17.5.2009 NVP Jelení Gora, Polsko 19th may 2009 National show Jeleni Gora, Poland


FOTOGALERIE ZDE      PHOTOGALLERY HERE

Letošní výprava do Jelení Gory se opravdu vydařila... no vlastně stejně, jako všechny předchozí v letech  2004, 2005, 2006, 2007 i 2008!!!:-) Vydala jsem se opět s Martinem, na jehož stránkách naleznete reportáž také - www.fallcat.net, kterému opět děkuji za všechno;-) Letošní národní výstava přivítala necelých 800 psů a fen a oproti loňsku nám počasí opravdu přálo:-)
Po sobotní klubové schůzi jsme vyzvedli Emílka a poté se přesunuli ke Kačence, která do Jelení Gory jela s námi, a která nám spolu se svou maminkou poskytla nocleh. Moc oběma holkám děkujeme za krásné odpoledne, příjemný večer, skvělé jídlo, úžasnou zábavu, ale hlavně za jejich přátelství! Jejich úspěchy najdete na stránkách
www.tender-flash.com a www.kazari-acd.com!
Jeleni GoraV neděli ráno jsme tedy v 5hodin vyrazili ze Sušna a v Benátkách n.J. ještě přibrali další tři čtyřnohé členy naší výpravy. Celá výprava se tak skládala z naší Skippy, Martin přihlásil veterána Prince, Kačenka Sunny a rovněž svého novopečeného veterána Idruse (border kolie). Vezli jsme pak ještě Emila, Aussinu (australský honácký pes), Ingiho a Dido (oba bíglové). Po sedmé hodině jsme již byli na místě, opět mezi prvními, takže zaplacení ve výstavní kanceláři jsme zvládli bez fronty:-) ještě předMelbeurne Beauti Cidabro námi dorazila kamarádka Bára:-) pak následovalo rozmístění našich věcí a pejsků ke kruhům. Bohužel bíglové byli na opačné straně než zbytek pejsků. Po chvíli dorazily další naše kamarádky Hanka a Anička - holky Krejzkovy, se svojí smečkou. Díky holkám byl tento den zase o kus příjemnější! Ještě před začátkem posuzování jsme u kruhu australáků postavili stan, naštěstí jen proti slunci, protože na déšť to opravdu nevypadalo:-)
Samotné posuzování začalo před půl jedenáctou a jako první šla na řadu honačka Aussi s číslem 2:-) vybojovaly jsme tituly CWC a Nejlepší fena, ale BOB si odnesl krásný polský interšampion.
Emil ve třídě mladýchSunnySkippyo Nejlepší fenuo BOB
Po chvilce šli do téže kruhu australští ovčáci, kteří byli letos jen naši:-) Emil se moooc líbil a odnesl si vše, co mohl:-) Skippy udělala další krok za ziskem šampiona Polska a Sunnynka byla v Polsku poprvé a šampionát si začala:-) přesunula jsem se k bíglům, kde mezitím Martin vyběhal s Ingim druhý CAJC a s Princem Best veterán. Fenka Dido skončila V2. Pak už jen BOB u Bíglůbojovat o BOB, kde jsem předváděla Ingiho, co by Nejlepšího mladého:-) Vítězem plemene se stal Jack s Aničkou:-) nezbytné focení a po zabalení věcí přesun do našeho hlavního stanoviště. Pomohli jsme přistěhovat věci k nám i Hance s Aninou a trochu relaxovali před začátkem závěrečných soutěží. Poslední bojoval Idrus. Skončil jakoSunny s Julinou - zvítězily v 1.kategorii JH Best veterán,  jen o kousek mu utekl titul BOB. Šicunky jsem tentokrát neměla čas sledovat, jen vím, že syn naší My Sweet Baby Bohemia Acro - "Redík" získal u přísné rozhodčí poslední titul k dokončení Polského šampiona, čímž jemu i jeho majitelce Sylvě moc gratulujeme!
Mladé vystavovatelce Julince jsme v
Czestochowě slíbili, že jí půjčíme psa i v Jelení Goře. Přišla ale také její kamarádka Aleksandra, která je Julinky učitelkou a v Evropě velmi známou a hlavně šikovnou mladou handlerkou, zda nepůjčíme psa i jí. Volba padla na Sunny a holkám vůbec nevadilo, že se o ni vystřídají, protože soutěží každá v jiné kategorii. To jsme ještě netušili, co přijde:-) junior handling začal s velkým zpožděním, kdy děti dlouho čekali na slunci, než na ně dojde řada. Vznikly kvůli Junior handling tomu v závěru trochu zmatky, ale vše nakonec dobře dopadlo. Obě holky si vedly skvěla a Sunny neměla nejmenší problém běhat i ve velkém vedru jednou tolik než ostatní svěřenci mladých vystavovatelů. Oběma holkám tak dopomohla k vítězství ve své kategorii:-))))) v Polsku ale soutěží vítězové obou kategorii ještě o Absolutního vítěze, takže nastal problém, jak Sunnynku rozpůlit:-) holky se naštěstí rychle domluvily a Julinka soutěžila s jezevčíkem. Obě byly moc šikovné a jen těžko se vybíralo, ale nakonec zvítězila starší a zkušenější Ola se Sunny:-)
Hned na to nastupovali veteráni, kde jsme měli dvě želízka v ohni -  Princ a Idrus. Princ zaujal paní rozhodčí Wieremiejczyk-Wierzchowskou natolik, že jej v konkurenci více než 20 Princ BIS veteránveteránů nechala zvítězit!!!!! To já už jsem fandila z přípravného kruhu, kde jsem stála s Emilem připravená na BIG junior, které posuzoval (jako celé BIS junior) panEmil na BIG Junior Andrzej Kot. Emilovi to venku na trávě běhalo dokonale a tak se v konkurenci asi 15 psů dostal do užšího výběru 3 spolu s polským nížinným ovčákem a šeltiíí. Z těchto tří ho pak rozhodčí vybral jako nejlepšího a Emil získal BIG junior. Anička se do finále dostala s jezevčíkem Putinkem. Ani jeden však do konečného pořadí překvapivě nezasáhli, i když Putin se probojoval ještě mezi TOP 5 na BIS junior. Velká pochvala pro Emílka a rychlý přesun zpět do přípravného kruhu, kde již byla seřazená první FCI skupina. Vedoucí kruhu nás tím pádem postavila na konec řady. Skupinu posuzovala rozhodčí Jadwiga Niciewicz, které se dopoledne Emil moc líbil. Ve skupině byla opět obrovská konkurence, ale jakmile se Emil dostal do užšího výběru 6, doufala jsem, že by se mohl dostat i na "bednu" :-) po jednom společném kolečku šla rozhodčí oznámit svůj verdikt komentátorovi. Třetí skončila dlouhosrstá kolie, druhý československý vlčák a vítězí australský ovčák!!! Ohromná radost a velká hlasová podpora našich příznivců a kamarádů:-) Emil získal ve svých necelých 14 měsících již druhý titul BEST IN GROUP!!! Nezbytné fotografie a už se utíkáme potěšit s přáteli:-) v černém oblečení a v poměrně EMIL BIG!!!teplém saku se již nedalo vydržet, takže jsem se převlékla do letnějšího kostýmu a hned běžela zpět fandit Putinkovi do čtvrté skupiny. Tam sice opět zářil, ale nevyhrál, i když třetí místo je super! Anička vyměnila Putinka za Jacka a za chvíli na to spěchala do další skupiny. Tam byl Jack jednoznačně nejlepší a i když jsme do poslední chvíli fandili, přes místní bassetku se dostat nemohl... takže i druhé místo nás nesmírně těšilo:-) V poslední FCI skupině ještě zabodovala Bára se svým polským chrtem, kde se dostala na třetí místo. Báře opět moc děkujeme za krásné fotky!!!

