19.4.2009 Národní výstava Czestochowa, Polsko 19th April 2009 National show Czestochowa, Poland


fotogalerie z výstavy ZDE all photos from show HERE

takto ráno malý Martin přišel za námi ke kruhu:-)Nápad jet na 530 km vzdálenou výstavu jsem dostala poté, co jsem se už nemohla dočkat našeho nového šicáčka MARTINA... Přihlásili jsme proto pejsky, kteří toMartin a Ingy potřebovali. Z našich byli jen Kory a Terri, takže jsme přibrali i pejsky našich přátel. Výstava se konala v krásném prostředí kempu, který poskytoval dostatek prostoru, aby se sem vešlo všech 1560 psů. Díky tomu, že jsme vyjeli s velkou časovou rezervou a dorazili na místo včas, zaparkovali jsme auto ve stínu stromů přímo u kruhu:-) takže jsme nemuseli ani stavět stan, který jsme vezli pro případ mokré varianty, nebo proti sluníčku, a dokonce ani klece pro pejsky, protože ti celý den spokojeni spali v autě:-)
 Jako první se vystavoval náš svěřenec bígl Ingi. Předvedl se naprosto krásně, takže zaslouženě získal s Martinem vítězství ve třídě mladých nad dalšími dvěma konkurenty a později pak i Junior BOB:-))))) Chvíli na to šla na řadu Terrinka. Čínských naháčů nebylo mnoho, ale byli všichni byli velice pěkní! Bohužel mě u VŠECH zklamala jejich povaha a myslím, že paní rozhodčí také. Terri nezklamala:-) získala poslední potřebný CWC na dokončení Polského šampiona a k tomu přidala ještě tituly Nejlepší fena a BOB:-))) Paní rozhodčí se líbila natolik, že se v pěkné konkurenci probojovala do užšího výběru 5 Terri s paní rozhodčípsů (u nás již bodovaného:-)) v 9.FCI skupině:-) Jako poslední šli na řadu australáci. Přesunuli jsme klec s Emilem a Korálkem ke kruhu australáků. Tam jsmeMartin a Koral chvíli sledovali práci neznámého rozhodčího pana Tyburczyka  a znovu vyvenčili oba kluky. Měla jsem z Emila velkou radost! Byla to jeho první výstava a navíc s úplně cizími lidmi... choval se jako profesionál a byla radost ho vystavovat! V kruhu se předvedl naprosto dokonale a získal tak CAJC i krásný posudek. To už nastupoval Martin a Korál, který získal svůj druhý titul CWC a Nejlepší dospělý pes! Zbývalo posoudit mladou fenku importovanou ze Švédska po amerických rodičích. Ta získala CAJC a nastoupila proti Emilovi o titul Nejlepší mladý plemene (Junior BOB). Emil ji naprosto převálcoval v pohybu, takže titul byl zaslouženě jeho. Pak porazil i Korálka o BOB a ze své první výstavy si tak odnesl krásné tituly! To jsme ještě nečekali, co Emil jako ostřílený výstavní matadorpřijde v závěru:-))))))) Když jsme se vrátili zpět k našemu stanovišti, vystavovatelky šicunek z Čech, které nám dělaly celý den milou společnost, již také slavily úspěchy:-) Následovala chvíli odpočinku a relaxace:-)
 Korálka si půjčila mladá vystavovatelka Julia do soutěže junior handling! Šlo jim to naprosto skvěle, ale bohužel finále nestihli a nekompromisní rozhodčí odmítla malou slečnu už posoudit...zvláštní, jiná slečna, která přišla také pozdě,pak zvítězila...... Nicméně jsme se domluvili, že Julince půjčíme pejska zase na příští výstavě, kde si vše vynahradí:-) pak už se závěrečné soutěže rozjely naplno. Emil i Ingi se zúčastnili soutěže BIS junior, která je v Polsku vždy rTerri v užším výběru 5 v FCI 9ozdělená na BIG Emil res.BIG!!!junior, kde se vybírá jeden až tři jedinci (podle kvality a konkurence v dané skupině) bez určení pořadí, kteří postupují do finále BIS junior. FCI 1Emil se líbil natolik, že ve velké konkurenci cca 20psů z 1.FCI skupiny se probojoval do užšího výběru 3! Martin s Ingim měli to štěstí, že ze 6.FCI skupiny vybrala rozhodčí pouze Ingiho, který se tak může pyšnit titulem BIG Junior! Do pořadí prvních třech na BIS junior však nedosáhl ani jeden. Nevadí, Emil si vše vynahradil v zápětí, kdy zabojoval v 1.FCI skupině a vtěsnal se mezi dvě polská plemena na krásné druhé místo!!! Měli jsme opravdu velkou radost. Pak jsem ještě připravila Terrinku do 9.skupiny, kde se jak už jsem zmiňovala Terri dostala do užšího výběru 5 psů. Rafal a jeho krásný mladý pekinéz skončili res.BIG za francouzským buldočkem. Absolutní BIS si odnesl Bullteriér. My jsme ještě naši úspěšnou skupinku zdokumentovali a vyrazili k domovu... Unavení, ale plní dojmů ze skvělé výstavy, s novým členem do naší smečky jsme po krátkém nočním spánku dorazili v pondělí nad ránem domů! Opět moc děkuji všem rozhodčím za skvělá umístění a tituly pro naše psy, Rafalovi za krásného nového psa a hlavně mému Martinovi, který vše bezpečně odřídil!!! Reportáž najdete i na jeho stránkách - www.fallcat.net.

Martin a Martin

Úspěchy našich přátel nejen z této výstavy najdete na  www.fallcat.net, www.pibaro.comwww.tender-flash.com, www.kazari-acd.com, www.nahaci.cz, www.of-darkness.com, www.toklaramas.com, www.klucishih-tzu.com, www.provocativo.net, www.zkrajemlh.wz.cz, www.jantarmoravy.cz, www.beagle-tergy.cz, www.great-lady.com, www.beagle.cz, www.srdcove-eso.websnadno.czfotogalerie z výstavy ZDE all photos from show HERE