24.2.2008 Šampion šampionů LESZNO, Polsko
 
24th February 2008 Champion of Champions LESZNO, Poland

VŠECHNY FOTOGRAFIE NAJDETE TADY ALL PHOTOS ARE HERE

Na druhou letošní soutěž šampionů jsme se vypravili tentokrát do polského města Leszno. Do sportovní haly Trapez jsme se vydali již po páté v řadě (zde můžete vidět předcházející roky 2005, 2006, 2007). Letos jsme jeli ve složení Martina, Jája, Tonda a Saša (dvounohá smečka), Rock, Fly, Rižik, Terri a Wabby (čtyřnohá smečka a účastníci šampiona šampionů) a na výlet jel Wapík, Skyppy a Saši čivava Heidi.
Rekord v přihlášených psech z
loňska sice pokořen nebyl, ale přesto se sem sjelo úctyhodných 431 psích šampionů ze 4 zemí z celkem 142 plemen, které posuzovalo 12 rozhodčích, převážně z Polska, Peter Bayersdorf z Německa a prezident FCI Hans Müller ze Švýcarska. Nejvíce psů bylo přihlášeno do plemene Výmarský ohař krátosrstý (13), dále 12 Amerických stafordšírskch teriérů, 10 Německých dog a po 8 jedincích Čínského chocholatého psa, Hovaward a Novofundlandský pes. Vystavovatelů z Čech nebylo tentokrát mnoho(9), ale přesto byli naše úspěchy skvělé! Nejlepší z "České výpravy" byla Hladkosrstá kólie Gill Krásná Louka, v majetku Michalely Ouředníkové, která získala v konkurenci 4 kolií z Polska a Finska od prezidenta FCI titul BOB, dostala se do finále z I.FCI skupiny, a dále postoupila až mezi nejlepších 8psů celé výstavy! Byla tak jediná, kdo se letos Čech probojoval až do finále. Také Česká teriérka Chloris Monib z Vinohrad v majetku paní Ouředníkové získala BOB! Silky teriér Wabby Bohemia Alké Saši Grygarové získal BOB a byl v užším výběru v III.FCI skupině a její Border kolie Fire Red Fly z Černobílých získala rovněz titul BOB! Ve velké konkurenci 12 Amerických stafordšírských teriérů získal titul Nejlepší pes v rase a BOB pes Apolo de Cas Juansa, předváděný Šárkou Bajerovou. Její fenka Cane Corso se stala Nejlepší fenou v rase. BOB si odnesl i Portugalský vodní pes Extra Ordinary Shahi v.d.Duca Vallei v majetku paní Zuzany Kubíčkové. Z našich psů se ve finále předvedla Terrinka (Zholesk Angel Stars Acro), která v konkurenci 8 naháčů získala titul BOB!!!! Rižik (Sampan Basta) se stal Druhým nejlepším psem v rase za psem paní Supranowicz, kterou pak ale Terri porazila o BOBa:-) Druhým nejlepším psem v rase se stal také náš Australský ovčák Rock (Sunshine Shanti Shallow Rivers), kterého porazil pěkný polský mladý pes Piekielny Piotruś Duch Wrzosowisk, který si odnesl i BOB. České barvy hájil i  zástupce plemene Shih-tzu, syn našeho Pure Red Gold Bohemia Acro, Lee-Kung-Atrei Kirabzer v majetku Mirky Sawkové, který byl rovněž Druhý nejlepší pes v rase. BOB si konečně odnesl syn naší Jessica Bohemia Acro, Magnat ad Acte. Posledním zástupcem z Čech byla fenka Lhasa Apso Winter Flower Dar Tibetu paní Elišky Vaškové, která se stala Druhou nejlepší fenou v rase.

Michaela Ouředníková a její Gill Krásná Louka + Chloris Monib z VinohradSaša Grygarová, Wabby Bohemia Alké a Fire Red Fly z ČernobílýchŠárka Bajerová a Apolo De Cas JuansaJarmila Podzemská a Sunshine Shanti Shallow Rivers , Martina Smetanová s Zholesk Angel Stars AcroMirka Sawková a Lee-Kung-Atrei Kirabzer + Eliška Vašková s Winter Flower Dar Tibetu

