19.+20.9.2009 CACIB Podgorica + CAC Kotor, Montenegro

Všechny fotografie naleznete ZDE All photos are HERE

Po roce a půl jsme se opět rozhodli využít možnosti šampionátů v Černé Hoře pro naše mladé pejsky, kterým se v jejich mladém věku dospělý šampionát opravdu hodí. Mnozí z nich teď mohou využít všechny dostupné třídy - od mladých, přes mezitřídu, otevřenou až po šampióny, což je u našich dosti početných plemen velkou výhodou. Náš loňský výlet, který byl spojen ještě s výstavami v Chovatsku, najdete ZDE. Protože celá akce je velmi náročná  (a to nejen finančně), rozhodli jsme se vzít s sebou i pejsky našich přátel, kteří by se sami "na jih" nevypravili. Naše sestava byla tentokrát velmi velmi početná - vezli jsme 14 pejsků, 6 plemen!!! Jejich výsledky najdete v přehledné tabulce, která svědčí o naší 100% úspěšnost:-) Ano, všech 14 pejsků si odvezlo šampionát, pro který si tam přijeli, a mnozí z nich ještě další krásné tituly a vítězství :-)

Plemeno Breed Rozhodčí SO/NE Judge SAT/SUN Jméno psa Name of dog CACIB Podgorica CAC Kotor
         
Australský ovčák
Australian Shepherd
Š. Šinko (SLO) /
V. Brajović (MNE)
Prosto Chudo Dragon Fallcat "DRAK" CAC, res.CACIB   CAC *
A Excelent Weihaiwei New Acro "WAIT"  CAC, CACIB, BOB, BEST IN GROUP  CAC, BOB, BEST IN GROUP *
Prosto Chudo Fleury Red Catawba "FLARY"  CAJC, JUNIOR BOB   CAJC, JUNIOR BOB **
A Extra Class New Acro "SISI"  CAC, res.CACIB   CAC *
A Extrem Way New Acro "EXI"  CAC, CACIB  CAC, BOS *
         
Australský honácký pes
Australian Cattle dog
Š. Šinko (SLO) /
V. Brajović (MNE)
Cayman Kazari - Toyo Ken "KAYMAN"   CAC, CACIB, BOB  CAC, BOB, res.BEST IN GROUP *
Cara Mia Kazari - Toyo Ken "KARA"   CAC, CACIB  CAC, BOS *
         
Jezevčík krátkosrstý trpasl.
Teckel shorthair miniature
E. Engh (NOR) /
V. Brajović (MNE)
Lucky Tergy "LUCKY"   CAC, CACIB, BOB, res.BEST IN GROUP  CAC *
Formula Uspeha Optimus "PUTIN"   CAC, res.CACIB   CAC, BOB, BEST IN GROUP *
         
Beagle E. Engh (NOR) /
M. Bulajić (MNE)
Maruby's Ares "ARI"  CAC  CAC, BOB, BEST IN GROUP III *
         
Čínský chocholatý pes
Chinese Crested dog
D. Paunović (SRB) /
E. Engh (NOR)
All Exclusive Stars Acro "ALIS"   CAC, CACIB  CAC, BOS *
         
Shih Tzu D. Paunović (SRB) /
E. Engh (NOR)
Bamboo z Ivafre "BAMBOO"   CAC, res.CACIB 
NEW CLUB CHAMPION
 CAC, BOB *
Unique ChaCha Bohemia Acro "UNO" CAC, CACIB, BOB, BEST IN GROUP
BEST IN SHOW III
 CAC *
Saffron Sherhy Origami "KISSA"  CAC, CACIB 
NEW INTERNATIONAL CHAMPION
CAC, BOS *

* nový šampion ŠAMPION MONTENEGRO new CHAMPION OF MONTENEGRO
** nový junior šampion MONTENEGRO new junior CHAMPION OF MONTENEGRO

