24.+25.10. 2009 MVP České Budějovice 24th + 25th October.2009 CACIB České Budějovice

Více než 3400 psů se sjelo na podzimní Mezinárodní výstavu psů do Českých Budějovic. Vystavovatelé se sjeli z mnoha zemí Evropy (CZ, SK, PL, A, D, H, NL, B, RUS, I, CH) a dokonce z USA, čemuž ale ne zcela odpovídal sbor rozhodčích! Z 55 rozhodčích bylo jen 14 zahraničních (5x Slovensko, 4x Rakousko, 3x Slovinsko, Německo a Holandsko). Pro nás je to jedna z nejbližších výstav, takže jsme nemohli chybět :-) Uplynul přesně týden od Národní výstavy psů v Brně a před námi bylo opět koupání a přípravy:-)

Sobota 17.10.2009 Saturday


VŠECHNY FOTOGRAFIE ZE SOBOTY 24.10.2009 NAJDETE ZDE ALL PHOTOS FROM SATURDAY 24/10/2009 ARE HERE

Páteční přípravy nebyly tak velké jako minulý týden, protože počasí se umoudřilo a naši pejsci nevypadali jako koule bláta:-) postačil proto bezoplachový šampon a pudr. Vše jsme naskládali do velkého auta a ráno všichni čtyři vyrazili (Toník přijel z práce po krátkém týdnu, který znamená jen jednu cestu do Francie a zpět, takže mohl jet také:-)). Pejsků jelo opět požehnaně - bíglové Ari a Princ a australáci Drak, Sugar, Fany, Exi a Sisi. Sooner s Way zůstali tentokrát doma, přestože byli oba přihlášení. Letos už ale nic nepotřebují (Way si post Nejúspěšnějšího australáka zajistila už dávno a Sooner bude Nejlepší veterán:-)) a navíc na Way, přestože ještě není ve vyšším stádiu těhotenství, je bříško hooodně vidět!
Na výstavu jsme dorazili jako vždy včas a ubytovali se u venkovního kruhu. Australáčci se vystavovali na betoně, kruh byl i přes pár překážek velký a pohodlný. Posuzoval pan Petr Řehánek, který letos posuzoval NVP Klatovy. Tady se ale sešla větší konkurence než v Klatovech a tak bylo z čeho vybírat. Nejprve šli před námi australští honáci, kde opět bodovala Kačenka se svým sourozeneckým duem Cayman a Cara - oba získali CACIB a Cayman se mnou i BOB:-) Posuzování australáků začalo poněkud přísněji - v dorostu jen nadějná a v mladých bez titulu... To se ovšem netýkalo našich pejsků, ti si odnesli ty nejvyšší tituly a ocenění. Emil získal z mezitřídy CAC a po chvíli i CACIB (Emča se líbil už v Klatovech, kde si odnesl CAJC a BOB!), stal se opět nejlepším dospělým psem stejně jako v
Brně před týdnem. Historie se opakovala i v podobě BOBa pro naší Sisinku, která pana rozhodčího dostala svým pohybem, díky kterému převálcovala Emču na celé čáře a to měl dnes Emil mimořádně dobrý den a běhal moc krásně. Waitík vrátil Dráčkovi porážku a první dvě místa si kluci vyměnili :-) Sugar na své premiéře s námi získal s přehledem CAC a za Emílkem pak r.CACIB! Po delší době se na výstavě ukázal další z bratrů Enzo, poprvé v mezitřídě a získal r.CAC za Emilem. Enzovi jsme udělali krásné nové fotky! Třídu mladých fen jsem úplně tolik nepochopila - jedna z nejlepších fen skončila poslední, naše Fany byla pro pana rozhodčího moc malá, Flarynka zabodovala jako minulý týden a skončila na druhém místě (posudek má bez vady - najdete ho na jejích osobních stránkách www.australaci.unas.cz ) za slušnou fenkou, v jejímž posudku jsem ale pár výtek zaslechla! I holky v mezitřídě si vyměnily svá místa a Exi tak získala teprve podruhé druhé místo - ty Budějovice jí prostě nesvědčí (na své první výstavě tady v jarních Budějkách skončila na jaře V2 v mladých ze 7 fen)! Vynahradila to sestřička Sisi, která, jak už jsem zmiňovala, získala CAC, hned na to i CACIB a po chvíli také BOB:-)

AUSTRALSKÝ OVČÁK Australian shepherd
rozhodčí judge Petr Řehánek CZ, přihlášeno entry 21jedinců

