29.+30.11.2008 2x CACIB Zagreb, Chorvatsko    29th + 30th November 2008 2x CACIB Zagreb, Croatia

Všechny naše fotografie najdete ZDE All our photos are HERE

Poslední listopadové dny jsme se rozhodli strávit v chorvatském hlavním městě Zagreb, kde se tradičně konaly 2 mezinárodní výstavy. Letos s rekordní účastí - přes 2000 psů! Mnoho vystavovatelů přilákaly tituly, které se daly během víkendu nasbírat. V sobotu bylo možné "urvat" jednu z posledních kvalifikací na Cruft a některá plemena navíc titul Klubový vítěz. V neděli pak byla Středo-Východo Evropská výstava s titulem Zagreb winner. Největším lákadlem jistě byla možnost získat Chorvatského šampiona na 2x CACIB! Také opět mnoho zahraničních rozhodčích, skvělá organizace a atmosféra přidalo těmto výstavám na oblibě:-)

Celý výlet pro mě začal už ve čtvrtek, kdy jsme se spolu s Patrikem vydali do Rakouska pro nové psy k naší kamarádce Gabriele Thomě. Když jsme se vraceli, vzala jsem si svoje věci a pejsky a jeli jsme k Patrikovi. U Patrika se celý pátek koupalo a připravovalo vše potřebné. Večer jsme naskládali naše puzzle, které se tentokrát skládali z 15 psů, a s malým zpožděním jsme vyjeli. Cesta byla náročná, v Rakousku a Slovinsku jsme potkali i sníh:-( na místo jsme dorazili po 6 ráno.
Následovala chvíle spánku a v 8 už jsme byli ubytovaní v hale. Dále jsme museli udělat důkladný rozpis, kdy jde jaký náš pes na řadu a jednalo se mnohdy i o minuty:-( naštěstí jsme za pomoci přátel vše zvládli! Mě šli první na řadu naháčci, které posuzovala místo Tatjany Urek, která byla nemocná, rozhodčí Nataša Blanuša z Chorvatska. Nio skončil VN 3, přesto mi Silver Dream Aussie´s Land Rover 2x CAJC, 2x Junior BOB, 2x BOB a junior šampion Chorvatskaudělal radost, jak krásně se předvedl, a Terrinka V2 res.CAC, res.CACIB za fenkou Family Song´s Ula, která měla letos štěňátka s naším Rižikem, ziskem CACIBa si dokončila Interšampiona, a pak získala také BOB:-) V malé chvilce volna jsem pomohla Patrikovi s Jirkou vystavit jejich mopse Joshe o CACIB, který jsme také získali:-))))) Pak přesun do vedlejší haly, tam moc děkuji naší kamarádce Laně Premk za pomoc u Australáčků! Se sešla konkurence psů z Maďarska, Chorvatska, Rakouska, Čech a nově importovaná fenka z USA. Rozhodčí Jadranka Mijatović z Chorvatska, kterou mnozí znají jako fotografku z dua Deya, psy prohlížela jednotlivě v postoji i v pohybu, avšak o vyšší titulyBIS Club show of Tibetan breeds (CACIB, BOB...) se už neběhalo! Přesto si naši pejsci odvezli cenné tituly i krásné posudky! Sprintem jsem pak běžela k šicunkám, kde byl pro případ, že bych to nestihla, připraven se Samíkem nastoupit Patrik. Vše se ale stihlo, paní rozhodčí měla ještě malou pauzu, když doposuzovala Tibetské teriéry, kde Patrik získal BOB na svého mladého psa Bacardiho:-) stihla jsem proto Samíka ještě doupravit a po mladých psech a pejskovi z mezitřídy jsme šli na řadu my. Samík se moc líbil, získal velmi krátký a však výstižný posudek od rozhodčí Olgy Kupryanove z Ruska ... typický představitel, krásný výraz, skvělá kondice a pohyb :-) hned na to přišel zpět do kruhu italský pes z mezitřídy a po dvou kolečkách byl CACIB náš!!! Italovi jsme tak vrátili porážku z letošní Evropské výstavy:-))))) Víc Samík nepotřeboval a tak jsem se radovala i přesto, že BOB získala sestra zmiňovaného psa, krásná fenka, předvedená v šampionech. Tibetská plemena měla při této mezinárodce ještě výstavu klubovou, takže Samík se stal i Klubovým vítězem 2008:-) Patrik o chvilku později vyhrál BIS junior klubové výstavy a krásná fena šicu se stala BIS! Patrikovi se dařilo také v závěru mezinárodní výstavy, kde ze 76 psů byl BIS junior III díky verdiktu Štefana Šinka:-) Pak už jen vše zbalit, nakrmit, přípravné kruhy.....vyvenčit a uhánět na hotel. Po menších nesnázích s rezervací nakonec vše dopadlo dobře a my už kolem 9 večer spali:-) Největší bomba bylo seskupení 3 přípravných kruhů!!!!!!!!!, které byly naprosto dokonale řízené a sladěné s kruhem hlavním! Myslím, že i u nás by si vystavovatelé na výstavě o 4000 psech zasloužili alespoň jeden.....