Všechny fotografie naleznete ZDE All photos are HERE

17.9.2009 Přípravy
Celý čtvrtek byl ve znamení koupání pejsků, balení věcí, připravování dokumentů a prostě chystání všeho, co je pro tři lidi a 14 psů potřeba :-) Aličku, Kissu, Exinku i Sisinku jsem koupala až pozdě večer, aby se holky nezmazaly ještě, než vyjedeme a přeci, do nedělní výstavy bylo ještě daleko... S Martinem na drátě jsme kontrolovali, aby vše bylo tip ťop :-)

18.9.2009 "sběrný tábor" na trase Plzeň - Žebrák - Praha - Zhoř - Jihlava a cesta "na jih"
naložené autíčko 3 minuty před odjezdem ze Zhoře
V pátek se vstávalo velmi velmi brzy! Martin vyjížděl z domova před pátou ráno. Jeho cesta směřovala do Plzně, kde čekal Ruda - majitel Bambulky, kterému se náš nápad se dvěma výstavami líbil, byl tak hodný, že na tuto akci propůjčil své auto a hlavně své řidičské schopnosti :-). Malé zdržení je potkalo v podobě Martinova zapomenutého pasu, pro který se vraceli zpět do Snopoušov, pak už ale drandili nezadržitelnou rychlostí :-) První zastávka byla u Žebráku, kde kluci přibrali do auta dva jezevčíky a pokračovali do Prahy. Tam už čekala Kačenka s maminkou, jimž jsme vezli dva honáky, a také Láďa, který přivezl Una. Do Zhoře dorazili kluci bez jakéhokoli zpoždění v 8 hodin ráno, protože čas, který ztratili akcí pas, nabrali cestou ke mě :-) Ve Zhoři následovalo vše, co zatím nabrali, vyskládat z auta, vyvenčit znovu pejsky, zapojit vlek a organizovaně naskládat puzzle i s mými věcmi zpět do auta. Po 9 hodině jsme už byli na cestě, která směřovala k Jihlavě, kde nastupovali poslední aktéři celé akce Wait a Flary. Špatně jsme se domluvili, takže nás čekala menší zajížďka, ale vše dobře dopadlo a náš "sběrný tábor" byl konečně kompletní! Za námi bylo pouhých 300km a dlouhých 1400km nás ještě čekalo..... Cesta probíhala v pohodě, hlavně v Rakousku jsme se kochali krásami přírody, když jsme odpoledne poprvé venčili pejsky :-) Krátkou cestu Slovinskem, zpříjemněnou novým dálničnímna trajektu v noci úsekem, jsme téměř ani nepostřehli a před námi byl první hraniční přechod s kontrolou, neboť Chorvatsko není v EU... Vše proběhlo překvapivě velmi hladce a my se těšili na nádhernou dálnici, která vede od hranic až za Split, po které cesta ubíhala téměř mílovými kroky. Na konci dálnice, kam jsme dojeli již za tmy pozdě večer, jsme znovu vyvenčili pejsky. Před námi byla poslední čtvrtina cesty, ale ten nejhorší úsek - hory, zatáčky, úzká a často rozbitá cesta a trajekt... Vše jsme ale překonali a po páté ráno (kluci byli na cestě tedy přesně 24hodin!) jsme dorazili do městečka Podgorica! Tady nastal první problém, najít místo konání výstavy. Podle mapky z webových stránek organizace jsme vydedukovali, že jde o jakési hřiště či stadion... Když jsme se ale místních lidí ptali na stadion, poslali nás do centra města, kde byl obrovský, luxusní, nově vybudovaný fotbalový stadion, ale o výstavě ani zmínka... Naštěstí asi pátý dotázaný taxikář měl mapu Podgorice, kterou jsme nesehnali ani na benzínové pumpě, takže jsme našli námi požadovanou ulici, vedle které byl "stadion"... Úplně přesně to tedy bylo maličké hřiště na kraji města, celé oplocené, plné kravinců a střepů!!! Nicméně - byli jsme před 6 hodinou opravdu na místě:-)
19.9.2009 CACIB Podgorica
náš bivak
