13.2.2010 Šampion šampionů BRATISLAVA, Slovensko
13th February 2010 Champion of Champions BRATISLAVA, Slovak


GALERIE FOTOGRAFIÍ PHOTO GALLERY

výzdobaValentýnské pojetí šampiona šampionů bylo moc romantické... zatímco roky předcházející (2008, 2007, 2006) se tato akce konala vždy v prosinci a atmosféra byla vždy vánoční, letos celou akci pořadatelé přesunuli na únor a tak se vybíral Šampion šampionů 2009 zpětně, jako je tomu třeba u nás... Letos bylo přihlášeno 90 psích šampionů ze Slovenska (45), Čech (43) a dva psi přijeli z Rakouska. Každý z nich musel být šampionem, psi zahraničních majitelů musí splňovat podmínku Slovenského šampiona. Domácím stačí jakýkoli šampion členské země FCI. Tak se tu sešlo 90 krásných jedinců, multišampionů, interšampionů, evropských i světových vítězů! Přehled letošních účastníků - katalog ZDE Competitors for this year - catalog HERE.
Já jsem se stejně jako
minule vypravila jen s Martínkem. Konečně Samík splňoval podmínku Slovenského šampiona, protože na předcházející ročníky byl ještě mladý, a tak jsem ho přihlásila už v Trenčíně. Věděli jsme, že pojede Chipík a původně měl jet i Wait. nacpaná halaHlásit tedy dalšího australáka nemělo smysl. Poprosili jsme proto Patrika, aby nám s sebou "půjčil" jeho krásnou americkou akitu "ChooChoo", aby se ani jeden z nás nenudil.
Vše se domluvilo, přihlásilo a my jsme v sobotu 13.2.2010 mohli vyrazit. Ještě předtím jsem ráno vykoupala a zastříhla Samíka, kterému to mimořádně slušelo! Vyrazili jsme přesně podle plánu ve 12:30 směr Praha, kde jsme za hodinku a půl vyzvedávali ChooChoo. I nadále vše probíhalo podle našich představ, které byly, kolem 16hodiny být na místě. V propozicích bylo, že přejímka začne od 15hodin, ale jelikož jsme neměli nikoho do první FCI skupiny, nikam jsme nespěchali. Dorazili jsme na minutu přesně, protože cesta probíhala bez sebemenších problémů. Na místě jsme se dozvěděli, že nakonec pořadatelé otevřeli až po půl čtvrté, takže jsme jen unikli mrznutí venku před vchodem. Vyzvedla jsem věci pro pejsky, oba vyvenčila, Martin se převlékl a potrénoval s ChooChoo. Já jsem váhala, zda se jít převléknout nebo začít česat Samíka, ale zvolila jsem druhou variantu. Rozčesala jsem ho, vyfénovala vousky a když jsem začala česat culík, pořadatelé začali volat skupiny 5, 8 a 9 do kruhu!!!!!!!!!!!!!! Takovou čáru přes rozpočet jsem opravdu nečekala.... a nebyla jsem sama! Mnoho psů nebylo ještě připravených, a to nejen z velmi na úpravu náročné deváté skupiny:-( V životě jsem tak rychle neměla učesaný topknot, který jakž takž držel ale spokojená jsem s ním rozhodně nebyla! Na převlékání nebyl čas, ještě, že jsem přijela v černých kalhotách a halence, namísto obvyklých jeans...

GALERIE FOTOGRAFIÍ PHOTO GALLERY
I.kolo
FCI 9 u Karla Reisingera  Sam u Karla Reisingera  Sam u Dušana Paunoviče
Sam u Giovaniho Batista Tabó ChooChoo v předkole Chip v prvním kole FCI 1 v předkole

Skupinu 9 jako první posuzoval rakouský rozhodčí Karl Reisinger a Martin s ChooChoo šli jako první k Dušanu Paunovičovi ze Srbska. Třetím rozhodčím byl pro nás naprosto neznámí italský rozhodčí Giovanni Batista Tabó. Všechny skupiny se postupně v rámci prvního kola představily u všech rozhodčích. My jsme museli jít první, protože již zmiňované skupiny 5, 8 a 9 byly nejobsazenější!!! Podle daného klíče v katalogu postoupili z prvního kola nejlépe hodnocení jedinci z každé skupiny do kola druhého.