Kompletní výsledky, foto a mnoho info o AUO naleznete na Databázi australských ovčáků
 

KOMPLETNÍ FOTOGRAFIE AUSTRALSKÝCH OVČÁKŮ ZDE ALL PHOTOS OF AUSSIES ARE HERE

PSI MALES
třída štěňat  baby class

Velmi nadějný 1  Very promissing 1
BARNIE ze Zárybského dvora
--------------------------
třída dorostu  puppy class

Nadějný 1  Promissing 1
ATREY Helfra
--------------------------
třída mladých  junior class

Výborný 1 Excellent 1
COWBOY JACK Svěží vítr
--------------------------
mezitřída  intermedial class

Výborný 1, CAC, CACIB Excellent 1, CAC, CACIB
MultiJch.BIS A EMINNEM New Acro "Emil"
(Ch.Terra Blue Outa This World + Ich.Shallow River´s Wahe Huli Tepa Acro)

---
Výborný 2, r.CAC Excellent 2, r.CAC
A ESCORT SERVIS New Acro "ENZO"
(Ch.Terra Blue Outa This World + Ich.Shallow River´s Wahe Huli Tepa Acro)

---
Výborný 3 Excellent 3
FRODO JACK Puella Fera
-----------------------
třída otevřená  open class

Výborný 1, CAC Excellent 1, CAC
Ch.A EXCELENT WEIHAIWEI New Acro "Wait"
(Ch.Terra Blue Outa This World + Ich.Shallow River´s Wahe Huli Tepa Acro)

---

Výborný 2, r.CAC Excellent 2, r.CAC
Ch.Prosto Chudo DRAGON FALLCAT  "Dráča"
(Ch.Shallow River´s Wahpeeh Catawba + Ch.Anais Anais Bohemia Acro)

---
Výborný 3 Excellent 3
ARNOLD REDY od Diamantové řeky
-----------------------
třída šampionů champion class

Výborný 1, CAC, r.CACIB Excellent 1, CAC, r.CACIB
Ch.BROWNSUGAR

------------------------
psi o CACIB
competition males

--------------------------
FENY
FEMALES
třída mladých  junior class

Výborný 1 CAJC, Junior BOB Excellent 1, Junior winner, Junior BOB
DEE DEE MERLE z Kamilkové zahrady
---

Výborný 2 Excellent 2
Jch.Prosto Chudo FLEURY RED CATAWBA "Flary"
(Cavalier´s Zick Zack Energie + Ch. Catawba Acro Puella Fera)

---
Výborný 3 Excellent 3
HARMONY Puella fera
---
Výborný 4 Excellent 4
Prosto Chudo FOREVER FRIEND ACRO "Fany"
(Cavalier´s Zick Zack Energie + Ch. Catawba Acro Puella Fera)

---
Výborný Excellent
DONNA Mladá živa
------------------------
mezitřída  intermedial class

Výborný 1, CAC, r.CACIB Excellent 1, CAC, r.CACIB
Jch.WW.Heartside HAPPY MESAGE
---
Výborný 2, r.CAC Excellent 2, r.CAC
Ch.A EXTREM WAY New Acro "Exi"

------------------------
třída otevřená  open class

Výborný 1, CAC, CACIB, BOB, BIG 5 Excellent 1, CAC, CACIB, BOB, BIG 5
Ch.A EXTRA CLASS New Acro "Sisi"
(Ch.Terra Blue Outa This World + Ich.Shallow River´s Wahe Huli Tepa Acro)
Sisi :-)
--------------------------
feny o CACIB
competition females

--------------------------
BOB

Moc děkujeme rozhodčímu za skvělé výsledky pro naše psi, odchovy a potomky našich miláčků

Závěrečné soutěže Final competitions

FOTOGRAFIE ZE SOBOTY 24.10.2009 PHOTOS FROM SATURDAY 24/10/2009

Před začátkem odpoledních soutěží jsme ještě vyfotili malou Ginušku (dcera Rocka a Anais), která se se svými majiteli přijela na výstavu podívat. Bohužel na ní nebyl jediný chlup,ale přesto vypadá velice nadějně!!! Pak jsme jen fandili přátelům a připravovali Sisinku na FCI skupinu 1. Tu dělala rakouská rozhodčí Phyllis Poduschka-Aigner, kterou od australáčků dobře známe. I ona odhalila Sisinky krásný pohyb a umístila ji v ohromné konkurenci nádherných psů na 5.místo!!! Moc děkujeme. Nepočkali jsme ani do konce, protože vše již bylo připravené a naložené v autě a my spěchali domů, protože šickám a naháčkům rozhodně pudr na přípravu nestačí:-)