535 psů a fen se přihlásilo na 9.mezinárodní výstavu v Podgorici. Nejpočetnějším plemenem byl německý ovčák (65). Vystavovatlé byli z Černé Hory, Srbska, Bosny a Hercegoviny, Chorvatska, Slovinska, Rakouska, Německa, Švýcarska, Holandska, Francie, Itálie, Maďarska, Rumunska, Polska, Ruska, Ukrajiny a České republiky! Rozhodčích bylo 7 - jeden z Norska, jeden ze Slovinska, jeden z Chorvatska, tři ze Srbska a jen jeden domácí. Velmi mě překvapilo, když jsme dorazili brzy ráno na místo, že pořadatelé již měli připravené výstavní kruhy (zatím bez označení), nacházelo se zde i občerstvení a záchod! To na výstavách konaných tady "na jihu" opravdu nebývánáš bivak příprava Unazvykem... Nikde se však nic nedělo, poslala jsem tedy kluky spát a začala venčit pejsky. Chtěla sem, aby se trochu proběhali v oploceném areálu, ale bohužel terén byl plný střepů, takže to nebylo možné a já pejsky hlídala jako oko v hlavě! Za necelou hodinku dorazil Patrik s Hanou a jejich smečka, která čítala 10psů. Pomalu jsme se uvelebili u kruhu, který byl na betonu a my odhadovali, že tam budou společenská plemena, což se za chvíli ukázalo jako správné:-) ještě jsem došla vyzvednout dokumenty pro všechny naše pejsky, což bylo také velmi prozíravé, neboť za chvíli byla u "výstavní kanceláře", která byla udělaná z malého karavanu, dlouhá fronta. Po deváté hodině jsem vzbudila Martina s Rudou, obeznámila Martina s naším výstavním plánem a začali jsme vše připravovat. V katalogu byl i časový harmonogram a posuzování začalo téměř přesně, po půl jedenácté. Jako první šli na řadu honáci a hned po nich australáci, v jednom kruhu, kde posuzoval přísný Ari při posuzování Espenem EnghemŠtefan Šinko ze Slovinska, který měl ale výbornou náladu a úsměv na tváři, který sem u něj viděla snad poprvé:-) všechny psy dokonale prohmatal a vítěze vybíral po několika kolečkách v pohybu. U obou našich plemen vybral jako vítěze plemene psy - Kaymana a Waitíka :-) S vystavováním australáků mi pomáhal Patrik, protože Martin byl na opačné straně areálu s jezevčíkama, kde to bylo trochu zmatené, jelikož se pořadí plemen přehazovalo bez ladu a skladu, takže tam nakonec Martin dlouho čekal. Pak šel do kruhu Ari, to už sledovala i moje muška foťáku, do té doby se fotit nestíhalo. Norský rozhodčí Espen Engh, se kterým jsme měli tu čest se potkat letos v
Brně, kde nadělal u šicek docela paseku :-), všechny psy po oba dny posuzoval velmi důkladně. U bíglů se sešla konkurence z Itálie, Srbska, Černé Hory a Arinek :-) o CACIB u psů se rozhodčí rozhodoval jen mezi dvěma psi italského handlera a později Martinovi řekl, že Ari měl nejlepší pohyb a krásný výraz, je však v úplně jiném typu, než jemu se líbí... zaplať pánbůh, že si Ari odnesl CAC, protože když v Brně nebyla nějaká šicka v jeho typu, získala bez přemýšlení dobrou nebo VéDéčko! Odcházeli jsme tedy spokojení připravovat Aličku a šicky. Společenská plemena posuzoval srbský rozhodčí Dušan Paunović. U naháčů byla konkurence psů z Polska, Německa, Rakouska, Černé Hory a česká Alička :-) Ta se ale neztratila a s přehledem získala CAC a po chvíli porazila polskou konkurentku a získala i CACIB :-) Vítěze plemene si odnesl krásný černobílý německý pes, vedený profesionálním handlerem, kterých tu bylo opravdu požehnaně - skupinka čtyř handlerů z Itálie, kteří přivezli asi 15 psů mnoha plemen, další byli profi-handleři z Francie, již zmiňovaný Německý handler s naháči, skupina velmi hlučných Maďarů a hned dvě profesionální