FCI přihlášeno entred postupující
 get on TOP 35
I. 8 3
II. 8 3
III. 8 3
IV. 6 2
V. 14 5
VI. 8 3
VII. 7 2
VIII. 9 3
IX. 14 5
X. 7 2
non FCI 1 1

Šicu u Dušana PaunovičeNaprosto jsem nedokázala odhadnout, jak by první kolo pro nás mohlo dopadnout. Šicu bylo nejvíce zastoupené plemeno v naší skupině. Měla jsem pocit, že Vanita, která měla super den - krásně běhala i stála, se nejvíce líbíSamův ladný pohyb panu Reisingerovi. Tušila jsem, že panu Paunovičovi by se mohl líbit Samíkův pohyb, i když kruh byl velmi malý, a panu Tabó myslím padl do oka Maty, kterého si po posouzení všech psů v deváté skupině zaznamenal na přední příčky. Konkurence byla v naší skupině opravdu velká, takže postoupit také nemusel žádný ze šicáků, stejně, jako tomu bylo třeba u vipetů, špiců či dalmatinů. Mým favoritem byla fenka lhasa apso našeho kamaráda Radka, nebo krásný bílý královský pudl, kteří jsou prostě srdeční záležitostí:-) Martin si myslel, že v dané konkurenci ChooChoo dál Chipnepostoupí, takže jsme byli oba napnutí, jak dopadne představování všech psů a vyhlašování postupujících... Neměli jsme ani čas sledovat, jak se daří Chipíkovi, který bojoval s Míšou v první skupně a hájil také "naše barvy". O tom, že jsme nestihli ani vytáhnout foťák nemluvím, takže za fotky z prvního kola děkuji Jakubovi, Míše i paní Býškové! Poté, co jsme prošli všemi třemi kruhy, jsme si konečně oddechli, já se převlékla a doupravila Samíka podle mých představ! Přesunuli jsme se k našemu stolu, který jsme sdíleli se samými sympatickými lidmi :-) děkujeme proto Radkovi i ostatním za milou společnost po celý večer!

GALERIE FOTOGRAFIÍ PHOTO GALLERY
Hala pro druhé kolo
náš stůl

Slavnostní večer otevřeli moderátoři - Ing.Robert Kanás a Janka Hospodárová, a proslov měl i prezident SKJ Ing.Štefan Štefík. PakChipík následovalo vyhlašování postupujících psů a představování psů, kteří neměli to štěstí, dostat se mezi 32 nejlepších, tentokrát se začínalo od I.FCI skupiny :-) Drželi jsme Chipíkovi palce a k naší velké radosti byl úplně prvním postupujícím on!!! Míša si vylosovala písmenko Míši losováníG a modlila se, aby se k ní přilosoval kdokoli, kromě feny lhasa apso, která Chipa vyřadila loni  v Nitře na Pedigree Cupu a celou soutěž tenkrát vyhrála! Bohužel osud nelze změnit a tak si Radek s Ally vylosovali písmenko H, které určovalo dvojici Chip a Ally proti sobě! Ale to trochu předbíhám... Nás nejvíce zajímaly skupiny 5 a 9. Z 13 zúčastněných psů v páté skupině se mezi nejlepších 5 dostali dva malamuti, husky, shiba a také Martin sMartin se raduje z postupu ChooChoo!!!!! Super, náš cíl (aby alespoň jeden z našich dvou pejsků postoupil) byl splněn! Martin si vylosoval písmenko J, které jim ale moc štěstí nepřineslo, a stejně jako loni s Rockem, vypadl hned v prvním K.O. souboji, tentokrát s Anglickým kokrem pana Studeníka. A konečně nastoupila i devátá skupina. Prvními postupujícími byl Boston teriér a již zmiňovaná Lhasa Apso, kteří stáli podle katalogu první a druhý. Takže 2 z 5 míst byly obsazené... Vypadl maltézák, mops i papilon a třetí postupující místo získal jeden ze dvou středních pudlů. Ostatní tři pudlové se dál nedostali. Zbývalo 5 psů (3šicu, čivava a boloňák) a jen 2 postupová místa. Hlavou mi problesklo, že postoupit by mohli i 2 šicky, jako by tomu bývalo bylo loni...... Ale hned na to komentátorka ohlásila, že šicu s kat.číslem 78 (Maty) a také s číslem 80 (Vanita) dál nepostupují! Udělala mi trochu zmatek v tom, proč vynechala naše číslo 79 a proč vypadávájící ohlašuje ona, když do té doby měli s panem Kanásem rozdělené "funkce" tak, že ona vyhlašovala jen finálový kruhpostupující a pan Kanás přestavoval psy, kteří se dál nedostali?! Nicméně ihned paní Hospodárová řekla,že dál postupuje šicu s číslem 79 a to jsme byli my!!! :-) obrovská radost a už jsme spěchali vylosovat písmenko... z 5, která ještě byla na výběr, jsem si vytáhla písmeno X, které mě přiřadilo k jednomu ze dvou postupujících Aljašských malamutů.
Nebylo času na zbyt, protože ihned začal K.O systém, který šel velmi rychle. Pořadatelé letos vynechali červený a modrý koberec, ale v kruhu se běhalo podél modré a zlaté šňůrky a rozhodčí zvedali modrý nebo zlatý terčík. Pro přehlednost ale zachovávám rozdělení psů na "červené a modré", přičemž červeně označení psi běhali podél zlaté šňůrky...

