná dekorace, vánoční výzdoba a krásní psi. Stihli jsme se převléknout, vyvenčit kluky a připravit je do kruhu. Letos měli všichni účastníci krásné oblečení, společenské a večerní róby. Některé dámy to se sukněmi až přeháněly, protože jim (nebo ostatním v kruhu) překážely při předvádění! Nicméně si myslím, že společenský oděv by měl mít každý, kdo sou tohoto večera účastní, ať už jako vystavovatel nebo jako poskok...Já, tak jako loni, jsem zvolila pohodlné, ale společenské oblečení na první kolo, protože tady je nejdůležitější předvést psa a v krátké době prodat to nejlepší, a ne si držet sukni, šlapat si na ni, nebo jí rušit ostatní psy. Na druhé kolo jsem se převlékla bez ohledu na další výsledek :-) v šatech jsem už zůstala po celý večer.
Rock posuzován paní JílkovouJako první bojoval Rock v 1.FCI skupině s číslem 1 jako loni. Nejprve jsme šli k paní Jílkové,která se s každým mile přivítala, psy si prohmatala a prohlédla v pohybu. Když už si prohlédla i poslední stojící šeltii, přišla znovu k nám, znovu Rocka prohmatala a poslala do pohybu a zařadila nás na konec... škoda, že si nepamatovala, že Rocka už prohlížela s číslem 1:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))

Rock v kruhu  u pana KliebensteinaRock při posuzování v pohybu panem ŠinkemPak následovala prohlídka u pana Kliebensteina, který ji udělal důkladnější ale o nic méně rychlou, protože nás letos bylo v první skupině šest. Nakonec pan Štefan Šinko. S kamennou tváří a profesionálním vystupováním prohlédl všechny v postoji i v pohybu.
Po krátké pauze, v níž jsem stihla doupravit Dayíka, nastupovala IX.skupina, kam se letos přihlásilo rekordních 15 psů (všichni se dostavili), k panu Kliebensteinovi. Ten všechny psy postupně prohlédl na stole a v pohybu. Poté i pan Šinko všechny podrobil prohlídce na stole a 2x v pohybu. Jen nakonec paní Jílková si psy nebrala na stůl, pohybu se však nevyhnul nikdo! Dayík byl celkem hodný, jen kdyby se nezamiloval do před námi Day v kruhu u pana Kliebensteinastojící krásné slečny tibetského teriéra. Ani já, ani její majitelka jsme mu neuměly vysvětlit, že opravdu nehárá a i kdyby, že nevěsta pro něho by to stejně nebyla:-) ještě jsme se tomu hodně nasmáli u našeho stolu, protože tibeťačka i její páníci nám dělali opravdu milou společnost. Spolu s nimi u našeho stolu seděl majitel mopsíka a holky Jana, Eva a Hanička od naháčů:-) dvě místa u našeho stolu zůstala volná, a jak jsme správně odhadli, Day před vstupem do kruhu"někdo" si koupil vstupenky dvě a přijel se najíst ve třech:-) ale třeba si to užili i "na stojáka" na ochozu:-))))) my jsme se skvěle bavili a to nám nepokazila ani lidská hloupost, závist a obava z konkurence... protože loni, kdy Dayík postoupil v 9.skupině mezi 4 nejlepší, a druhý šicák zůstal bez povšimnutí, to nemohla tatáž majitelka dopustit letos. Takže stížnost na to, že oba naše psy jsem v prvním kole předváděla já, byla uznána, protože každý pes má mít svého handlera, aby se nestalo, že v systému KO se setkají 2 psi jednoho handlera, a Day byl diskvalifikován!!!!! A to i přesto, že jsme nenarušovali žádný časový plán, nikdo na nás nikde nemusel čekat, protože když nastupovala 9.skupina, tak 1.skupina v níž byl Rock byla už dávno posouzena, a na kolo druhé, čili K.O.systém, byl připraven Martin s Rockem, kterého také předváděl, a Day v IX.skupinějá předváděla Daye. Skutečnost o diskvalifikaci se nám ani nikdo neobtěžoval oznámit a ani mě nikdo neupozornil v prvním kole, že by to měl být problém... na můj pozdější dotaz, proč byl diskvalifikován právě Day a ne Rock (nebo rovnou oba) mi bylo řečeno, že stížnost šla z 9.skupiny... no obrázek si umím udělat a mnozí jistě také! Vždyť Dayík je jediný český pes, který druhého přihlášeného šicáka na letošních výstavách porazil (když nepočítám svého rusáčka Samíka, kterému se to povedlo hned několikrát...), takže taková konkurence se musela odstranit! Takže Day by se také dostal mezi 32 nejlepších, to by se však muselo posuzovat podle kvalit psů a rozhodnutí rozhodčích!!!!!!!!! Ale to by byla pro mnohé asi hodně silná káva:-) Tak si odnesl"JEN" krásný pohár za účast, stejně jako všichni ostatní, kteří se nedostali na stupínky nejvyšší, nevyhráli BIG a nebo nevyhráli jednu z dalších kategorii - Nejlepší pracovní pes, Nejlepší lovecký pes nebo Pes sympatie.
Martin a Rock postoupili z 1.FCI skupinyTím jsem trochu předběhla. Nejprve následovala skvělá večeře a vyhlašování samozřejmě od 1.fci supiny, kde Rock s Martinem postoupili mezi TOP 32 psů z 1.FCI skupiny a vylosovali si písmeno T. K nim se pak přilosoval jezevčík, který Rocka v prvním K.O.porazil 2:1 - za hlas moc děkujeme panu Kliebensteinovi! Ačkoli jezevčík rozhodně nepatřil k mým favoritům, celou soutěž vyhrál:-) mnoho krásných psů se nedostalo vůbec do druhého kola a několik pěkných vypadlo hned v prvním K.O. ve finále. Tady je přehled všech finálových soubojů:-)

