23.+24.5.2009 Mezinárodní výstava LITOMĚŘICE 23rd + 24th May 2009 International show LITOMĚŘICE

2876 psů a fen se letos sešlo v překrásném areálu Zahrady Čech v Litoměřicích. My jsme si oba krásné slunné dny s letními teplotami užili naplno nejen díky skvělým úspěchům našich pejsků... jako každý rok vznikly i letos nádherné fotografie, o které se s vámi brzy podělíme!!! Pohled z druhé strany najdete na stránkách Martina - www.fallcat.net.

Sobota 23.5.2009 Saturday


fotografie 23.5.2009 photos

RégoJiž v pátek bylo krásně,takže pejskové, kteří se jeli vystavovat se vykoupali v rybníku, takže jsme spojili příjemné s užitečným:-))) v sobotu jsme po sedmé ráno parkovali přímo vedle kruhu pro australáčky:-) ten byl letos venku, na travnaté ploše a pořadatelům patří dík za jeho velikost!!! Konkurence se sešla velice pěkná, jako v poslední době na všech našich výstavách, protože obliba australáčků vzrůstá a to je dobře:-) posuzovala paní Olga Dolejšová, která vše měřila velice přísným okem, takže klidně nezadávala tituly, pokud na ně daný jedinec neměl a padaly i velmi dobré! Naši pejsci uspěli na 1000%, nejvíce se paní rozhodčí líbil mladý Régo, který pak zářil i v závěrečných soutěžích!:-) jeho sestra Sisi na své druhé výstavě porazila ve třídě starší i zkušenější feny a odnesla si svůj první CAJC:-) Náš Sooner se v Čechách podruhé představil ve veteránech, podruhé ho vystavoval Martin, kde si z kruhu odnesli V1, Nejlepší veterán a podruhé se Sooner v závěru umístil jako res.BIS veterán:-))))))))))) a Way nasbírala další cenné bodíky za CAC a CACIB:-) nejvíce byl postrádán Korálek, který odpočíval doma a vyrazí zase do Klatov a Brna, kam už je zamluvený i do junior handlingu:-)

AUSTRALSKÝ OVČÁK Australian shepherd
rozhodčí judge Olga Dolejšová, přihlášeno entry 26jedinců

Kompletní výsledky, foto a mnoho info o AUO naleznete na Databázi australských ovčáků
 

PSI MALES
třída dorostu puppy class

Velmi nadějný 1 Very promissing 1
AMERICAN DREM Tender Flash
(MultiCh.Shallow River´s Wahpeeh Catawba + Jch.Be Sunny Flash Bohemia Acro)
---
Velmi nadějný 2 Very promissing 2
ASK FOR MORE Tender Flash
(MultiCh.Shallow River´s Wahpeeh Catawba + Jch.Be Sunny Flash Bohemia Acro)
-----------------------
třída mladých  junior class

Výborný 1, CAJC, Junior BOB, BOB, Junior BIG, res.BIG  Exellent 1, Junior winner, Junior BOB, BOB, Junior BIG, res.BIG
A EXPERT
New Acro "Régo"
(Ch.Terra Blue Outa This World + Ich.Shallow River´s Wahe Huli Tepa Acro)

---
Velmi dobrý 2 Very good 2
ELF ELROY Svěží vítr
------------------------
mezitřída  intermedial class

Velmi dobrý 1  Very good 1
Silver Dream Aussies KRAZY KRIZZY
------------------------
třída otevřená  open class

Výborný 1, CAC Excellent 1, CAC
ARNOLD REDY od Diamantové řeky
---
Výborný 2, res.CAC Exellent 2, res.CAC
BRISK Ganden Monge
------------------------
třída šampionů champion class

Výborný 1, CAC, CACIB Excellent 1, CAC, CACIB
Ch.Shoreland´s SMART HOBBIT WILLIE
---
Výborný 2, res.CAC, res.CACIB Exellent 2, res.CAC, res.CACIB
Ch.CHUPACHUPS del Whymper delle G.J. "Chupa"

------------------------
třída veteránů veteran class

Výborný 1, Nejlepší veterán, Veterán BOB, res.BIS veterán  Excellent 1, Best Veteran, Veteran BOB, res.BIS veteran
MultiCh.Sunshine SOONER OR LATER "Sooner"