GALERIE FOTOGRAFIÍ PHOTO GALLERY
KO systém ve finále
KO competition in final

32finalistů - 16dvojic 32finalists - 16couples
pes označený * zvítězil v dané dvojici dog with * is winner from the couple

*
Jezevčík hladkosrstý trpasličí *, kat.č. 27, písmeno A vs. Bloodhound, kat.č. 48, písmeno B
-------------
Skye Teriér, kat.č. 18, písm. C  vs. * Beagle *, kat.č. 45, písm. D
-------------
Irský setr , kat.č. 56, písm. E vs.  * Chesapeake Bay Retrívr * , kat.č.66, písm. F
------------
 Australský ovčák, kat.č. 1, písm. G  vs. * Lhasa Apso *, kat.č. 70, písm. H
-------------
Československý vlčák, kat.č. 6, písm. CH vs. * Sibiřský husky *, kat.č. 43, písm.I
-------------
Americká akita, kat.č. 35, písm. J  vs. * Anglický kokršpaněl *, kat.č. 62, písm.K

Martin s ChooChoo prohráli 2:1. Za hlas děkujeme panu Paunovičovi. ChooChoo lost 2:1. Thanks to judge Mr Paunović
-------------
Saluki, kat.č. 84 písm. L  vs. * Tosa Inu *, kat.č. 16, písm.M
-------------
*Aljašský malamut*, kat.č. 31, písm.N  vs. Bearded colie, kat.č. 2, písm.O
-------------
Louisianský leopardí pes, kat.č. 90, písm.P  vs. * Čivava*, kat.č. 81, písm.Q
-------------
* Afgánský chrt *, kat.č. 83, písm.R vs. Boston teriér, kat.č. 69, písm.S
-------------
Hanoverský barvář, kat.č. 52, písm.T  vs. *Yorkshire teriér*, kat.č. 23, písm. U
-------------
Český fousek, kat.č. 54, písm. V vs. *Yorkshire teriér*, kat.č. 24, písm. W
-------------
* Shih Tzu *, kat.č. 79, písm. X  vs. Aljašský malamut, kat.č. 34, písm.Y

Samík zvítězil 2:1. Nehlasoval pro nás jen pan Reisinger. Sam won 2:1. Thanks to judges Mr Paunović and Tabó
-------------
 * Jezevčík drsnosrstý trpasličí *, kat.č. 26, písm. Z  vs. Pudl střední černý, kat.č. 74, písm.A1
-------------
* Americký kokršpaněl *, kat.č. 60, písm. B1  vs. Argentinská doga, kat.č. 9, písm. C1
-------------
*Novofundlandský pes*, kat.č. 14, písm. D1  vs. Shiba, kat.č. 42, písm.E1
--------------------------------------------------------
16finalistů - 8dvojic 16finalists - 8couples

Jezevčík hladkosrstý trpasličí, kat.č. 27  vs. * Beagle *, kat.č. 45
-------------
* Chesapeake Bay Retrívr * , kat.č.66 vs. Lhasa Apso, kat.č. 70
-------------
Sibiřský husky, kat.č. 43 vs.  * Anglický kokršpaněl *, kat.č. 62
-------------
* Tosa Inu *, kat.č. 16  vs. Aljašský malamut, kat.č. 31
-------------
Čivava, kat.č. 81  vs. * Afgánský chrt *, kat.č. 83
-------------
*Yorkshire teriér*, kat.č. 23  vs. Yorkshire teriér, kat.č. 24
-------------
* Shih Tzu *, kat.č. 79  vs.  Jezevčík drsnosrstý trpasličí, kat.č. 26

