Naše tradiční výstavy Slovinska-Chorvatsko, které jsme absolvovali každoročně v létě spojené s dovolenou, se nám přesunuly z Umagu do Varaždinu a Portorože do Lendavy. Obě výstavy jsou vzdálené asi 40km, což je pohraniční cestou asi hodinka cesty. Naším pejskům se tento první podzimní víkend náramně hodil na dokončení šampionů, což jsme ještě netušili, jak moc se nám víkend vydaří a kolik úspěchů dosáhneme.... Naše rodina se opět musela rozdělit, protože v sobotu se konala také Klubová výstava AUO v Pohořelicích (čti zde). Moc děkuji Patrikovi s Jirkou za to, že mě vzali s sebou i za jejich pomoc!!!!

22.9.2007 MVP Varaždin, Chorvatsko 22nd September 2007 International show Varazdin, Croatia

Díky rozdělení FCI skupin na I, II a IX v sobotu a zbylé v neděli (obráceně než v Lendavě) nás nejdříve čekala cesta do Chorvatska... takže jsme si po týdnu, kdy jsme cestovali předtím do Bosny, zopakovali cestu přes Jihlavu, Znojmo, Vídeň, Graz a Maribor až do Varaždinu. K Patrikovi jsem po malé změně plánů dorazila již v pátek odpoledne. Pořídili jsme fotografie jeho malých aussíků, vše nakrmili, sbalili a naložili do auta jako skládačku puzzle! Vyjeli jsme po 20hodině a díky pátečnímu provozu na dálnici D1 jsme si cestu obměnili přes Benátky a Brod, takže jsme se vyhnuli kolonám na dálnici:-) Cesta ubíhala rychle, obzvlášť mě, protože jsem spala:-) před 6hodinou jsme zaparkovali u místa konání výstavy. Bylo to fotbalové hřiště, kde bylo 6velkých kruhů a jeden hlavní s přístřeškem uprostřed pro rozhodčí. U vchodu veterinář pečlivě zkontroloval všechny pasy a dal každému razítko pro další výstup a vstup. Postupně jsme odnosili věci ke kruhu a postavili stan proti sluníčku, i když ráno bylo jen 6 °C, takže jsme ve slunce jen doufali... Rozvržení našich plemen ve dvou kruzích bylo perfektní, takže jsme vše skvěle stihli a mohli si tak v klidu svoje pejsky připravit. Naše výsledky svědčí za vše:-) 6dokončených chorvatských šampionů a 3interšampioni v jeden den, to je bilance PIBARO-ACRO teamu:-)
:-)))))))))Lady
Na výstavu bylo přihlášeno 790psů a fen, které posuzovalo po oba dny 6rozhodčích, mezi nimiž i pan Petr Řehánek z Čech! Jak jsem již zmínila, přestože se v sobotu vystavovala plemena pouze ze tří FCI skupin, bylo přihlášeno víc psů právě na sobotu -  430! O výstavě mezinárodní nebyl pochyb! Rozhodčí ze Slovinska, Rakouska, Čech, Chorvatska a Německa!!! a vystavovatelé z 15 zemí - Chorvatsko, Slovinsko, Rakousko, Maďarsko, Rusko, Itálie, Německo, Slovensko, Belgie, Bulharsko, Lotyšsko, Polsko, Francie, Srbsko a samozřejmě Česká republika, která měla zastoupení velmi silné! Je milé vidět, že stále více vystavovatelů z Čech jezdí do zahraničí naší zemi reprezentovat a to s velkým úspěchem! Mnoho z nich si domů odvezlo tituly nejvyšší po oba dny! Navíc je fajn si i v zahraničí popovídat s našinci a poblahopřát si k úspěchům... tedy ne každý vám samozřejmě úspěch přeje, jak už tomu v naší malé zemičce bývá, takže mnohem častěji je vám úspěch přán od zahraničních přátel. Ale jsou i výjimky, kterých si nesmírně vážím a ráda se s nimi na výstavách vídám! Proto chci poblahopřát (stejně jako to udělali oni mě) Kláře Wastiaux - www.toklaramas.com , panu Vocetkovi - www.eupatrid.cz a také paní Vandelíkové s jejími čivavami:-) Teď už k sobotním výsledkům...

