2.10.2009 CACIB Komárom, Maďarsko   2th November 2009 CACIB Komárom, Hungary

VŠECHNY FOTOGRAFIE NAJDETE ZDE ALL PHOTOS YOU CAN SEE HERE

První říjnový víkend jsme zahájili už v pátek na mezinárodní výstavě v maďarském městě Komárom.Vypravila jsem se opět s Martínkem, jehož reportáž najdete brzy na webu www.fallcat.net. Auto tentokrát výjimečně nepraskalo ve švech, protože jeli jen tři kusy - australák Emil, bígl Princ a Samík:-)  V Maďarsku jsem byla jen loni na Evropské výstavě, což byla velmi pěkná, jen poněkud hektická výstava, takže jsme chtěli zkusit další výstavu a pokusit se rozjet Maďarské šampiony. Mise byla splněna na 100% :-) Všichni získali to, v co jsme doufali :-))))) Výstava to byl nádherná!!! Dlouho jsem nezažila tak pěknou výstavu - krásné prostředí výstavy, prostorné kruhy, skvělá organizace, zajímaví rozhodčí z celého světa, vyšlo nám počasí a odvezli jsme si skvělé úspěchy, co víc si přát :-)
Vyjeli jsme v pátek v noci směr Brno, Bratislava, Gyor a Komárom... Podle rozpisu zveřejněném na internetových stránkách www.kennelclub.hu jsme věděli, že první do kruhu půjde Princ Emil při ranním venčení :-)a bíglové začínají v 11:20. Takže jsme nijak nespěchali ani s odjezdem ani po cestě. Ta nám trvala necelých 5 hodin a už jsme v Komárově hledali místo výstavy. Z mapky,sem a tam a tam a sem :-) která byla zveřejněna na webu jsme vyčetli pouze to, že je to u vody. Takže jsme hledali u vody... projeli jsme centrem města, vydali se přes most a v jeho polovině nás vítala Slovenská republika a město Komárno :-))) na konci jsme se tedy otočili a mastili zpět do Maďarska :-) jak báječné, že už nejsou kontroly na hranicích, jistě by nás měli za blázny... po několika minutách jsme ale nalezli to, co jsme hledali. Výstava se konala v chráněné krajinné oblasti Monstori Eröd a jak už jsem popsala výše, byla prostě nádherná! Zaparkovali jsme si kousek od kruhu, vyvenčili pejsky a udělali první nádherné podzimní fotečky:-) foukal lehce vítr, takže tráva byla suchá a Samík se také mohl vyvenčit a proběhat na louce:-) pak jsme vše přesunuli ke kruhu a šli se projít po výstavě. Nelenili jsme a vše vyfotili :-)
Monstori EroödPáteční mezinárodní výstava přivítala bezmála 1500 psů a fen, které posuzovalo 25 rozhodčích z Maďarska, Srbska, Rumunska, Austrálie, Izraele, Finska, Polska, Německa, Slovinska, Španělska a Indie! Složení vystavovatelů také bylo velmi pestré - Maďarsko, Čechy, Slovensko, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina, Bělorusko, Estonsko, Německo, Finsko, Švédsko, Chorvatsko, Slovinsko, Rakousko, Francie, Holandsko, Rumunsko, Litva, a Izrael! Vystavovatele jistě přilákala možnost 3 výstav v jednom víkendu, možnost získat 3x CACIB ve dvou zemích... V pátek se totiž konala mezinárodní výstava všech FCI skupin v Maďarském Komárom. O víkendu se FCI skupiny rozdělily a skupiny I, II a IX měly v sobotu CACIB výstavu v zde v Komárom a zbytek skupin v rakouském Tullnu. V neděli naopak! Někteří se po páteční výstavě přesunuli do Aradu, kde se konaly další dvě CACIB výstavy a ziskem dvou CACIBů jste splnili podmínky pro Rumunského šampiona... My jsme se však rozhodli si výlet užít jen jeden den a rozhodně se do Maďarska ještě vrátíme:-))))))))Bíglové o BOB
Posuzování začalo s malým zpožděním po desáté hodině a po chvíli bylo jasné, že časový harmonogram v katalogu (i na internetu) je k ničemu, neboť každý rozhodčí posuzoval mnohem Princíkpomaleji! Chvíli to vypadalo, že všichni tři kluci půjdou najednou, ale nakonec jsme vše bravurně zvládli! Jako první šel do kruhu Princík. Ten se maďarskému rozhodčímu Csabovi moc líbil a dokonce rozhodčí Martinovi pogratuloval ke krásnému veteránovi v tak skvělé kondici. Když se pak pět psů sešlo o BOB - CACIB pes, Princ, mladá fena, CACIB fena a veteránka (z čehož 3 jedinci byli z Čech :-))) rozhodčí se už rozhodoval jen mezi CACIB psem a fenou. Princ (jako obvykle) všechny převálcoval v pohybu, ale BOB veteránovi dá jen opravdový odborník na plemeno, který upřednostní jeho kvality před barvou! BOB nakonec putoval do Čech dospělé feně, která si ho musela vyběhat, neboť když stála, sympatie rozhodčího měl spíše pes, no posuďte sami z fotek. Princík byl stejně nejlepší a on toho BOBa ještě vyběhá, uvidíte!!!Emil :-)
