Víkend na ranči L & M Namelev + Naše děti na Pojizerské výstavě v Mladé Boleslavi
3.+.4.4.2010

TÉMĚŘ 1200 FOTEK NAJDETE ZDE MORE THAN 1100 PICS YOU CAN SEE HERE

Velikonoční víkend jsme strávili s přáteli a náramně jsme si to užili... budete se možná divit, ale výstavu k tomu nepotřebujeme Ask For More Tender FlashCh.Man in Black Bohemia Acro:-Ch.BIS A Eminnem New Acro)))))))))))) Přijali jsme totiž pozvání na nádherný ranč L & M Namelev u Mladé Boleslavi, kde se v ten den konala Pojizerská výstava, kde ovšem naše děti nezahálely - jen na okraj... AUO posuzoval přísný pan rozhodčí Milan Krinke a titul Krajský vítěz získal mlaďoučký syn našeho Wapíka (MultiCh.Shallow River´s Wahpeeh Catawba) a Sunny (Ch.Be Sunny Flash Bohemia Acro) "ASK FOR MORE Tender Flash", který tak porazil našeho Emílka (Ch.BIS A Eminnem New Acro). Šicunky posuzovala usměvavá paní Ubrová a jako Krajského vítěze a BOBa (Vítěz Ml.Boleslavi) vybrala našeho Kubíka (Ch.Man In Black Bohemia Acro). Všem gratulujeme a děkujeme :-)
My jsme si jinak užívali - dobré jídlo a pití, zábava, spousta hospodářských zvířátek a nechyběli pochopitelně naši australáčci, kterých se tu sešla pěkná smečka... Ale popořadě. Hostitelé byli manželé Velemanovi s jejich velmi šikovnou mladou pomocnicí a skvělou jezdkyní Jituškou. My jsme přijeli opravdu ve velkém - ze Zhoře se vypravila Jája s Toníkem, z Prahy Vlasta s Jirkou a ze Snopoušov já, Martin i Jarka (Martinova maminka, jejíž snem bylo se jednou svézt na koni, tak jsme jí ho splnili :-)). Psí smečka byla ještě početnější - my jsme vzali Baby a Korálka, Vlastička mladou Ketynku a Jája Gentíka, Redinku a Exi. Na ranči nás přivítal Juni (Junior Expert) a nalezeneček Chicco.
Kolem 15hodiny vše začalo... vypustili jsme smečku na velkém dvoře a dovádění začalo. Všichni pejsci se chovali velmi přátelsky, co taky od australáčků jiného čekat:-) my jsme navzájem představili ty, co se ještě neznali, a veselí mohlo začít. Nejdříve předkrm v podobě výborného slaného štrúdlu několika druhů a buřty z grilu! Ano první naše letošní venkovní grilování se vším všudy jsme si patřičně užili:-) točilo se chlazené pivečko Rychtář, které teklo proudem a po buřtech se jen zaprášilo. Další chod byly kuřecí i hovězí steaky, další lahůdka. Aby nám trochu slehlo, rozhodli jsme se jít vyfotit mladou kobylku Quarter horse Smart Little Kenya, která je na prodej. Neodolali jsme nenatočit objektivy foťáků také na celé stádo koní i oveček! Pak jsme koníky ukázali také našim pejskům. Ti mezitím poznávali ostatní domácí zvířátka - kočičky, fretky, krávu Matyldu aj. Když ale uviděli koně, probudilo se v nich to, co je jim tolik přirozené, a přesto, že někteří viděli koně poprvé v životě, a v takto těsném kontaktu s nimi všichni naši pejskové byli opravdu poprvé, nestačili jsme se divit. Okamžitě se do nich zamilovali a ti starší dokonce věděli, co dělat. Takže ať si každý říká co chce, kterýkoli z našich "výstaváků" by mohl z fleku začít pracovat na ranči!!! Nejvíce si koně oblíbil Korálek, který za námi přišel i na vyjížďku, na kterou jsme se pak vydali. Nechtěli jsme na jízdárnu brát žádného z pejsků, ale Korálek se pustil sám, když zdolal plot a byl u nás v cuku letu :-) Choval se naprosto dokonale, což dokazuje nesčetné množství fotek.Jarka si splnila sen :-)
My jsme si ježdění užili se vším všudy! První jsem jezdila já, na nádherné bílé plnokrevné kobylce Mource, která díky svému těhotenství byla velmi klidná - někdy až moc :-))))) S každým svým jezdcem zvládla čůrání (vždyť to miminko v bříšku táááák strašně tlačí :-) a se mnou i kakání :-))))) Nevadí, ježdění jsem si moc užila a když mě Mourka poslouchala, bylo to bezva. Zároveň se mnou jezdila Jaruška v doprovodu Jitušky, protože kobylka Dears Joe Jackie je podstatně bujnější. Což dokázala pak Jáje, která s ní měla plné ruce práce :-) Toník se naopak ukázal jako kowboy Toník"pan jezdec" a i přesto, že na koni neseděl XY let, dokázal, že se to nezapomíná!Několik roků juniorské práce u sedláka se spoustou koní se nyní hodí :-)! Snad jen Martin nebyl z jízdy až tak moc unešený, myslím, že daleko více ho uspokojoval fakt, jak moc je Korálek šikovný :-) Čas ubíhal jako voda a já bylajezdec Martin jedině ráda, že mobil (můj jediný zdroj času) zůstal v autě. Poté, co jsme se všichni vystřídali, zajela jsem na Mource zpět domů, kde jí ještě čekalo pár koleček s místními dětmi na zádech, Jitka se opět ujala role vodiče a děti byly nadšené stejně jako my :-) My jsme se s Jájou mezitím vystřídaly ve vodění Joe, aby pořádně uschla, protože po nás si jí vzala Jitka do parády a holky pěkně potrénovaly a Joe se u toho dost "zapotila". Bylo úžasné je sledovat - klus, cval, rychlé zastavování, otočky - Joe poslouchala na slovo! Holt, kdo umí - umí... :-)
Jája v sedleTonda v sedleMy jsme se pak pomalu ale jistě museli rozloučit... Odjížděli jsme až před 8hodinou večer plní dojmů a zážitků, a protože nás čekala daleká cesta, nechali jsme si ujít i pečené koleno. Vlasta s Jirkou odjížděli před půlnocí a Jája s Toníkem zůstávali do rána. Přesto, žeKorál u Matyldy se toho vypilo hodně, nikdo si u Matyldy neustlal :-) Nezbývá než poděkovat znovu a znovu všem z ranče L & M Namelev, kteří se o nás moc pěkně starali a my si užili spousty legrace. Také moc děkujeme za všechny cenné rady, které se brzy budou hodit... Velmi brzy! ;-)

The End

TÉMĚŘ 1200 FOTEK NAJDETE ZDE MORE THAN 1100 PICS YOU CAN SEE HERE

Martina