1.3.2009 Šampion šampionů LESZNO, Polsko   1st March 2009 Champion of Champions LESZNO, Poland


všechny fotografie ZDE all photos HERE

455 psích šampionů 153 plemen celkem ze 7 zemí Evropy se letos sjelo do polského města Leszno, rekord počtu přihlášených psů z roku 2007 byl tak překonán:-) (zde můžete vidět všechny předcházející roky, kterých jsme se zúčastnili  2005, 2006, 2007, 2008). Trochu mě překvapilo, že jen 10psů přijelo z České republiky! Jednoznačně nejvíce psů bylo z Polska, již zmíněná Česká republiky, dále Rusko, Německo, Bělorusko, Litva a Slovensko, což vypovídá o mezinárodním složení:-) Nejvíce zastoupené bylo plemeno Jorkšírský teriér se 14 zástupci, dále v těsném závěsu byli Francouzští buldočci - 13 a třetí Ridgebackové - 10. 
Já jsem se letos vydala na soutěž šampionů jen s Martinem a z psích zástupců jel Samík s Terrinkou. Oba si mohli dokončit šampionát Polska. To byl náš cíl, ale plán jsme splnili jen na 50%, jak se dočtete níže. Přesto jsme odjížděli spokojení z výsledků i prožití příjemného dne s přáteli:-) Vyjížděli jsme v půl druhé v noci a po cestě dlouhé 470km jsme po osmé hodině ráno parkovali před halou Trapez v Leszně. Podle rozpisu a časového harmonogramu, který pořadatelé uveřejnili cca týden před konáním akce na svůj web, jsme věděli, že máme spoustu času. V klidu jsme vše rozložili na místo, obstarali oba šampiony a měli dostatek času sledovat dění i klábosit s přáteli. Fandili jsme naším oblíbeným plemenům a více méně relaxovali.

Vyfotili jsme i Australské ovčáky, kde byl přihlášen jeden pes a jedna fena. Pes stejný jako loni Piekielny Piotrus Duch Wrzosowisk, který je sice krásný v typu se super groomingem, ale v pohybu a hlavně v povaze to není můj šálek čaje. Přestože na sebe nenechal od rozhodčí Jadwigy Niciewicz sáhnout, BOB si odnesl. Porazil tak fenu Aussie Pyszna Paracortus. V poledne jsem rozčesala Samíka a připravila Terri na nástup do kruhu.
Naháči byli 4 (2 nahatí psi a 2 osrstěné feny). Celou 9.skupinu posuzovala paní Lizbeth Mach ze Švýcarska. Vůbec jsem nepochopila, jaký typ psů rozhodčí upřednostňuje, nebo na co klade důraz?! Na vítěze plemene jsem tipovala krásného černobílého psa Tippytoes Exuberant, ale neporazil ani svého konkurenta ve třídě, protože byl na rozhodčí moc velký (osobně si myslím, že neměl více než 31cm!) Tím mi bylo jasné, že ani Terri se líbit nebude. Paní rozhodčí si ji prohlédla na stole, pak ještě v pohybu tam a zpět ale pak nás rozhodčí ještě poslala dokola v pohybu, ale věnovala se už naší konkurentce Lemoniadka z Gangu Lysych... Pak po posouzení společně v pohybu tam a zpět i dokola, kdy jsme s Terri utekly o půl velkého kruhu, určila rozhodčí vítězku o něco starší fenu. BOB získal neosrstěný pes Rus Crimson Empaer Patrik, přestože se pak v soutěži o vítěze plemene lépe prezentovala fenka. Terrinku jsme ještě vyfotili a šla jsem učesat a připravit Samíka.
Šicu bylo zastoupeno 3 jedinci (2 psi a fenka). Poté, co jsme se Samem nastoupili do kruhu a rozběhli se, rozhodčí začala křičet a téměř omdlívat, že běžíme moc rychle:-))))))) takže nás požádala ať jdeme pomalu... Samíka jsem dala na stůl a rozhodčí málem omdlela znovu, když viděla jeho top-knot, upozornila mě, že na ní je to opravdu hodně americká úprava, ale protože jsme na soutěži šampionů a stejnou úpravu měli všichni, musela se s tím smířit. Nicméně celý culík mu rozcuchala, ale nevadí, protože zkonstatovala, že nepotřebuje tak velký culík, když má tak pěknou a vekou hlavu!:-) Obdivovala také Samíkův sladký obličej, krásné zuby a když nejdeme příliš rychle, má prý i pěkný pohyb:-))) CWC a tím i Nejlepší pes v rase byl jeho a já slavila to, že si v pouhých 26měsících dokončil osmý šampionát!!!!! To už rozhodčí posuzovala polskou fenu Sweet Rose Sun of Tibet, která si nebyla úplně jistá v povaze a protože byl handler rovněž přinucen "běhat pomalu" nenesla moc pěkně ocas, čímž ukazovala nerovnou horní linii. Přesto si CWC zasloužila a nastoupila s námi o BOB. Tam se rozhodčí rozhodovala dlouho, dokonce nás oba nechala znovu společně nastoupit na stůl a několikrát porovnávala v pohybu. Myslela jsem si, že když rozhodčí penalizovala velikost u číňánků, bude na ni přihlížet i tady, protože fenka byla určitě o 3-4cm vyšší než Sam. Po několika dalších kolečkách v pohybu si ale vítězství odnesla právě fena. Rozhodčí řekla, že rozhodování bylo velmi těžké, protože oba jsou velmi kvalitní:-) mě moc potěšil Samíkův další šampionát a mohlo se balit domů:-) Ještě si Samík také zasloužil nové fotografie a ve čtyři odpoledne už jsme vyráželi směr domov. Byl velice hustý provoz, takže jsme domů dorazili až v 10večer. Celou soutěž vyhrál Pyrenejský horský pes. Já jsem moc ráda, že Samík obstál i na další soutěži šampionů i přes svůj nízký věk! Nyní má dokončeno již osm šampionátů a zdaleka nekončíme! Když se vše podaří tak, jak bych chtěla, tak letos ještě vyrazíme na dvě soutěže šampionů:-))) Jinak na viděnou za rok 28.2.2010 v Leszně:-)