Neděle 25.10.2009 Sunday


VŠECHNY FOTOGRAFIE Z NEDĚLE 25.10.2009 NAJDETE ZDE ALL PHOTOS FROM SUNDAY 25/10/2009 ARE HERE

Neděle pro nás začala trochu hekticky... v noci končil letní čas a my si mohli o hodinku déle pospat. Ráno jsme ale vystřelili z postele se zděšením, že jsme zaspali. Nevěděli jsme totiž, které hodiny se přeřídily a které ne. V tom, že přijedeme pozdě nás utvrdila televize Prima, která ráno nevysílá a čas ukazovala ráno ještě starý nezměněný!!! Po chvíli jsme ale zjistili, že vše je v pořádku a vyjeli jsme dokonce o 10minut dříve podle původního plánu:-)
Štěstí nám přálo a oba kruhy (pro naháče i šicu) byly vedle sebe v jedné hale. Takže jsme nemuseli lítat z jednoho kouta výstaviště na druhý a podle rozpisu v kruzích bychom to ani nezvládli. Obě naše plemena šla na řadu ve stejnou dobu :-( takže s Davem jsme se s Martinem v kruhu vystřídali, což pro jeho ještě ne zcela jistou povahu není nejlepší, ale nebylo zbytí. Paní rozhodčí Boženě Ovesné se moc líbil a přestože byl Dave jednoznačně nejlepší ze všech 5 mladých psů, skončil V2 a zkusit dokončit junior šampiona musíme příště!
Šicu posuzoval (letos po třetí) Robert Kubeš. Naposled posuzoval MVP Brno v červnu a Samík díky svému pohybu byl pro něj nejlepší! Neočekávala jsem stejný výsledek i nyní, protože každý se musí spravedlivě podělit, takže za CAC a r.CACIB jsem moc ráda, ale jediné, co mě mrzí je, že tentokrát to o pohybu opravdu nebylo... Martinek po druhé v mladých, opět nejmladší, získal známku výborná a skončil druhý. Třída mladých psů byla téměř nekonečná! Rozhodčí se nemohl rozhodnout, stále se chodilo a stálo, stálo a chodilo, zkoumaly se hlavy, nohy, ocasy... nakonec nechal rozhodčí Martinka stranou a v pohybu srovnával zbylé dva psy. Říkala jsem si, že buď bude Martinek poslední nebo první a rozhoduje se o další místa, protože situace tomu nasvědčovala. Omyl! Martinek skončil druhý a zbylí dva kluci si rozdělili první a poslední místa. Rozhodně jsem nebyla sama, kdo tuto situaci nepochopil, ale rozhodčí je rozhodčí. V mezitřídě jsem očekávala první "královské dělení potřebným" ale nestalo se! Bamboo byl nejlepší a zaslouženě třídu vyhrál! Stále platí, že majitelé jeho konkurentů se s Janou ani Rudou nechtěli na ničem domluvit, má proto Bambule letos u nás už několik CACů navíc, zatímco ostatní se o poslední letošní CAC poperou v Praze, kde je ale i Bambulka :-) Jakmile skončila mezitřída, musel Martin nastoupit s Davem do mladých a já se Samem do otevřené. Tam nás čekal konkurent Lukášek, který to tentokrát skvěle zvládl a za Samíkem získal zaslouženě r.CAC (takže CAC na něj přešel, protože my svým pejskům šampionáty přiznáváme!). Během posuzování třídy šampionů u šicek jsme se s Martinem vyměnili u naháčů a třída mladých skončila přesně ve chvíli, kdy jsme šli bojovat o CACIB. No boj to moc nebyl a přesně podle očekávání ho získal Danish, který, jak už jsem říkala, Samíka poráží jen u našich klubových rozhodčí :-))) Posuzování šicek šlo pak