AUSTRALSKÝ OVČÁK Australian shepherd

rozhodčí judge Brigita Kremser, SLO

Psi Males
Třída otevřená  Open class

Výborná 1, CAC, res.CACIB a dokončen Chorvatský šampion  Ex.1, CAC, res.CACIB and finished Croatian champion
MultiCh.Sunshine SHANTI SHALLOW RIVERS

-------------------------------
Třída šampionů  Champion class

Výborný 1, CAC, CACIB  a dokončen Chorvatský šampion  Ex.1, CAC, CACIB and finished Croatian champion
MultiCh.Sunshine SOONER OR LATER

------------------------------------
CACIB psi
males

-----------------------------
Feny Females
Třída mladých Young class

Výborný  1, PM(CAJC), Nejlepší mladý v rase Excelletn 1, Young winner, Junior BOB
Jch. Prosto Chudo DIRTY DANCER

-------------------------------------
Třída otevřená  Open class

Výborná 1, CAC, CACIB, BOB  Ex.1, CAC, CACIB, BOB
Silver Dream Aussie´s CASABLANCA

----------------------------------
Třída šampionů  Champion class

Výborný 1, CAC, res. CACIB   Ex.1, CAC, res.CACIB
Ch.Shallow River´s WACAHKOS ANA CREE

---------------------------------------------------------------------------------
Shih-tzu
Shih-tzu

rozdhodčí judge Martha Heine, D

Psi Males
Třída mladých  young class

Výborný  1, PM(CAJC), Nejlepší mladý Excelletn 1, Young winner, Junior BOB
Mandarin Garden´s OPIUM

--------------------------------------
Mezitřída Intermedial class

Výborný 1, CAC Ex.1, CAC
Jolyan´s TABASCO TWISTER

-----
Výborný 2,res.CAC Ex.2,res.CAC
BACH-BOND Letibo

-----------------------------------------
Třída otevřená  Open class

Výborná 1,CAC, CACIB, BOB, res.BIG a dokončen Chorvatský šampion Ex.1,CAC, CACIB, BOB, res.BIG and finished Croatian champion
Ich.DAY BREK Bohemia Acro

-----
Výborný 2,res.CAC Ex.2,res.CAC
Jolyan´s TANGO IN BLACK

---------------------------------------
Třída šampionů  Champion  class

Výborná 1,CAC, res.CACIB a dokončen Chorvatský šampion Ex.1,CAC, res.CACIB and finished Croatian champion
Ch.UNIQUE CHACHA Bohemia Acro

----------------------------------------
CACIB psi
males

---------------------------------------
Feny Females
Třída štěňat Baby class

Velmi nadějný 1, BIS štěně Very promissing 1, BIS baby
EVITA PERON Letibo

-----------------------------------------
Třída mladých  young class

Výborný  1, PM(CAJC)Excelletn 1, Young winner
RUBINA Bel of the Biondich´s

-----
Výborný 2 Excellent 2
TAYRA DOMENIKA Coppa Florio

-----
Výborný 3 Excellent 3
Viola Hirta´s SUNSHINE OF JOLYANS

---------------------------------
Mezitřída Intermedial class

Výborný 1, CAC, res.CACIB Ex.1, CAC, res.CACIB
BEVERLY-BROOKE Letibo

------------------------------------
Třída šampionů  Champion  class

Výborná 1,CAC, CACIB  Ex.1,CAC, CACIB
Ch. Letvord KAMPARI ROSSO

----------------------------------
BOB

Naše setkání s paní rozhodčí nebylo první..! Po prvé posuzovala naše psy v Lipsku v roce 2003, kde mezi 60Shih-tzu získal BOB náš Kangaroo! Po druhé posuzovala IX.skupinu na MVP Novy Grad 2004 a teď ve Varaždinu to bylo po třetí. Paní rozhodčí se celý den usmívala a její přístup ke všem psům byl velice milý a k vystavovatelům profesionální. Ani tentokrát nešetřila chválou nejen na moje Shih-tzu ale i Patrik a jeho mopsové sklidili obrovský úspěch - vyhrál všechny třídy, odnesl si oba tituly CACIB, Junior BOB i BOB:-)
Thank to judge Ms Heine!
-----------------------------------
Závěrečné soutěže Final contests