------------------------
FENY
FEMALES
třída dorostu puppy class

Velmi nadějný 1 Very promissing 1
DEE DEE MERLE z Kamilkové zahrady
---
Velmi nadějný 2 Very promissing 2
DONNA Mladá živa
---
Velmi nadějný 3 Very promissing 3
AMY WINEHOUSE Tender Flash
(MultiCh.Shallow River´s Wahpeeh Catawba + Jch.Be Sunny Flash Bohemia Acro)
---
Velmi nadějný 4 Very promissing 4
ALEGRA ze Záhrybského dvora
-----------------------
třída mladých  junior class

Výborný 1 CAJC Excellent 1, Junior winner
A EXTRA CLASS NEW ACRO  "Sisi"

---
Výborný 2 Exellent 2
GAIETIES GITIE Puella Fera
---
Velmi dobrý 3  Very good 3
Thornapple PREMONITION
------------------------
mezitřída  intermedial class

Výborný 1, CAC, res.CACIB Exellent 1, CAC, res.CACIB
Jch.Hearthside HAPPY MESSAGE
---
Výborný 2 Exellent 2
Silver Dream Aussies JEANS BLUE
---
Velmi dobrý 3  Very good 3
BERUSCHKA Svěží vítr
------------------------
třída otevřená  open class

Výborný 1, CAC Exellent 1, CAC
Prosto Chudo DIRTY DANCER
---
Výborný 2, res.CAC Exellent 2, res.CAC
Prosto Chudo ELECTRA
------------------------
třída šampionů champion class

Výborný 1, CAC, CACIB Excellent 1, CAC, CACIB
Ich.Shallow River´s WAHE HULI TEPA ACRO

----------------------------
feny o CACIB
females

----------------------------
Junior BOB

----------------------------
o BOB

moc děkujeme paní rozhodčí za výsledky našich psů!!!!!!!

všechny fotografie 23.5.2009 all photos

Závěrečné soutěže Final Competitions

Začaly s lehkým zpožděním a díky nepřesnostem v katalogu byl harmonogram jednotlivých soutěží překvapením. Čekali jsme, jak půjdou soutěže po sobě a tak jsmeSooner je stále plný elánu!!! raději všechny pejsky měli připravené:-) Australáčkům se v závěru dařilo a kdekoli se objevili, tam bodovali! Nejprve v mladší věkové kategorii byla na druhém místě mladá vystavovatelka s fenou Dee Dee. Sooner + SisiHned na to zvítězila ve starší kategorii Linda s Happy:-) V zápětí se mezi veterány předvedl nás Sooner a již podruhé získal skvělé druhé místo, tentokrát za 10letým jorkšírem! V soutěži párů se předvedli náš Sooner a Sisi, kteří v této soutěži byli spolu poprvé, ale slušelo jim to spolu náramně a dokonce se předváděli jako sehraná dvojka a vykračovali stejnou nohou:-) Více se ale líbil sehraný pár Vilík a Happy a obsadili druhé místo ve velké konkurenci! Mezitím jsem si došla pro Réga, který měl nejprve nastoupit do BIG Junior,kde se líbil nejvíce a tento titul vyhrál!!! V 1.FCI skupině byla ještě větší konkurence krásných psů a Régo se opět neztratil... do poslední chvíli bojoval o první místo, které ale nakonec získal belgický ovčák, který později získal také BOD. Přesto je res.BIG pro mladého Réga super úspěch a my panu rozhodčímu moc děkujeme!!!:-) BOD junior a také BOD posuzoval opět pan Václavík. Přestože se Régo i přes velké vedro předvedl dokonale, panu rozhodčímu se líbili jiní. My jsme ale odjížděli nadmíru spokojení:-)))))) Všem rozhodčím moc děkujeme!

BIS Veteran
užší výběr
Sooner super 2.místo
2nd place
----------------------------
BIG Junior

Régo s přehledem zvítězil!
1st place
----------------------------
BIG FCI 1

Régo 2.místo
2nd place

pár fotografií z krásného prostředí Zahrady Čech pořízených v sobotu some photos from beautiful area in Litomerice pictured on Saturday