skupiny z Čech :-)))))))))))))))))))) mnohé profesionály ale s přehledem převálcovali místní zoufalci v pantoflích s uslintaným a uřvaným psem jen proto, že drtivá většina rozhodčích byla místních... Pak jsme oba s Martinem pomohli Patrikovi, který měl početnou mops grupu :-) na velmi sympatickou Alison jsem získala CACIB a k Patrikově nelibosti i BOB :-))))))) Alison je mladá a velmi aktivní fenka, takže si Patrk přál BOBa na zkušenějšího Zikmunda, který měl CACIB:-) Jako poslední z naší výpravy šli na řadu šicáčci. Všichni si odnesli potřebný CAC, Kissa si CACIBem dokončila Interšampiona a jako nejlepšího vybral pan Paunović Una.
finálový kruhNebylo mnoho času na otálení, protože za malou chvíli po skončení posuzování začínaly závěrečné soutěže. Ty se konali na krásném umělém trávníku v oplocené části fotbalového hříště, kde nechyběl ani přípravný kruh. Opravdu znovu podotýkám, že výstava tady v Podgorici byla nejlépe organizovanou výstavou, jakou jsem tu zažila (naše výlety do Černé Hory nebo Bosny z předchozích let - 2008, 2007, 2006, 2005). Trochu nás překvapilo, že zde nebyl problém double-handlingu přímo v hlavním kruhu!chovatelská stanice a dokonalé předvedení všech tří aktérů!:-) Na německé ovčáky, dobrmany nebo rotvajlery se jejich majitelé neobtěžovali volat zpoza kruh, ale běhali s míčkem v ruce cca metr před svým psem a vůbec jim nevadilo, že ruší ostatní psy!!! Přesto zde bylo mnoho krásných psů, kteří byli profesionálně předvedení a bylo nač se dívat! Jako první bojoval Martin s párem honáků, kterým to spolu moooc sluší, ale konkurence byla veliká a porazit oblíbené německé ovčáky, kteří páry vyhráli,  je velmi těžké, tak se na stupně nejvyšší
double handling přímo v kruhu - paní s míčkem patří k dobermanům, pán v zeleném tričku k německým ovčákůmnedostali. Já jsem předvedla chovatelskou skupinu australských ovčáků New Acro. Neočekávala jsem žádný zázrak, přeci jen jsem měla různobarevné pejsky, ale rozhodčí Jovanović nás díky jednotnosti v typu poslal na stupínek nejvyšší!!! Pořadí soutěží v katalogu uvedené nebylo, stejně jako rozhodčí, takže obojí bylo překvapením. Chovatelskou skupinu vystřídala Flarynka do soutěže o BIS junior, kterou pořadatelé rozdělili podle FCI skupin. Flary se předvedla naprosto dokonale. Velký kruh jí svědčil a ona běhala kus přede mnou!!! Přesto rozhodčí vybral německého ovčáka, který se zmítal, protože chtěl za svým majitelem, který běhal kousek před ním... Patrik s mopsicí Evitou s přehledem získali BIG junior a k naší velké radosti také BIS junior. Porazili tak i protěžovanou německou ovčačku, která nakonec skončila druhá, a to nebylo vůbec snadné :-) !!! To už jsme s Martinem stáli v přípravném kruhu s Waitíkem a Kaymanem. Oba kluci se krásně předvedli a na stupně nejvyšší s přehledem měli. Byla jsem přesvědčená, že vítězem BIG se stane německá ovčačka, jak to tu už chodívá, ale pan Šinko mě velmi mile překvapil, když komentátor vyhlašoval, že třetí skončil beauceron, druhá německá ovčačka a vítězí australský ovčák!!! Radost nepopsatelná:-))) další překvapení se konalo ve druhé FCI skupině, kde nezvítězil ani doberman ani rotvajler, ale převálcoval mastif! Až v teriérech se překvapení nekonalo, když BIG si odnesl nádherný staford (světový i evropský vítěz, MultiBIS) ze Srbska. Druhé místo si odnesl český westík s paní Novou! Martin bojoval s Luckym ve skupině 