Pár psů Couple dog

-----------------------------
BIS JUNIOR

-----------------------------------
BIG IX.FCI


---------------------------------------
Po skončení BOD, který posuzoval pan Řehánek a zvítězil černý malý knirač, jsme opět složili naše puzzle a vydali se na cestu do Lendavy, kde nám náš kamarád Tone zajistil ubytování.... Když jsme konečně po 2hodinách hledání po Lendavě  za pomoci místních obyvatel i policie našli cíl naší cesty, bylo již téměř 20hodin. Vyvenčili a nakrmili jsme psíčky i sebe a uložili se do příjemné teplé postele... kdyby jen ten budík nezvonil tak brzy!!!!!!!!

23.9.2007 MVP Lendava, Slovinsko 23rd September 2007 International show Lendava, Slovenia

10.mezinárodní výstava psů v Lendavě letos přivítala 820 psů a fen. Do Lendavy jsem se vydala již po druhé (CACIB Lendava 2005 čti zde), ale letos vše bylo v novém! Přivítal nás úplně nový sportovní areál, s luxusním trávníčkem, velkými kruhy, krásnými záchody, tribunou pro diváky a velice milým a ochotným personálem. Na takové výstavy je radost jezdit a když přidáte ještě naše super výsledky, je to radost. Oba dva dny posuzovalo 12 mezinárodních rozhodčích z Rakouska, Maďarska, Finska, Argentiny, Chorvatska, Slovinska a Ruska. Zahraniční konkurence a mnoho známých handlerů bylo podobné jako předešlý den v Chorvatsku.

 Svoje věci jsme si rozložili pod přístřešek tribuny, takže nebylo potřeba stavět ani stan, navíc počasí bylo velmi příjemné, ani na slunci nebylo takové horko  jako v sobotu. I tentokrát jsme měli štěstí na rozvržení plemen v kruzích a tak byl čas nejen na přípravu psojíků, ale i na kávu a jahůdky se šlehačkou:-) Byla také radost sledovat práci Argentinského rozhodčího pana Enrique Filippiniho, který posuzoval některá plemena z IX.skupiny, ale z našich žádné, a později vybíral i nejkrásnějšího psa výstavy, jemuž přivezl a věnoval krásnou kokardu přímo z Argentiny, jejíž třásně byly dlouhé 2metry! Posuzování ubíhalo rychle a my jsme již ve 2hodiny měli naložené auto věcmi i psíčkami (zapnutou klimatizaci) a čekali jsme jen na soutěže párů a BIS junior, které měly začít až kolem 16hodiny. Ve volné chvilce jsem si prošla stánky, udělala pár fotografií a dala si něco na zub. Počkat si se nám vyplatilo, ale více už z našich výsledků a fotografií:-)
Patrik při přípravě Dirty
čekání:-)část z mnoha stánků

AUSTRALSKÝ OVČÁK Australian shepherd

rozhodčí judge Sandor Szabo, H

Psi Males
Třída mladých  young class

Výborná 1, PRM (CAJC), BIG junior I.FCI 3.místoEx.1, Junior winner, BIG junior 1 FCI 3rd place
Sentikki SUMMIT

-------------------------------
Třída šampionů  Champion class

Výborný 1, CAC, CACIB  a dokončen Slovinský šampion  Ex.1, CAC, CACIB and finished Slovenian champion
MultiCh.Shallow River´s WAHPEEH CATAWBA