Vyjížděli jsme v noci směr Praha, kde se k nám připojila Saša se svojí smečkou a pokračovalo se dál. V autě panovala zábava, jako to už se Sašou bývá!!! Na místo jsme dorazili před osmou hodinou, protože víme, že uvnitř není příliš místa a tak ti, co přijedou pozdě se už jen mačkají. Zabrali jsme si v pohodě část horního ochozu nad kruhy 1 a 3, ve kterých se vystavovala převážná část našich plemen. Bohužel pořadatelé za několik minut cedule s kruhy otočili, takže k nám rázem byl blíž kruh 2 a 4. Naše věci jsme ale už nestěhovali:-) užívali jsme si skvělou zábavu a perníček, dort a kávu... Pak následovalo převléknutí do slavnostních rób a já jsem ještě učesala šicáčka Leečka a s jeho Početná třída šampionů psů ASTmajitelkou Mirkou jsme mu udělaly díky krásnému počasí nové fotografie.
Po desáté hodině začalo posuzování. Podle rozpisu šla na řadu z naší výpravy první Saša a Wabby. Když jsme čekaly u kruhu, vyfotila jsem ještě silněSaša Grygarová, Wabby Bohemia Alké a rozhodčí obsazené Americké stafordšírské teriéry, kde jsme se Sašou tipovaly vítěze. Zvítězil pěkný pes pod vedením Šárky Bajerové, takže první úspěch do Čech:-) Pak se předvedl Wabby, paní rozhodčí se moc líbil a získal rovněž titul BOB. Do třetice v teriérech nastupoval jediný Fire Red Fly z Černobílých a Saša Grygarovázástupce plemene Český teriér s Michaelou Ouředníkovou a vybojovali již třetího BOBa na české konto:-) Ještě jsem zvládla vyfotit Cane Corso, kde ze tří fen zvítězila fenka opět paní Bajerové, BOB Portugalského vodního psa z Čech a vrhla jsem se na Border kolie, kde soutěžila Saša s Fly. S přehledem porazily dvě polské feny a později i psa a odnášely si titul BOB:-) chvíli po nich měli do kruhu nastupovat Australští ovčáci a vedle také Čínští naháči. Saša proto s naším foťákem udělala pár momentek u AUO a já zatím připravovala Rižička a Terrinku. U AUO se paní rozhodčí dlouho rozhodovala o první místo mezi Rockem a pozdějším vítězem. Zvítězil 18měsíční polský pes, který byl velice pěkný v typu i v pohybu z boku. Bohužel jeho povaha není taková, jakou by vítěz měl mít:-( několikrát neustál dotyk paní rozhodčí, ale té to zřejmě nevadilo, stejně jako vybočené lokte. Nicméně byl polský a tak do Čech putoval "jen" titul Druhý nejlepší pes v rase:-) třetí skončil rovněž polský mladý pes.

třída šampionů psů BOB Piekelny Piotruś Duch WrzosowiskV3 American Messanger Paracortus, v pozadí BOB Piekelny Piotruś Duch Wrzosowisk při individuální prohlídcesouboj o první místo Rock a PiotruszRočík - druhý nejlepší pes v rasepořadí psů

Pořadí australáčků jsem viděla již z kruhu 3, kde jsem nastupovala do třídy šampionů s Rižikem. Saša mezitím držela připravenou Terrinku na stole a máma zaujala pozici fotografa. Pan rozhodčí si všechny psy prohlédl, myslím, že byl trochu překvapen Rižičkovým věkem. Po dalším společném kolečku umístil psy na čtvrté a třetí místo a já s Rižikem jsme ještě dál bojovali proti mladému psu Sasquehanna Záchod, který se nedávno vrátil do Evropy jako čerstvý šampion USA, vedeným chovatelkou a majitelkou paní Supronowicz. Po několika minutách jsme běželi na druhé místo, ale mám radost, že mi mnoho lidí řeklo, že byl Rižik lepší, že se i přes svůj věk nádherně předvádí a s elánem se pohybuje. Rychle jsem vyměnila dceru za otce, tedy Terrinku za Rižika a šly jsme společně bojovat do třídy šampionů fen. Terrince je nyní právě 15měsíců a v "dospělé" třídě se předvedla poprvé. O to větší byla moje radost, když ze 4 fen odešla jako vítězka a Nejlepší fena v rase! Hned následoval souboj o BOB, do kterého jsem šla s tím, že je předem prohraný...ale pan rozhodčí Pawel Szemraj z Polska po krátkém přemýšlení a srovnání obou pejsků v pohybu podal ruku se slovy "BOB" mě!!! Terrinka získala v 15měsících svůj první titul BOB na šampionu šampionů!!!!! Co víc si přát;-)

třída šampionů psůRižiksouboj o první místoRižiček druhý nejlepší pes v rasepořadí
šampionky fenyTerrinkao BOBNejlepší fena v rase:-)BOB !!!!!!!!!!!!!Nejlepší fena v rase a BOB Jch.Zholesk Angel Stars AcroNejlepší fena v rase a BOB Jch.Zholesk Angel Stars Acro