velmi rychle, neboť ve fenách opět nulová konkurence - dvě mladé, dvě v mezitřídě, jedna v otevřené a jedna šampionka. Třídu mladých s přehledem vyhrála Aisha - sestra našeho Endíka. Mezitřídu vyhrála krásna Bajla. Ve třídě otevřené měl polský vystavovatel "rejnoka" jak fenu s přehnaně dlouhýma chlupama, po kterých si zezadu šlapala sama a zboku po nich šlapal handler, pojmenovala naše kamarádka Eva. S její fenkou Edynkou jsem nastoupila do šampionů a mise k dokončení českého GRAND šampiona byla ziskem CACe splněna! Edynka tentokrát vypadala moc pěkně, krásně chodila i stála a ve svých bez mála 8 letech si to zasloužila. O CACIBu jsem měla předem jasno a tak jsem byla v mírném šoku, když Bajla odešla jen s CACem - a nebyla jsem sama! CACIB získala polská fena a my s Edinkou r.CACIB. Takže radost veliká, Edka důstojně zakončila svou výstavní kariéru do doby, než bude moci do veteránů! Posuzování bylo opravdu plné překvapení a zvratů... BOB si (naprosto zaslouženě) odnesla Endíkova sestra, která ale při minulém posuzování u téhož rozhodčího neměla na víc než VN 3 v dorostu, za svůj ocas! I tentokrát ho rozhodčí pečlivě zkoumal (jako u všech psů), ale i tak si BOB odnesla Aishinka:-)
Já jsem nastupovala chvíli po skončení posuzování u šicek s Aličkou do mezitřídy. Tam nás čekala konkurentka v majetku Markétky Šimečkové, kterou ale Alis hravě porazila a získala tak druhý letošní CAC z mezinárodní výstavy! A posudek Aličky je tak pěkný, že stojí za zveřejnění -
19měsíční, elegantní fena, typická hlava s pěkným uchem, korektní skus, tmavé jiskrné oko, prostorný pěkný hrudník, správné úhlení končetin, ocas dobře nasazen v afektu dobře nesen! Po několika dalších třídách nastoupila poprvé do mezitřídy Bessinka (dcera Rižika a Paris), která získala bez mrknutí oka CAC a její konkurentka odešla sice s výbornou 2 ale bez titulu! Po třídě otevřené nastoupila spolu se svou konkurentkou do šampionů po delší pauze i Terrinka. Paní rozhodčí vyzdvihla její krásnou hlavu a Terri získala CAC. Hned na to se bojovalo o CACIB, kde Martin běhal s Aličkou a já s Terrinkou. Pro největší vyváženost získala tento titul právě Terrinka!!! Moc sem se radovala:-) a Aličce o malý kousek utekl r.CACIB, který nakonec získala také chlupatá fena ze tř.šampionů (skončila za Terri). Alice ale v boji o r.CACIB zůstala jako jediná nahatá fena! :-) Soutěž o BOB byla předem jasná, protože nádherný Midnight Kiss nemá konkurenci:-) a tak vystřídal v držení tohoto titulu svou sestru Magic Izzie, která zvítězila naposled v Brně! Pak jsme vše naložili, naskládali do auta, rozloučili se s přáteli a uháněli domů. Po cestě se k nám donesla úžasná zpráva, že Endíkova sestra skončila r.BIG v 9.FCI skupině, kterou vyhrála nádherná tibetská teriérka Brook naší kamrádky Báry. O pořadí rozhodla rakouská rozhodčí Phyllis Poduschka-Aigner, a uspět s takovým typem psů u této rozhodčí byl opravdu velký úspěch. Brook získala dál titul BEST OF DAY i BEST IN SHOW!!! Moc gratulujeme:-)