4, kde mladý temperamentní Lucky trochu hopsal, ale titul res.BIG také moc potěšil :-) Nechtěla bych být v kůži italského handlera, který způsobil menší fauxpas, když komentátor vyhlásil, že pátou FCI skupinu vyhrává "Akita". On vodil americkou akitu, ale vítězem se stala akita inu... Dívat se na 6.skupinu bylo velmi zábavné. Místní handlerka měla krásného rigebacka, kterého absolutně neuměla vystavovat. Pan Engh jí již při posuzování dost pomáhal, ale co se odehrálo v závěru bylo k popukání - rozhodčí Engh vzal psa paní z ruhy, sám si jej předvedl v pohybu (sám pro sebe, protože skupinu posuzoval!) a nechal ho skupinu vyhrát:-) dokonce jej sám stavěl na stupních vítězů :-)))))))) FCI 7 vyhrál místní anglický setr a následující skupinu pak mladý anglický kokr. Protože jsem doufala, že společenská plemena bude posuzovat pan Paunović jako dopoledne v kruzích, upravila jsem Una tak, jak jsem zvyklá a tak, jak mu to moc sluší. Když jsme ale stáli v přípravném kruhu a komentátor pozval norského rozhodčího, trochu mě jímala závrať :-) Uno vplul do kruhu jako první. Po prohlédnutí všech si rozhodčí vybral užší výběr 5, kam se Uno dostal také jako první a kde byl také Patrik s Alison. Následovala důkladná prohlídka na stole, kde mi pan rozhodčí řekl, že taková úprava je na něj trochu Uno plul kruhempřehnaná. Čekala jsem proto, že tím naše působení končí. Opak byl ale pravdou a Uno se stal vítězem 9.FCI skupiny!!! Druhé místo krásný coton z Francie a třetí kavalír ze stejné francouzské výpravy. Patrik s Alison a krásný naháč, který ale dění ve finále neustál, tak odešli bez umístění. Nepopsatelná radost :-))) Nastalo rychle vyřešit, kdo siBEST IN SHOW CACIB PODGORICA koho vezme a tak Martin bojoval s Waitíkem a já s Unem, kterého jsem ještě stihla přilakovat, protože ho norský rozhodčí jeho culík značně rozhrabal :-) Rozhodčí pro BIS byl Štefan Šinko, takže z naší dvojice jsem větší šance dávala Waitíčkovi:-) Jasným favoritem byl nádherný staford, který s přehledem zvítězil :-) na další stupínky jsem si nedovolila tipovat, mohl tam být kdokoli... Měla jsem proto ohromnou radost, když bylo vyhlášeno třetí místo pro šicu!!! Uno se předvedl opravdu dokonale a svým pohybem uchvátil dalšího rozhodčího. Vzniklo také několik nádherných fotografií jak Uno "letí":-) Titul res.BIS si odnesl místní setr. Následovalo focení, balení věcí a přesun téměř 100km zpět na sever, do přístavního města Kotor. Cestou jsme se rozhodli zkusit štěstí v hotelu, kde měl rezervaci Patrik s Hanou. K naší velké radosti měli volno :-) vyvenčili jsme pejsky, nakrmili je a uložili odpočívat. Sami jsme se pak navečeřeli, osprchovali a než bys napočítal do tří, už jsme spali...
20.9.2009 CAC Kotor
cestou do přístavního města Kotor
Ráno nám zbývalo dojet asi 20km na místo druhé výstavy. Tam bylo mnohem snadnější najít místní parčík, kde se výstava konala. Nic se kolem však nedělo... po kruzích ani památky :-) Díky tomu, že jsme tu byli první (vlastně druzí, přijeli jsme po vystavovateli z Holandska, který tu ve svém karavanu spal) zaparkovali jsme si přímo v parku, což se ukázalo jako výtečný nápad, protože kdo přijel později, musel parkovat na parkovišti vedle a nosit věci přes zátoku ke kruhům. Pořadatelé přijeli chvíli ponedělní část našeho bivaku :-) nás a protože jsou to naši přátelé, se kterými se vídáváme rok co rok, chovají se k nám velmi mile a