FOTOGALERIE ZDE PHOTOS HERE

KO systém ve finále KO competition in final
32finalistů - 16dvojic 32finalists - 16couples
pes označený * zvítězil dog with * is winner from the couple

*Yorkšírský teriér *
, katalogové číslo 27, písmeno A vs. Clumber španěl, katalogové číslo 58, písmeno B
-------------
Jezevčík dlouhosrstý trpasličí, kat.č. 31, písm. C  vs. * Dobrman *, kat.č. 8, písm. D
-------------
* Irish Soft Coated Wheaten Terrier * , kat.č. 20, písm. E vs.  Lhasa Apso , kat.č.78, písm. F
------------
 *Shih Tzu *, kat.č. 84, písm. G  vs. Silky teriér, kat.č. 18, písm. H
-------------
* Irský setr *, kat.č. 57, písm. CH vs. Coton de Tuleár, kat.č. 77, písm.I
-------------
Anglický korkšpaněl, kat.č. 66, písm. J  vs. *Irský vlkodav*, kat.č. 91, písm.K
-------------
* Pudl trpasličí *, kat.č. 86, písm. L  vs. Shiba, kat.č. 44, písm.M
-------------
*Velký švýcarský salaš.pes*, kat.č. 16, písm.N  vs. Jezevčík hrubosrstý trpasličí, kat.č. 35, písm.O
-------------
*Bearded Kolie*, kat.č. 2, písm.P  vs. Bloodhound, kat.č. 49, písm.Q
-------------
* Welššpringlšpaněl *, kat.č. 62, písm.R vs. Čínský chocholatý pes*, kat.č. 75, písm.S
-------------
Australský ovčák, kat.č. 1, písm.T  vs. *Jezevčík hrubosrstý trpasličí*, kat.č. 34, písm. U

Martin s Rockem prohráli 2:1. Za hlas děkujeme panu Kliebensteinovi. Rock lost 2:1. Thanks to judge Mr Kliebenstein
-------------
Pyrenejský horský pes, kat.č. 15, písm. V vs. *Vipet*, kat.č. 94, písm. W
-------------
* Špic střední černý *, kat.č. 38, písm. X  vs. Vipet, kat.č. 96, písm.Y
-------------
 * Americký kokršpaněl *, kat.č. 70, písm. Z  vs. Rhodesian Ridgeback, kat.č. 55, písm.A1
-------------
* Peruánský naháč *, kat.č. 47, písm. B1  vs. Rhodesian Ridgeback, kat.č. 54, písm. C1
-------------
*Labrador retrívr*, kat.č. 61, písm. D1  vs. Sibiřský husky, kat.č. 45, písm.E1
--------------------------------------------------------
16finalistů - 8dvojic 16finalists - 8couples

Yorkšírský teriér, katalogové číslo 27, písmeno A vs.  * Dobrman *, kat.č. 8, písm. D
-------------
Irish Soft Coated Wheaten Terrier , kat.č. 20, písm. E vs. * Shih Tzu *, kat.č. 84
-------------
Irský setr, kat.č. 57, písm. CH vs. *Irský vlkodav*, kat.č. 91, písm.K
-------------
* Pudl trpasličí *, kat.č. 86, písm. L  vs. Velký švýcarský salaš.pes, kat.č. 16, písm.N 
-------------
*Bearded Kolie*, kat.č. 2, písm.P  vs. Welššpringlšpaněl, kat.č. 62, písm.R
-------------
*Jezevčík hrubosrstý trpasličí*, kat.č. 34, písm. U  vs. Vipet, kat.č. 94, písm. W
-------------
 Špic střední černý , kat.č. 38, písm. X  vs.  * Americký kokršpaněl *, kat.č. 70, písm. Z 
-------------
Peruánský naháč, kat.č. 47, písm. B1  vs. *Labrador retrívr*, kat.č. 61, písm. D1 
--------------------------------------------------------
8finalistů - 4dvojice 8finalists - 4couples

