Nascar Myspace LayoutsNascar Myspace LayoutsNascar Myspace LayoutsNascar Myspace LayoutsNascar Myspace LayoutsNascar Myspace LayoutsNascar Myspace LayoutsNascar Myspace LayoutsNascar Myspace Layouts   Nascar Myspace LayoutsNascar Myspace LayoutsNascar Myspace LayoutsNascar Myspace Layouts

14.7.2007 Nová Amerika


 

Další víkend s koňmi a našimi ausíky jsme si tentokráte užili na Nové Americe nedaleko Jaroměře, zatímco Martinka podnikla cestu do Rumunska na mezinárodní výstavu – ČTI ZDE, a tak znovu koníky neviděla, ale 4.8. na finále rodeo show na Halter Valley už nebude chybět :-) !

Fotoaparát jsme tentokrát měli s sebou my i naše kamarádka Vlasta ( proto si můžete užít více foto než minule), bohužel z výstavy v Oradee už jich je méně než obvykle. Na výstavu indiánského plemene koní APPALOOSA  naši výpravu z Halter Valley doplnil Petr Broukal ( u kterého jsme se později stavovali podívat se na jeho koníčky a naše odchovy australských ovčáků Arnošta a Jarmila :-) , ausíčci jeli na výlet Wapík, Kety a Skyppy. Wapík si tradičně užíval jako minule, Ketynka všem ukazovala, že ausík je plemeno ke koním to pravé :-) a Skyppy viděla koníčky poprvé a byla také velmi nadšená.Areál Nová Amerika je opravdu obrovským areálem pro golf, ale koně tu mají své místo také, nejen nádherné stáje, krytá jezdecká hala, výběhy pro koně kde se pásli kobylky s hříbátky, hotel... celý zrekonstruovaný komplex působí velmi dobře.

Dopolední soutěže byli výstavou v pravém slova smyslu, tedy soutěží exteriéru, a doprovodné soutěže na ruku.


 
kamarád Double Rocka "Ronyho" odpočíval po soutěži v boxu ( na foto dole)

O polední pauze jsme měli možnost vidět nádherné vystoupení „bičování“ tedy show s bičem a pak i kolty, do show byli „zataženi“ i diváci, kteří přežili bez újmy na zdraví, a to drželi  cigarety nebo novinový papír,které byli postupně zkracovány... a zkracovány ..... :-)
 

Odpoledne pokračovala show soutěžemi v sedle, nádherní koně a nádherná práce jejich jezdců! Celý den posuzovali 2 rozhodčí z USA, zcela samostatně a nezávisle, takže po skončení každé akce bylo dvojí vyhlášení. Je to pro nás znalce psích výstav trochu zvláštnost,ale pro majitelé koní vynikající věc.Na jednom místě mohou být jejich svěřenci oceněni 2 rozhodčími a získat tak hned dvojí bodování do celosvětové soutěže.

Závěrem se pejskové museli ještě prolítat,my jsme se cestou domů stavili podívat na naše děti BACARDI Bohemia Acro "Arnošta" a Prosto Chudo KANSAS ACRO"Jarmila" :-)