Régo :-)
společné pózy togehter

všechny fotografie 23.5.2009 all photos

Neděle 24.5.2009 Sunday


fotografie 24.5.2009 photos

V sobotu na výstavě jsme se dozvěděli, že pan Szemraj z Polska, který měl podle propozic a rozpisu na internetu posuzovat, je nemocný a bude posuzovat pro nás neznámá rozhodčí Samík jako mořská víla:-)Krystyna Szulc také z Polska. O tuto zprávu jsme se podělili s přáteli, aby se mohli také připravit na změnu. Domů jsme se po náročném ale úspěšnémMartin sobotním dnu vrátili pozdě a tak jsem koupala všechny tři kluky do pozdních nočních hodin...ano tři kluky, protože poprvé se s námi jel podívat také MARTINEK, který byl moooc šikovný jak v autě tak na výstavě! Ničeho se nebál a v klidu odkráčel na vodítku s kýmkoli cizím:-) v kruhu se vystavoval jako profík, přesto, že měl vodítko tak po čtvrté na krku:-) rozený žampión, pardon šampion:-))) do výstavního kruhu se už moc těší a výstavní premiéru si odbude v Brně. Ráno jsme byli na místě před půl osmou a díky kamarádům jsme zaujali super místo se skvělým výhledem a čistým vzduchem:-) Samotné posuzování se poněkud protáhlo, neboť v kruhu byl hospitant, který mnohé psy důkladně prosahával a nespokojení majitelé od havanézů zdržovali posuzování svými nadávkami:-( docela paní rozhodčí obdivuji, s jakou trpělivostí dokola vysvětlovala a obhajovala svůj verdikt...
šicky šly na řadu tedy až kolem 12. Za kruhem jsme se divili stylu posuzování paní rozhodčí, která psy prohlížela na zemi a stůl zpočátku vůbec nepoužívala. Několik psů ale tímto způsobem prohlížení "rozhodila" natolik, že odmítli nosit ocas nebo si nechat zkontrolovat zuby. My s tím problém ale nemáme, takže oba kluci se předvedli dokonale. Chico v mladých ve stále stejné konkurenci, kdy se kluci střídají na prvním místě, skončil V2 a tentokrát zvítězil Ričín. Paní rozhodčí řešila dilema s tím, zda musí být varlata Sam v kruhu létá:-)vedle sebe nebo mohou být za sebou - moc jsme se na toto téma nasmáli mimo kruh, kdy několik přítomných mužů bylo ochotných tento "problém" řešit a na vlastním těle dokázat, že je to zcela normální:-)))) Samík měl zase pro paní rozhodčí krátký nos! Pro mě je jeho 2,1cm dokonalý knoflík, ale paní rozhodčí preferovala delší...naštěstí v šampionech se rozhodla díky pohybu, přesto, že pro ní byli oba psi krásní a rozhodovala se dlouho. O CACIB jsem díky našemu krátkému nosu, na který o BOBjsem patřičně hrdá:-), nečekala žádný zázrak, protože ze tří nastoupených psů jsme ho měli jednoznačně nejmenší:-) ale Sam byl pro pani rozhodčí nejlepší a tak byl CACIB bez větších okolků jeho:-))) ve fenách byla již po několikáté téměř nulová konkurence:-( veteránka Agina navázala na úspěch z Prahy a o BOB se rozhodčí rozhodovala jen mezi ní a Samíkem. Po předvedení v pohybu tam a zpět a kolečku jí paní rozhodčí zadala BOB se slovy "v 11 letech je v super kondici"! Veteránce bylo nedávno teprve 10let, ale přesto jí super kondici nemůže nikdo upřít a vítězství jí moc přeji:-))) ještě nezbytné fotografie pro Samíka i Martinka a jelo se domů.

SHIH TZU
rozhodčí judge Krystyna Szulc PL, přihlášeno entry 27jedinců

PSI MALES
třída štěňat baby class

Velmi nadějný 1  Very promissing 1
X-TREME CHA CHA Premium Bohemia
------------------------

třída dorostu puppy class

Velmi nadějný 1 Very promissing 1
CASPER Helfra
------------------
třída mladých  young class

Výborný 1 CAJC, Junior BOB Excellent 1, Junior winner, Junior BOB
RICCO z Kraje mlh
---
Výborný 2 Excellent 2
Saffron Sherhy X-FILES AGENT MARTELL "Chico"

---
Výborný 3 Excellent 3
XING-ATREI Kirabzer
--------------------
mezitřída  intermedial class

Výborný 1, CAC Excellent 1, CAC
Jch.BAMBOO z Ivafre
---
Výborný 2, res.CAC Exellent 2, res.CAC
Jch.ALFRÉD z Ivafre
---
Velmi dobrý 3 Very good 3
BELTINE od Šumavské brány
--------------------
třída otevřená  open class