Když jsem se ze šoku vzpamatovala,  vyfotila jsem lhasa apso, kde soutěžil krásný černobílý pes, který se nedávno vrátil z USA, ale nyní působí v Polsku, afeny lhasa apso moc jsme mu fandili. Bohužel nezvítězil a stal se druhým nejlepším psem v rase, přestože byl jednoznačně nejlepší. Je stejně starý jako Rižik a úchvatně se pohyboval. Druhá bohužel skončila také česká fenka Winter Flower Dar tibetu, přestože byla jednoznačně lepší než vítězka... o BOB se tak utkal bratr se sestrou. Pak šli na řadu šicunky. České barvy hájil mladý pes Lee a se svou majitelkou Mirkou Sawkovou tvořili dokonalou dvojici, která ladila ve všech směrech. Společně vybojovali mezi dalšími dvěma polskými psy titul Druhý nejlepší pes v rase,ale také byli nejlepší!

psiLee - druhý nejlepší pes v raseDlouhé rozhodování pana rozhodčího o první místopořadíNejlepší pes a BOBNejlepší fena v rase

Dál se čekalo na semifinále a ve volné chvíli vznikly krásné fotografie výpravy z Čech, které najdete nahoře na této stránce a další v galerii na serveru rajče ZDE. Semifinále je postaveno tak, že jedinci s titulem BOB nastupují do svých FCI skupin a tam rozhodčí vybere 3 nejlepší bez určení pořadí (v FCI I a II se vybírají 4!) do finále, kde se pak po rozlosování utká 32 finalistů systémem KO. Dostat se do finále nebylo v některých skupinách lehké! Pod každou skupinou je napsáno, kolik do ní nastoupilo jedinců a z toho vyplývá, že nejvíce obsazené byly skupiny 2, 9, 1 a 3! Tam to rozhodčí opravdu neměli lehké!

FCI I

přihlášeno 16 plemen, nastoupilo do skupiny 13
FCI II

přihlášeno 32 plemen, nastoupilo do skupiny 25
FCI III

přihlášeno 15 plemen, nastoupilo do skupiny 13
FCI IV

přihlášeno 6 plemen, nastoupilo do skupiny 6
FCI V

přihlášeno 11 plemen, nastoupilo do skupiny 10
FCI VI

přihlášeno 8 plemen, nastoupilo do skupiny 5
FCI VII

přihlášeno 9 plemen, nastoupilo do skupiny 8
FCI VIII

přihlášeno 10 plemen, nastoupilo do skupiny 7
FCI IX

přihlášeno 16 plemen, nastoupilo do skupiny 14
FCI X

přihlášeno 6 plemen, nastoupilo do skupiny 6

vtěz BIS 2008Jak jsem již zmiňovala, jediná paní Ouředníková s kolií Gill se dostala do finále, kde postoupili mezi TOP 8! Celou soutěž vyhrál Anglický setr, na druhém místě Americká Akita a třetí Irský setr.
Cesta domů probíhala poměrně rychle a opět byla plná zábavy:-) těšíme se na další výlet se Sašou... i na další příjemné setkání s přáteli!

Další úspěchy našich přátel nejen z této výstavy najdete na www.pibaro.com, www.nahaci.cz, www.bohemiaalke.com, www.klucishih-tzu.com

 

24.2.2008 NVP Celje, Slovinsko 24th February 2008 National show Celje, Slovenia

MultiJch.Ch.BEST FOR GREAT LADY Bohemia Acro - Výborný 1, CAC, BOB a BIG!!! Excellent 1, CAC, BOB a BIG!!!
MultiJch.Ch. Best for Great Lady Bohemia Acro

Ch.EXPRESSDELIVERY del Whymper delle G.J. - Výborný 1, CAC Excellent 1, CAC

23.+24.2.2008 Eurasie, Moskva, Rusko23rd + 24th February 2008 Eurasia dog show, Moscow, Russia

Ch.ARISTOCRAT Bohemia Acro - Výborný 1, CAC, CACIB, BOB a dokončen Ruský šampion Excellent 1, CAC, CACIB, BOB finish Russian Champion
Champion ARISTOCRAT BOHEMIA ACRO

Jch. KARNEVAL 77 ACRO Prosto Chudo - Výborný 1, JCAC a dokončen Ruský junior šampion Excellent 1, Junior winner finish Russian Junior Champion
(syn Rocka a Any son of Rock and Ana)