Samík zvítězil 2:1 a vrátil tak jezivčíkovi porážku našeho Rocka z loňska (jiný jezevčík,ale stejná velikost i druh a stejná majitelka). Sam won 2:1. Thanks to judges Mr Paunović and Tabó
-------------
Americký kokršpaněl, kat.č. 60  vs. *Novofundlandský pes*, kat.č. 14
--------------------------------------------------------
8finalistů - 4dvojice 8finalists - 4couples

Beagle, kat.č. 45  vs.  * Chesapeake Bay Retrívr * , kat.č.66
-------------
Anglický kokršpaněl, kat.č. 62 vs. * Tosa Inu *, kat.č. 16
-------------
* Afgánský chrt *, kat.č. 83 vs. Yorkshire teriér, kat.č. 23
-------------
Shih Tzu, kat.č. 79  vs. *Novofundlandský pes*, kat.č. 14

Narazili jsme na budoucího vítěze, kterého jsme sice rozdrtili v pohybu, ale přesto jsme prohráli 3:0. Sam lost 3:0 with absolut winner of this competiton
--------------------------------------------------------
4finalisté (semifinále) 4finalists (semifinal)

Chesapeake Bay Retrívr , kat.č.66  vs.  * Tosa Inu *, kat.č. 16
-------------
Afgánský chrt, kat.č. 83   vs. *Novofundlandský pes*, kat.č. 14
--------------------------------------------------------
Finále  Final
 
souboj o 3.místo for 3rd place

Chesapeake Bay Retrívr ,
kat.č.66
 vs. * Afgánský chrt *, kat.č. 83
-------------
 boj o 1.místo for the 1st place

Tosa Inu, kat.č. 16  vs. *Novofundlandský pes*, kat.č. 14

ChooChoo měla jen jedinou šanci se proběhnout ve finále, krásně běžela i stála. Porazit ale pana Studeníka nebylo jednoduché, proto jsme byli rádi i za hlas pana Paunoviče, který ovšem na postup nestačil... Po vypadnutí jednoho z dvojice byl pes představen a objevil se na tabulích podél kruhu. Obdržel krásný pohár a pamětní diplom a soutěž pro něj skončila. Samík se předváděl moc pěkně! Pohyb ve velkém kruhu mu svědčí a myslím, že si toho všimli i páni rozhodčí. Snad jen rakouský rozhodčí měl z jeho úpravy top knotu náběh na infarkt :-) a tak pro nás nehlasoval ani jednou... Paní Hospodárová vždy nahlas komentovala Samíkův radostný projev a to i poté, co jsme prohráli. Ano, radovali jsme se oba pokaždé, protože to byl skvělý pocit stát ve finále po boku mnoha krásných a úspěšných psů a prohrát s vítězem nebyla žádná ostuda :-) Celý K.O.systém je o velké náhodě, o štěstí a o vkusu rozhodčích. Porovnávají se zde většinou neporovnatelní psi velikostí i FCI skupinou... Mnoho krásných psů se nedostalo ani do finále a  několik horkých favoritů vypadlo velmi brzy, jiní nenápadně proklouzli velmi daleko!
Hlasování rozhodčích ve finále bylo opět tajné a výsledky byly odtajněny až po vyhlášení vítězů jednotlivých skupin.tombola Každý měl jistě svého favorita... my jsme fandili fantastickému psu plemene Tosa Inu, který se dostal do finále spolu s nádherným a velmi mladým Novofundlandským psem - vítězem Pedigree Cupu junior! Hostesky vybíraly lístky pro hlasování o "Miss Sympatie" a prodávaly  lístky do tomboly. My jsme si jich několik koupili a pak čekali, jestli se na nás usměje štěstí. Také se podávala první večeře formou routu, který jako rautobvykle velmi rychle zmizel :-) my jsme si pochutnali na studených předkrmech, výborném řízku, kuřecímu masu na žampionech či salátu, ale sladké na nás "nezbylo"... kdo dřív přijde, ten dřív mele:-) hlasování...
Pak přišlo na řadu vyhlašování vítězů skupin a samotné odtajnění verdiktu rozhodčích... pan Reisinger měl opět trochu problém s hlasováním - na samém začátku požádali komentátoři všechny tři rozhodčí, aby si zkusili hlasovat nanečisto na jejich povel "tři dva jedna štart", dva rozhodčí to pochopili a zvedli cvičně terčík, jen pan Reisinger nechápal... Nyní na výzvu komentátora, aby zvedl terčík pro psa, pro kterého hlasoval již v obálce, chvíli přemýšlel a až na druhou výzvu zvedl správný terčík :-) V souboji o třetí místo zvítězil Afgánský chrt 2:1 a v samotném finále, v boji o první místo, zvítězil Novofundlandský pes 3:0 - tak procházel celou soutěží!!! Porazil tak našeho favorita Tosu, ale i tak to byla krásná dvojice. Vlastně krásná trojice, protože nádherného Afgána na vítěze tipoval asi každý...