nedělní BIS JUNIOR V neděli byl start více méně stejný jako v sobotu:-) bohužel některá plemena se nám tentokrát kryla s jinýma, takže bylo vše o něco náročnější! První opět šli naháči, které posuzovala Olga Kupryanova. Nio zvítězil ve třídě štěňat, kde byli stejně jako v sobotu 3. Pak jsem pomohla Jirkovi vystavit druhého jejich psa Cristiana o CACIB, kterého jsme opět dostali:-))))) Pak se Terrinka posunula z druhého místa v sobotu na třetí, ale za krásnou Nely Pupo-Haichi, která si dokončila šampiona (a kterou v sobotu Terri porazila!), a Ulu. Moc děkuji Kláře Wastiaux za pomoc při předvádění australáčků!!!!! Opět jsme si odnesli důležité tituly a krásné posudky od Rakouského rozhodčí Erwina Deutschera. Také díky Jirkovi, se kterým jsme díky mobilům vše zvládli:-) Vystavila jsem Spota, který získal CAC a CACIB, pak volal Jirka, že už půjde na řadu Samík! Běžela jsem tedy přes dvě haly ke kruhu šicek, vystavila Samíka ve třídě, kde u Švédské rozhodčí získal CAC a po chvíli i CACIB bez mrknutí oka!:-) Tím si Samík splnil podmínky pro udělení CHORVATSKÉHO ŠAMPIONA!!!!!!! A získal další skvělé tituly! Běžela jsem tedy zpět k australákům, kde Klárka mezitím vystavila Skyppy i Anais ve třídě - obě získaly CAC! Vzala jsem si Anais o CACIB a Klárka Skyppy. Anaiska vybojovala jako v sobotu res.CACIB:-) a rychlý přesun opět k šickám, kde jsme ještě měli nastoupit do boje o BOB. Tam se rozhodčí chvíli rozhodovala mezi Samíkem a italskou o BOB neděleCACIB fenou, která nakonec BOB získala. CAJC a Junior BOB vyhrála krásná rakouská fena, dcera našeho Ich.King For Acro di Casa Corsini a Owusua Bohemia Acro - JALUNG`S FU YANG! Ve chvíli volna před závěrečnými soutěžemi jsme udělali pár fotografií:-) pak se Nio proběhl ve finále v BIS baby, ale u řeckého rozhodčího zůstal, stejně jako všechna ostatní malá plemena, bez povšimnutí! Za to Patrik a Bacardi opět v ohromné konkurenci cca 60 psů získali u Anglické rozhodčí BIS JUNIOR!!! Fandila jsem pak ještě několika přátelům ve skupinách, kde se Patrik probojoval donedělní BIS užšího výběru 9FCI a naháč Remi od Gabriely skupinu vyhrál:-) BIS posuzoval pan Ing.Štefan Štefík ze Slovenska a vybral krásného Golden Retrívra z Maďarska, který skupinu vyhrál i v sobotu! Druhý skončil sobotní vítěz BIS překrásný srbský Staford (získal BIS i na MVP Zagreb letos v březnu!) a třetí překvapivě ruská Západosibiřská lajka!

Výsledky našich psů Results of our dogs

Jméno psa Name of dog 29.11.2008 CACIB Zagreb 30.11.2008 CACIB Zagreb

AUSTRALSKÝ OVČÁK Australian Shepherd

rozhodčí Judge Jadranka Mijatović (HR)

rozhodčí Judge Erwin Deutscher (A)

MultiJch.Prosto Chudo KNICK-KNACK ACRO ALKE
Spot
Výborný 1, CAC, res.CACIB
Nový junior šampion Chorvatska /
Excellent 1, CAC, res.CACIB
New Junior Champion of Croatia
Výborný 1, CAC, CACIB
SV Evropský vítěz 2008, Zagreb winner /
 Excellent 1, CAC, CACIB
CE European winner 08, Zagreb winner
MultiJch.Prosto Chudo KEEP SECRET ACRO
Skyppy
Výborný 1, CAC
Nový junior šampion Chorvatska /
Excellent 1, CAC
New Junior Champion of Croatia
Výborný 1, CAC / Excellent 1, CAC
MultiCh.ANAIS ANAIS Bohemia Acro
Anais
Výborný 1, CAC, res.CACIB /
 Excellent 1, CAC, res. CACIB
Výborný 1, CAC, res. CACIB /
 Excellent 1, CAC, res. CACIB
ČÍNSKÝ CHOCHOLATÝ PES Chinese Crested dog

rozhodčí Judge Nataša Blanuša (HR)

rozhodčí Judge Olga Kupryanova (RUS)

NIO ze Zatopené Chajdy
Velmi nadějný 3 / Very promissing 3 Velmi nadějný 1 Nejlepší štěně /
Very promissing 1, Baby BOB
Ch.Zholesk ANGEL STARS ACRO
Výborný 2, res.CAC, res.CACIB /
 Excellent 2, res.CAC, res.CACIB
Výborný 3 / Excellent 3
SHIH-TZU Shih Tzu

rozhodčí Judge Olga Kupryanova (RUS)

rozhodčí Judge OBritta Roos-Borjeson (S)

MultiCh.Saffron Sherhy O.K.STARS ACRO
Výborný 1, CAC, CACIB, kvalifikace na Cruft a Klubový vítěz 2008 /
Excellent 1, CAC, CACIB, Cruft´s qualification and Club winner 2008
Výborný 1, CAC, CACIB
SV Evropský vítěz 2008, Zagreb winner
Nový CHORVATSKÝ ŠAMPION /
Excellent 1, CAC, CACIB
CE European winner 08, Zagreb winner
New CHAMPION OF CROATIA

Kompletní výsledky a fotografie na Hrvatski Kinološki Savez ZDE All results and photos on Croatian Kennel Club HERE

Všechny naše fotografie najdete ZDE All our photos are HERE

Úspěchy našich přátel nejen z této výstavy najdete na www.pibaro.comwww.tender-flash.com, www.nahaci.czwww.of-darkness.com, www.toklaramas.com, www.klucishih-tzu.com, www.provocativo.netwww.fallcat.net, www.jantarmoravy.cz

Martina