Čínský chocholatý pes Chinese crested dog
rozhodčí judge Mgr.Božena Ovesná CZ, přihlášeno entry 66jedinců

Psi tř.mladých neosrstěná varianta (5)  Males junior class hairless (5)

Výborný 2  Excellent 2
Bla Mandag´s INCREDIBLE STARS ACRO "Dave"

--------------------------
Feny mezitřída neosrstěná varianta (2) 
Females intermedial class hairless (2)

Výborný 1, CAC  Excellent 1,CAC
ALL EXCLUSIVE Stars Acro "Alis"

--------------------------
Feny mezitřída osrstěná varianta (2) 
Females intermedial class powderpuff (2)

Výborný 1, CAC  Excellent 1,CAC
BEST OF Stars Acro "Besinka"

--------------------------
Feny tř.šampionů osrstěná varianta (2) 
Females champion class powderpuff (2)

Výborný 1, CAC, CACIB  Excellent 1,CAC, CACIB
MultiCh.Zholesk ANGEL STARS ACRO "Terri"

--------------------------
o BOB

Junior BOB DRAKE z Teramonu, CACIB pes + BOB Jch.MIDNIGHT KISS z Haliparku, CACIB fena MultiCh.Zholesk ANGEL STARS ACRO, Veterán BOB Ich.GWENDY od Zlaté Samanty
Málokdy se sejdou o BOB 4 osrstění jedinci!!! Děkuji proto paní rozhodčí nejen za skvělé výsledky, ale i za to, že nezastává přežitek, že naháč má být nahatý:-)

KOMPLETNÍ FOTOGRAFIE SHIH TZU JSOU ZDE ALL PHOTOS OF SHIH TZUS ARE HERE

SHIH TZU
rozhodčí judge Robert Kubeš CZ, přihlášeno entry 21jedinců

PSI MALES
třída dorostu puppy class

Velmi nadějný 1 Very promissing 1
AGENT PROVOCATEUR Disanfe
--------------------------
třída mladých  young class

Výborný 1 CAJC a dokončen Český junior šampion Excellent 1, Junior winner and finished Czech junior champion
FRANCO ze Sluneční pláně
(Ch.Man In Black Bohemia Acro + Ice Queen z Kraje mlh)
---
Výborný 2 Excellent 2
NEXT STARS ACRO Astarte Gold "Martin"

---
Výborný 3 Excellent 3
Prime Moon SMOOTH CRIMINAL
--------------------
mezitřída  intermedial class

Výborný 1, CAC Excellent 1, CAC
Ch.BAMBOO z Ivafre
---
Výborný 2, res.CAC Exellent 2, res.CAC
RICCO z Kraje mlh
---
Výborný 3 Excellent 3
Jch.PRINCE ROYAL of Iveko-Dog
--------------------
třída otevřená  open class

Výborný 1 CAC, r.CACIB Excellent 1, CAC, r.CACIB
MultiCh.Saffron Sherhy O.K.STARS ACRO "Sam"

---
Výborný 2, res.CAC Exellent 2, res.CAC
Jch.Saffron Sherhy WELCOME
(Ch.Large Success Bohemia Acro + Ich.Extaze Bohemia Acro)
--------------------
třída šampionů champion class

Výborný 1 CAC, CACIB Excellent 1, CAC, CACIB
Ch.DANISH PRINCE Roy´s Sun
---
Výborný 2, res.CAC Exellent 2, res.CAC
Ch.FAMOUS RED BOY Sylvadog Bohemia
---
Výborný 3 Excellent 3
Ich.MAGNAT Acte
--------------------
Psi o CACIB
competition males

--------------------
FENY
FEMALES
Třída mladých Young class

Výborný 1, CAJC, Junior BOB, BOB a r.BIG  Excellent 1, Young winner, Junior BOB, BOB and r.BIG
Jch.AISHA Diamond Wingate
(Ch.Saffron Sherhy Keep In Step + Ch.Queen Star Bohemia Acro)
---
Velmi dobrý 2 Very good 2
SANDRA z Targenu
--------------------
mezitřída  intermedial class

Výborný 1, CAC  Excellent 1, CAC
Jch.BAJLA J. Jantar Moravy
---
Výborný 2, r. CAC Excellent 2, r.CAC
RÉZY z Kraje mlh
--------------------
třída otevřená  open class

Výborný 1 CAC, CACIB Excellent 1, CAC, CACIB
ASHLEY-THSO COCA Bast
--------------------
třída šampionů champion class

Výborný 1 CAC, r.CACIB a dokončen Český GRAND šampion Excellent 1, CAC, r.CACIB and finished Czech GRAND champion
Ch.EDDEKA ABATAJ Čo Oju

--------------------------
Feny o CACIB
competition females

--------------------
BOB

FOTOGRAFIE ZE SOBOTY 24.10.2009 PHOTOS FROM SATURDAY24/102009

FOTOGRAFIE Z NEDĚLE 25.10.2009 PHOTOS FROM SUNDAY 25/10/2009

Úspěchy našich přátel najdete na  www.fallcat.net, www.pibaro.comwww.tender-flash.com, www.kazari-acd.com, www.nahaci.cz, www.of-darkness.com, www.toklaramas.com, www.klucishih-tzu.com, www.provocativo.net, www.zkrajemlh.wz.cz, www.jantarmoravy.cz, www.beagle-tergy.cz, www.great-lady.com, www.beagle.cz, www.srdcove-eso.websnadno.cz, www.sylvadog.wbs.cz www.australaci.unas.cz