GALERIE FOTOGRAFIÍ PHOTO GALLERY
Vítězové skupin FCI
Group winners
Vítězní psi získali nejlepší ocenění během předkol od všech 3 rozhodčích!

FCI I
Bearded Colie

BLAZA BLACK ALADIN
FCI II
Novofundlandský pes

KING OF HELLULAND FEEL THE WIN
FCI III
Yorkšírský teriér

XMAS WISH STŘÍBRNÉ PŘÁNÍ
FCI IV
Jezevčík drsnosrstý trpasličí

LONELY LITTLE LORD KALOKAGATHIA FAI
FCI V
Sibiřský husky

KRISTARI´S CHINOOK AT JEDNICKA
FCI VI
Beagle

ABSOLUTELY SPOTLESS TALIA
FCI VII
Irský setr

ICY-BREEZE JAY SLOVAK BASE
FCI VIII
Americký kokršpaněl

KEBEC´S CANADIAN TRADER
FCI IX
Lhasa Apso

ORLANE´S ALL TOO SEXY
FCI X
Saluki

BASSIRA YRTEP
 

Nejlepší z nejlepších Best of the best

Šampion šampionů 2009 Novofundlandský pes KING OF HELLULAND FEEL THE WIN

I.vice šampion šampionů 2009 Tosa Inu ABENJI BIG LUCK

II.vice šampion šampionů 2009 Afgánský chrt OZZY OSBOURNE GANDAMAK SLOVAKIA

Šampion sympatie 2009 Yorkshire teriér WATER-NYMPH MONASTERY OF LA RABIDA

Lovecký Šampion šampionů 2009 Jezevčík drsnosrstý trpasličí LONELY LITTLE LORD KALOKAGATHIA FAI

Pracovní Šampion šampionů 2009 Rotvajler XANDRA Z KOHLOVHO DVORA

Šampion šampionů 2009 Slovenských národních plemen Československý vlčák LUPUS CRYING WOLF

Volná zábava

SamíkNejprve krásně zazpíval několik písniček pan Beraze Iuza a po něm i skupina Duha a DJ YOGI. Zábava se velmi pěkně rozjela, byl to asi nejpovedenější večer ze všech plesů. Já jsem zagumičkovala Samíka, dala mu najíst a vše připravila na odjezd. Po půlnoci se losovala tombola a i na nás se usmálo štěstí :-) dva z našich lístků jsme proměnili za dárkové balíčky plné dobrot a zajímavých věcí:-) podávala se také druhá večeře - prasátko a guláš, takže jsme si ještě zobli a vyrazili v jednu ráno na cestu. To jsme ještě netušili, co nás čeká... silničáři uzavřeli dálnici pár km za Bratislavou díky výstavbě mýtného :-( objížďka byla dost velká a špatně značená, takže jsme se hodinu a půl zdrželi! Domů jsme dorazili až ráno, velmi unavení, ale velmi spokojení, že jsme se viděli a pobavili s mnoha přáteli a naši pejsci skvěle uspěli! Takže na příštím plese kynologů spojeným se Šampionem šampionů naviděnou!!!!! :-)

GALERIE FOTOGRAFIÍ PHOTO GALLERY

Úspěchy našich přátel najdete na www.prosto-chudo.com, www.pibaro.comwww.tender-flash.com, www.kazari-acd.com, www.nahaci.cz, www.of-darkness.com, www.toklaramas.com, www.provocativo.net, www.zkrajemlh.wz.cz, www.jantarmoravy.cz, www.beagle-tergy.cz, www.great-lady.com, www.srdcove-eso.websnadno.cz, www.australaci.unas.cz, www.abukantos.com - velké poděkování patří hlavně Jakubovi, který nám poslal mnoho nádherných fotografíí a svým všudypřítomným foťákem dokázal zachytit i krásné okamžiky :-)

Martina       &        Martin