Pak šel na řadu Emča. U australáků se sešla konkurence z Německa a Maďarska. Ráno pořadatelé změnili rozhodčího a tak nás místo Srba posuzoval místní István László. Tomu se Emča moc líbil a bez váhání mu zadal CAC. Emil měl dobrý den a tak běhal s velkou radostí. O CACIB jsme stáli proti dvěma německým psům ze tř.otevřené a ze šampionů. Bohužel jsme neudělali ani krok a rozhodčí ze stání zadal CACIB do otevřené. Pak se ještě chvíli rozhodoval a opět bez jediného kroku zadal r.CACIB Emilovi. I tak jsme se moc radovali, vždyť Emča má ve svých čerstvých 18 měsících rozjeté již tři země na šampiona, a bohužel nás neporazil horší pes ani poprvé ani naposledy...
Sam - CAC + CACIB
SamíkHned jsem sprintovala ke kruhu šicek, kde již byl načesaný Samík a do kruhu právě nastupovali mladí psi. Šicu posuzoval rozhodčí z exotické Indie - C.V. Sundarsan.
Těžko říci, co se mu líbilo a co ne, protože za celou dobu posuzování se ani jednou neusmál, ani nezatvářil zle... prostě jen s kamennou tváří ukazoval co chce. Posudky se také překládaly do maďarštiny (přestože tento rozhodčí je diktoval v angličtině!), takže bohužel všemu jsme nerozuměli. Samík se předváděl s radostí sobě vlastní a myslím, že z něj byl rozhodčí trochu v šoku... Z výstav doma je asi zvyklý na načesané miniaturní panenky, které jsou naprosto vycepované a v kruhu neudělají žádný pohyb navíc a šlapou jako švýcarské hodinky (o tom jsme se také přesvědčili na Evropské výstavě), takže naShih tzu o BOB naše "torpédo" třeštil oči :-) přesto jsem slyšela, že do posudku diktoval samé Excellent :-) Sam získal CAC a CACIB a čekali jsme na posouzení fen. Podobně jako na Samíka se rozhodčí tvářil na šampionku. Taková třeštidla asi ještě neviděl :-) Ale jak říkám já, jsou to pejsci, kteří mají radost ze života a nebojí se jen křivě pohnout... O BOB jsme udělali jen jedno kolo a přestože mladý maďarský pes (import z Chorvatska) nám v pohybu nestačil, rozhodčímu se líbil nejvíce. Asi proto, že se svou velikostí nejvíce podobal šickám, které můžeme v Asii najít.
Samík dováděl :-)Samík i pózovalUdělali jsme ještě pár fotek a poslala jsem Martina spát, protože před odjezdem vůbec nespal a já chrupala i po cestě:-) nanosila jsem vše do auta, vyvenčila pejsky a oběhla stánky. Nakoupila jsem pár malých dárečků na památku a poklábosila jsem s přáteli. Před závěrečnými soutěžemi jsem vzbudila Martina aby se s Princíkem připravili. Chvíli jsme sledovali soutěže, které byly před BIS veterán. Zaujalo nás krásné miminko plemene Výmarský ohař, který zaslouženě zvítězil BIS Baby. Do BIS veterán nastupují všichni (psi i feny) s titulem V1, CAC ze třídy veteránů. Mě se nejvíce líbil Sealyham teriér, který běžel před svou majitelkou, ale zůstal bez povšimnutí. Stejně jako Princík :-( rozhodčí nechal vyhrát Princ na BIS veteránmaďarské plemeno Mudi, s jehož majitelkou vedl v přípravném kruhu dlouhou debatu... My jsme naložili zbytek věcí do auta a vyrazili domů. Ještě jsme zastavili v centru města a udělali pár fotografií - dokonce jsme ve městě našli poutač na výstavu :-) Cestou se k nám donesla zpráva, že náš italský kamarád Fabrizio získal BIS na krásnou fenu Brook - Americká akita, která získala r.BIS na letošní Evropské výstavě.
Brzy na další krásné výstavě v Maďarsku naviděnou :-)

Úspěchy našich přátel najdete na  www.fallcat.net, www.pibaro.comwww.tender-flash.com, www.kazari-acd.com, www.australaci.unas.cz, www.nahaci.cz, www.sylvadog.wbs.cz,
www.of-darkness.com,
 www.toklaramas.com, www.provocativo.net, www.zkrajemlh.wz.cz, www.jantarmoravy.cz, www.beagle-tergy.cz,
www.great-lady.com, www.beagle.cz,
www.srdcove-eso.websnadno.cz ...VŠECHNY FOTOGRAFIE NAJDETE ZDE ALL PHOTOS YOU CAN SEE HERE