BIS posuzoval již tradičně pan Andrzej Mania. Emil podal skvělý výkon, oko rozhodčího na něm ale spočinulo málokrát. V pohybu ho vůbec nesledoval a i v postoji hledělEmil na BIS spíše na konec řady vítězů. Přesto jsem v dané konkurenci tajně doufala, že by krásný Emil mohl být mezi nejlepšími. Pan rozhodčí ale překvapil a vybral do finále bassetku, lhasačku a afgána. Rozhodně jsem měla zcela jiné tipy na finále, ale rozhodčí je rozhodčí. O chviličku později vybral jako vítěze hopsající lhasu z Německa. Přesto jsme se ohromě radovali, vždyť Emil má vše stále ještě před sebou a BIG je pro nás velice cenný a měli jsme z něj velkou radost. Balení věcí a venčení pejsků nám zabralo minimálně hodinu a tak i díky zpoždění závěreček jsme odjížděli před 19 hodinou. Cestou ještě zastávka v naší oblíbené pizzerii na Malé Skále a pak už jen rozvoz domů. Kačenka byla na trase jako první, pak smečka z Hlavence a nakonec v Praze Emílek. Tam jsme si ještě se Zuzkou a Lindou Hodovými chvíli povídali a líčili zážitky z výstavy, takže do postele jsme se doma dostali až po jedné ráno. Znovu chci všem přátelům poděkovat za skvělý den a pogratulovat ke skvělým úspěchům. Děkuji také všem rozhodčím, kteří naše pejsky posuzovali!
BEST IN SHOW

FOTOGALERIE ZDE      PHOTOGALLERY HERE

Úspěchy našich přátel najdete na  www.fallcat.net, www.pibaro.comwww.tender-flash.com, www.kazari-acd.com, www.nahaci.cz, www.of-darkness.com, www.toklaramas.com, www.klucishih-tzu.com, www.provocativo.net, www.zkrajemlh.wz.cz, www.jantarmoravy.cz, www.beagle-tergy.cz, www.great-lady.com, www.beagle.cz, www.srdcove-eso.websnadno.cz, www.sylvadog.wbs.cz