přátelsky, nebyl proto problém vyhovět nám a kruhy, které jsme potřebovali pro naše pejsky, postavit kousek od našich zaparkovaných aut! Ráno jsme měli spoustu času, takže jsme se rozhodli trochu fotit... kolem nás byla nádherná scenérie - hory, moře, lodě... byl by hřích nevyužít to k focení :-) Máme tak mnoho krásných fotek na památku!!! V katalogu chybělo mnoho psů, a někteří místní se dokonce dohlašovali až na místě. Byla tu ráno také fronta, ale my jsme si všechny dokumenty vyzvedli s předstihem, takže jsme v klidu stihli ještě kávu. Se všemi dodatky se tu sešlo 350 psů, které posuzovalo 6 rozhodčích (3x Montenegro, 2x Srbsko a 1x Norsko). Němečtí ovčáci byli s přehledem opět nejpočetnějším plemenem, ale rotvajleři a stafordi jim šlapali na paty :-) Druhý den se nepsali posudky, takže vše šlo mnohem rychleji. Pouze norský rozhodčí posuzoval "normálně" - se vším všudy! My jsme jako první vystavovali honáky a australáky.  Kayman s číslem 1 byl ziskem CACe náš první šampion :-) ale zdaleka ne poslední. Během několika minut splnili podmínky všichni australáčci - honáčtí i australští :-) U obou plemen opět zvítězil pes - Kayman a Waitík :-) Pak šla na řadu Alička, která bez mrknutí oka získala u Nora CAC a líbila se mu natolik, že se mezi ní a německým BOB a BOS u čínských naháčůpsem rozmýšlel o BOB. Ten zaslouženě pak putoval do Německa a Aličku rozhodčí alespoň ocenil titulem BOS! Ještě jsme se vyfotili a já pádila učesat šicky. Martin pak vystavoval jezevčíky a já letěla s Arim. I tentokrát rozhodčí vyzdvihoval Arinkův pohyb! Rozhodčí si vyžádal všechny držitele CAC do kruhu a Ari převálcoval všechny zmítající se italské psy, kteří měli s povahou velké problémy už v sobotu, tak i domácí a k mé obrovské radosti po dvou kolech získal BOB!!! Sprintovala jsem zpět k našemu bivaku, protože měli nastupovat šicky. Všichni tři naši pejsci získali potřebný CAC a stali se šampiony!!! Uno si bohužel vrazil něco do tlapky a kulhal! Rozhodčí se mi několikrát omlouval, že ho mrzí, že Unovi nemůže dát vyšší titul než je CAC, o kterém původně také váhal, ale podle jeho slov pro jeho kvality by to byl hřích :-) nevadí, BOB získal Bambule a kluci se tak podělili :-) na závěr opět menší maraton s mopsíkama, kde jsem opět BOB získala já, ale tentokrát na mladou Evitu :-))))) Patrik opět doufal, že by BOB mohl vyjít pro Zikmunda, ale nakonec byl rád, že BOB získal některý z jeho psů, protože tak porazil opět konkurenci z Francie, Itálie i z řad místních krasavců :-) Navíc, pro Evitu to nebyl konečný úspěch...
ceny pro ty nejlepšíPořadatelé nás nenechali ani chvíli vydechnout a už začínaly závěrečné soutěže... ty proběhly velmi rychle, že jsme leckdy nestačili měnit pejsky! První bodíky pro naší výpravu získala skupina australáčků, kde jsme vybojovali krásné třetí místo! K naší velké radosti byl k posuzování FCI 1 vyzván Espen Engh, protože jsem se domnívala,Waitík si odnesl další BIG!!! že kterýkoli "místní" rozhodčí by prvenství zadal německému ovčákovi... Zahraniční rozhodčí ale není zvyklý nějaké plemeno "protěžovat", takže se umístili ti nejlepší - třetí nádherný francouzský bobtail, druhý Martin s Kaymanem a Waitíček opět vyhrál FCI skupinu 1!!!!!!!! Spolu s ridgebackem tak byli jediní, kdo vyhrál skupinu na obou výstavách!!! Putinek se narozdíl od hopsajícícho Luckyho předvedl moc pěkně a zaslouženě získal svůj první