-----------------------------
Třída mimo konkurenci - pouze pro uchovnění class without competetion - only for breeding

bez známky without judgement
MAPIYA WIKAPI

Tato třída pro mě byla nepochopitelná, naštěstí kamarádka Lana mi vše vysvětlila. Tento pejsek je nový import ve Slovinsku, má jen ASCA registraci a tak ve Slovinsku nemůže mít uznaný rodokmen. Do chovu mu stačí jedna výstava, ale může být přihlášen pouze v této třídě, díky tomu, že nemá uznaný rodokmen. Nevím, k čemu celá ta komedie, protože nechápu, jaké jedince chce někdo používat do chovu... ale tento pes je budoucí ženich fenky téže majitelky (na foto dole, pod tímto textem). Člověk se nestačí divit...

---------------------------
Feny Females
Třída mladých Young class

Výborný  1, PM(CAJC) Excelletn 1, Young winner
Jch. Prosto Chudo DIRTY DANCER

-------------------------------------
Třída otevřená  Open class

Výborná 1, CAC, CACIB, BOB  Ex.1, CAC, CACIB, BOB
Silver Dream Aussie´s CASABLANCA

----------------------------------
Třída šampionů  Champion class

Výborný 1, CAC, res. CACIB   Ex.1, CAC, res.CACIB
MultiCh.Shallow River´s WACAHKOS ANA CREE

--------------------------------------
CACIB
feny females

-------------------------------------------------------------------------------
Shih-tzu Shih-tzu

rozdhodčí judge Alenka Pokorn, SLO

Psi Males
Třída mladých  young class

Výborný  1, PM(CAJC) Excelletn 1, Young winner
Mandarin Garden´s OPIUM

-----
Výborný 2 Ex.2
BACH-BOND Letibo

--------------------------------------
Mezitřída Intermedial class

Výborný 1, CAC, res.CACIB Ex.1, CAC, res.CACIB
EROS de Chandaril

-----
Výborný 2,res.CAC Ex.2,res.CAC
Jolyan´s TABASCO TWISTER

-----------------------------------------
Třída otevřená  Open class

Výborná 1,CAC Ex.1,CAC
Jolyan´s TANGO IN BLACK

---------------------------------------
Třída šampionů  Champion  class

Výborná 1,CAC, CACIB a dokončen Interšampion!!!!!!!! Ex.1,CAC, CACIB and finished Interchampion!!!!!!!!!!!!
Ch.UNIQUE CHACHA Bohemia Acro

---------------------------------------
Feny Females
Třída mladých  young class

Výborný  1, PM(CAJC)Excelletn 1, Young winner
Viola Hirta´s SUNSHINE OF JOLYANS

-----
Výborný 2 Excellent 2
BEVERLY-BROOKE Letibo

-----
Výborný 3 Excellent 3
ATENA-AFRODITA Letibo

---------------------------------
Mezitřída Intermedial class

Výborný 1, CAC, res.CACIB Ex.1, CAC, res.CACIB
KALSANG Rinchen Pamo

------------------------------------
Otevřená třída Open class

Výborná 1,CAC Ex.1,CAC
LIAN HUA DAGSI Jomo

----------------------------------
Třída šampionů  Champion  class

Výborná 1,CAC, CACIB, BOB, BIG, BOD, res.BIS  Ex.1,CAC, CACIB, BOB, BIG, BOD, res.BIS
Ch. Dilemma TOP SECRET

----------------------------------
BOB

Thank to judge Ms Pokorn!
-----------------------------------
Závěrečné soutěže Final contests

Pár psů Couple dog

-----------------------------
BIG JUNIOR I.FCI

-----
I.FCI

-----------------------------------
BIG JUNIOR II.FCI

-----
II.FCI

-----------------------------------
BIG JUNIOR IX.FCI

-----
IX.FCI

-----------------------------------
BOD Junior

------------------------------
BOD

---------------------------------------
BIS

Ještě jednou moc gratuluji k úspěchům všem přátelům a více naleznete na www.pibaro.com a www.toklaramas.com. Kompletní foto ze závěrečných soutěží najdete na www.crodog.com.