* Dobrman *, kat.č. 8, písm. D  vs.  Shih Tzu, kat.č. 84
-------------
*Irský vlkodav*, kat.č. 91, písm.K vs. Pudl trpasličí, kat.č. 86, písm. L  
-------------
Bearded Kolie, kat.č. 2, písm.P  vs. *Jezevčík hrubosrstý trpasličí*, kat.č. 34, písm. U
-------------
 Americký kokršpaněl, kat.č. 70, písm. Z  vs. *Labrador retrívr*, kat.č. 61, písm. D1 
--------------------------------------------------------
4finalisté (semifinále) 4finalists (semifinal)

Dobrman, kat.č. 8, písm. D  vs.  *Irský vlkodav*, kat.č. 91, písm.K
-------------
*Jezevčík hrubosrstý trpasličí*, kat.č. 34, písm. U  vs. Labrador retrívr, kat.č. 61, písm. D1 
--------------------------------------------------------
Finále  Final
 
souboj o 3.místo for 3rd place

* Dobrman *
, kat.č. 8, písm. D
 vs. Labrador retrívr, kat.č. 61, písm. D1 
-------------
 boj o 1.místo for the 1st place

*Jezevčík hrubosrstý trpasličí*,
kat.č. 34, písm. U
 vs. Irský vlkodav, kat.č. 91, písm.K
Šampion šampionů 2008 + Lovecký Šampion šampionů 2008 Jezevčík hrubosrstý trpasličí FLAMENDR IDOL HYCON

I.vice šampion šampionů 2008 Irský vlkodav CESARO MEZI KAMARÁDY

II.vice šampion šampionů 2008 + Pracovní Šampion šampionů 2008 Dobrman CHRISS Z PADOKU

Šampion sympatie 2008 Anglický kokršpaněl Victoria´s yeti made in austria

Opět proběhlo tajné hlasování na nejvyšších stupních, když byli známi vítězové a nový šampion šampionů 2008, který putoval opět do Čech, následovala krátká pauza, odevzdávání Rock a jeho trofejehlasovacích lístků a nákup tomboly. Pak nesmělo chybět vyhlašování vítězů jednotlivých FCI skupin. Nikdo nám ale neřekl, že Rock v FCI skupině 1 vyhrál (stejně jako v roce 2006 naše Queen), a tak se vyhlašování zdrželo a na nás s Rockem se čekalo:-))) Byli jsme opravdu mile překvapeni a potěšeni... to je tak, když někdo něco nečeká! Ne jako připravit si psa u vchodu do finálového kruhu, vážit cestu po schodech dolů až z ochozu, ale on skupinu ale nevyhrál:-))))))))))))))))) vyhrál ji zaslouženě překrásný trpasličí pudl, který byl mým favoritem i ve druhém kole, kde jej ale nakonec vyřadil ve čtvrtfinále vlkodav.

FOTOGALERIE ZDE PHOTOS HERE

Vítězové skupin FCI
Vítězní psi získali nejlepší ocenění během předkol od všech 3 rozhodčích!

FCI I
Australský ovčák

SUNSHINE SHANTI SHALLOW RIVERS

FCI II
Dobrman

CHRISS Z PADOKU

 

 

FCI III
Yorkšírský teriér

POWER RANGER MONASTERY OF LA RABIDA


 

FCI IV
Jezevčík drsnosrstý trpasličí

FLAMENDR IDOL HYCON

 

 

FCI V
Sibiřský husky

OUMIAK´S THE SHOW MUST GO ON


 

FCI VI
Bloodhound

YOUNG ISEB

FCI VII
Irský setr

DIÓN SPOD ZOBORA

FCI VIII
Anglický korkšpaněl

PHIL MARIS DANDY DEVON

FCI IX
Pudl trpasličí

A.J. FIRST GREAT BOHEMIA

FCI X
Irský vlkodav

CESARO MEZI KAMARÁDY

:-)

My jsme se pak ještě společně vyfotili, vyfotili jsme naše pejsky i jejich trofeje, a dál jsme si užívali příjemné společnosti u našeho stolu i s ostatními přáteli, dobrého jídla i pití a tance. Na hotel jsme se odebrali až po druhé hodině ráno:-) My jsme si tento večer opravdu užili, oba jsme si byli rovnocennými partnery, nedělali jsme si jeden z druhého poskoka s podej, udělej ..... skvělý závěr sezóny a již nyní se těším na novou sezónu 2009, kterou samozřejmě zakončíme, jak jinak než na šampionu šampionů v Bratislavě:-)

FOTOGALERIE ZDE PHOTOS HERE

Úspěchy našich přátel nejen z této výstavy najdete na www.pibaro.comwww.tender-flash.com, www.nahaci.czwww.of-darkness.com, www.toklaramas.com, www.klucishih-tzu.com, www.provocativo.netwww.fallcat.net, www.jantarmoravy.cz, www.beagle-tergy.cz, www.beagle.cz, www.khyimi.eu

Martina