BIG! Arinek pak zabodoval v šesté skupině, kde skončil za krásným ridgebackem a místním Černohorským planinským honičem na super třetím místě:-))))))) Mnoho handlerů se mě během dne přišlo zeptat, zda má ten krásný šicu opět BOB a já jim dokola vysvětlovala, že se zranil a BOBa získal jiný pes z naší výpravy. Bambulka se v deváté skupině jen proběhl a nabral do srsti jehličí a bodláčky:-(  třetí místo si odnesl buldoček, druhý skončil krásný coton a Patrik s Evitou zvítězili!!! Chvíli na to už jsme nastupovali do BIS. Waitíček si to užíval:-) krásně běhal i stál, přestože vedle mě přímo v kruhu stála majitelka rotvajlera (vítěze FCI 2) a pohazovala si s míčem, hlasitě na svého psa volala. Ten se zmítal na vodítku za mnou, chroptěl a skákal... handler s ním měl plné ruce práce. Ani to Waitíčka nerozhodilo, jen mě to trochu lezlo na nervy... Rozhodčí trochu zmateně nechal každého psapo osvěžujícím koupání následovalo focení na památku BEST IN SHOW CAC KOTORproběhnout půl kruhu a zastavit se na konci. Některé psy ani moc nesledoval, pak jen s komentátorem (a ředitelem výstavy v jedné osobě) dohodli konečné pořadí na BIS.... třetí skončil špic z Itálie, druhý Patrik s Evitou!!!!!!!!!!!!!!! a zvítězil místní rotvajler...... Já jsem pak spěchala na vyřízení šampionátů, které si za poplatek 30Eur odnesete přímo z výstavy. Po necelé hodince jsme měli vše, co jsme chtěli a pustili jsme se do balení, krmení, venčení, uklízení, focení a koupání. Ano, neodolali jsme čisté mořské vodě, která byla trochu studenější, ale po náročném a horkém dni velmi osvěžující! Také jsme Jak báječné - z kruhu rovnou do moře:-)pořídili ještě několik nádherných fotek a pomalu začali skládat vše do auta. Po 17hodině jsme vyrazili k domovu... Nevím čím to je, ale cesta domů je vždy kratší:-) cestou jsme stavěli venčit a občerstvovat pejsky i sebe. Na hranicích se celníci tradičně chtěli podívat na pejsky, ale více méně ze zvědavosti, takže nikdo nedělal žádné problémy:-) V noci si udělal Ruda v Rakousku kratičkou pauzu na odpočinek a v pondělí dopoledne nás vítala cedule Česká republika:-) Všechny pejsky jsme zase rozvozili do svých domovů. Pro honáčky a Una si majitelé přijeli do Zhoře, kde jsme si líčili zážitky a trochu oslavovali:-) Všichni byli moc šťastní a pro nás bylo nejdůležitější, že jsme vše přežili ve zdraví, pejsci se vrátili úspěšní a jejich majitelé mohou být pyšní a šťastní :-))))))))))) Můj díky patří všem, kdo nám svěřili svoje pejsky, Patrikovi s Hankou, kteří nám pomáhali, mojí lásce za veškerou podporu a pomoc a hlavně Rudovi za profesionální řízení po celou dobu všech 3400km!!!!!!!!! Takže příští rok "na jihu" zase nashledanou ... ??? :-)

Závěrečné soutěže Final competitions

Všechny fotografie naleznete ZDE All photos are HERE

soutěž competition

19.9.2009 CACIB Podgorica

20.9.2009 CAC Kotor
Pár psů Couple dog
Chovatelská skupina Best kennel chovatelská stanice a dokonalé předvedení všech tří aktérů!:-)
FCI 1 Waitík si odnesl další BIG!!!
FCI 4
FCI 6 -
FCI 9
BEST IN SHOW JUNIOR -
BEST IN SHOW BEST IN SHOW CACIB PODGORICA BEST IN SHOW CAC KOTOR

Úspěchy našich přátel nejen z této výstavy najdete na  www.fallcat.net, www.pibaro.comwww.tender-flash.com, www.kazari-acd.comwww.of-darkness.com, www.toklaramas.com, www.beagle-tergy.cz, www.srdcove-eso.websnadno.cz

Všechny fotografie naleznete ZDE All photos are HERE

+