Výborný 1, CAC  Excellent 1, CAC
FAMOUS RED BOY Sylvadog Bohemia
(Ch. Amor Imperial Bohemia+ My Sweet Baby Bohemia Acro)
---
Výborný 2, res.CAC Exellent 2, res.CAC
Ch.DANISH PRINCE Roy´s Sun
---
Výborný 3 Excellent 3
Ich.LEE-KUNG-ATREI Kirabzer
---
Výborný 4 Excellent 4
PLAY´N´WIN Premium Bohemia
------------------
třída šampionů champion class

Výborný 1 CAC, CACIB Excellent 1, CAC, CACIB
ICh.Saffron Sherhy O.K.STARS ACRO "Sam"

---
Výborný 2, res.CAC, res.CACIB Exellent 2, res.CAC, res.CACIB
Ich.VONG-KONG Shah Abbas
----------------------
třída veteránů veteran class

Výborný 1, Nejlepší veterán Excellent 1, Best Veteran
Wenrick´s MOVER AND SHAKER
--------------------------
psi o CACIB
males

--------------------------
FENY
FEMALES
třída štěňat baby class

Velmi nadějný 1  Very promissing 1
WANNA BE GOOD Premium Bohemia
---
Velmi nadějný 2  Very promissing 2
VICKIE HELFRA Premium Bohemia
-------------------------
třída dorostu puppy class

Velmi nadějný 1 Very promissing 1
AISHA Diamond Wingate
---
Velmi nadějný 2  Very promissing 2
BARBARA z Jižní růže
------------------------------

Třída mladých Young class

Výborný 1, CAJC Excell. 1, Young winner
GENEVIEVE Sylvadog Bohemia
---
Výborný 2 Excellent 2
RÉZY z Kraje mlh
------------------------
třída otevřená  open class

Velmi dobrý 1 Very good 1
ROZÁRKA z Ivafre
-------------------------------
třída šampionů champion class

Výborný 1 CAC, CACIB Excellent 1, CAC, CACIB
Ch.CHO OJU Čo Oju
-------------------------------
třída veteránů veteran class

Výborný 1, Nejlepší veterán, BOB veterán, BOB, BIS veterán, BIG 3 Excellent 1, Best Veteran, Veteran BOB, BOB, BIS veteran, BIG 3
Ich.AGAPÉ Čo Oju
-------------------------------
o BOB
o BOB
Many thanks to Mrs judge !!! Moc děkujeme paní rozhodčí!!!

všechny fotografie 24.5.2009 all photos

několik fotek z neděle some photos pictured on Sunday

Sam :-)
Martin :-)

Odpoledne jsme si na zahradě postavili malý parkur agility a poprvé letos si tak "zaběhali":-))) australáčci to brali jako skvělé zpestření dne před večeří:-) a náramně si to užívali. Anais oživila skákání z tábora, Way a Rock to berou vždy jen rekreačně, ale pokaždé se skvělým nasazením. Úplně poprvé viděl překážky bígl Arinek, malý Martin a veterán Key, kterého to náááramně bavilo a byl moc šikovný. Samík už jednou skákal, když byl ve věku kolem 4 měsíců a po dvou letech si to zkusil znovu. Nicméně dokázal, že i výstavní šicky mohou být šikovné a pohled na vlající chlupy ve skoku nad překážkou tajily dech!:-) Vzpomínky na agi ze štěněčího věku oživila také Sisi, která coby prcek závodila na táboře a jak bylo vidět, to se nezapomíná!

všechny fotografie 24.5.2009 all photos

všechny fotografie 23.5.2009 all photos


Anais Way Ari Rock Sisi Martinek Samík na skočce tunel no problem:-) Key skáče i v 8letech s nadšením

Úspěchy našich přátel najdete na  www.fallcat.net, www.pibaro.comwww.tender-flash.com, www.kazari-acd.com, www.nahaci.cz, www.of-darkness.com, www.toklaramas.com, www.klucishih-tzu.com, www.provocativo.net, www.zkrajemlh.wz.cz, www.jantarmoravy.cz, www.beagle-tergy.cz, www.great-lady.com, www.beagle.cz, www.srdcove-eso.websnadno.cz, www.sylvadog.wbs.cz