4.+5.4.2009 Národní výstava OSTRAVA 4th + 5th April 2009 National show OSTRAVA

Zatímco Česko zažívalo euforii spojenou s příletem amerického prezidenta, my jsme si užívali slunný víkend v Ostravě na tradiční jarní národní výstavě, kde se letos sešlo 2872 psů a fen, posuzovalo 38 rozhodčích převážně z Čech, Slovenska a Polska, našlo se ale i pár exotičtějších jmen, například Aerts - Depré Chris z Belgie nebo paní Agnes Ganami Kertes z Izraele, která posuzovala plemeno Shih tzu na loňské Evropské výstavě... Pro nás to byl další krásný a velmi úspěšný víkend, za který chci moc poděkovat svému Martinovi, všem rozhodčím i přátelům, obzvlášť Martině za poskytnutý nocleh, díky nim všem to byl další nezapomenutelný víkend!!! Reportáž má na svých stránkách také Martin - www.fallcat.net.

Sobota 4.4.2009 Saturday


všechny fotografie ze soboty naleznete zde all photos from Saturday are here

Celý pátek koupání a příprava všech pejsků, protože blátivé jaro u nás zanechalo opravdu velkou stopu, takže všichni australáčci vypadali spíše jako hnědé koule:-(, nakládání věcí a tentokrát také žádný spánek! Vyjížděli jsme ještě před půlnocí, protože jsme velkým pejskům poskytli luxus v podobě našeho nově opraveného vleku:-), takže jsme počítali i s delším časem na cestování. Auto i s vlekem jsme naložili po střechu pejskama - australáčci Koral, Sooner, Way a Skippy, dva bíglové Ari a Jack, dva šicáci Sam a Chico, chocholačka Terri a jezevčík Putinek, věcma pro ně i pro nás a králíčkama, které jsme tam vezli pro naše přátele:-)))
Do Ostravy jsme dorazili po půl páté ráno a ještě chvíli hledali výstaviště, které jsme s úspěchem našli a mohli si chvíli oddechnout. Pak nastalo venčení a vybalování věcí. Před sedmou jsme stáli před vstupem do haly jako první:-) Bohužel rozdělení našich 3 plemen v kruzích nebylo příliš optimální, takže se naše výstavní síly musely rozdělit napříč našim původním plánům. Já s Arim jsem vybojovala cennou známku výborná, i přesto, že byl Ari ve tř.mladých nejmladší, umístil se ještě na krásném čtvrtém místě z devíti psů, kde ostatní dostali velmi dobrou! Bohužel pan rozhodčí nehleděl na Ariho dokonalý pohyb, ale chtěl co největší hlavu a sílu kostry... Mezitím začalo posuzování Australáků, kde Martin skvěle vystavil oba kluky. Korál porazil svého konkurenta a získal první český CAC. Titul národní vítěz získal Chip, který si jako druhý pes v historii po našem Rockovi dokončil Českého Grand šampiona!:-) Sooner se poprvé v Čechách předváděl ve veteránech a získal krásný posudek, známku V1, titul nejlepší veterán a ještě potlesk od rozhodčího i diváků!:-) Pak jsme se s Martinem kvapem vyměnili. On běžel vystavovat Jacka, kde ze tří psů zvítězil v šampionech a i přes to, že měl na pana rozhodčího hlavu silnou až moc, získali i Národní vítěz, a já vystavovala naše holky. Skippy získala v konkurenci čtyř fen poslední potřebný CAC na titul Český šampion!!! Way v šampionech porazila Deli a byl to další CAC. Linda mi pomohla vystavit Skippy o národního vítěze, kterého po pár kolečkách získala Way! O titul BOB se sešla slušná konkurence, pan rozhodčí vyřadil nejdříve mladého psa, pak našeho veterána Soonera pod vedením Martina a do poslední chvíle bojoval Chip, Way a mladá fenka, která k překvapení všech plemeno vyhrála. Pak jsem běžela s Jackem zpět přes celé výstaviště k venkovnímu kruhu bíglu a Martin s Putinem o patro výše, kde se posuzovali jezevčíci. My jsme ale již do boje o titul BOB nestihli zasáhnout, chvíli předtím jej rozhodčí zadal mladému psovi. Naopak Martin s Putinkem získali potřebný CAJC a nakonec i BOB!

Před závěrečnými soutěžemi vzniklo několik rodinných fotek také s Chipíkem, takže díky holkám, že jim nevadilo počkat! Ve finále se z našich pejsků umístil jen Sooner. Ve velké konkurenci v soutěži o Best in Show veterán se umístil na nádherném druhém místě za překrásným téměř 10letým afgánem! Moc děkujeme panu rozhodčímu, který ocenil Soonera vydatný pohyb a skvělou kondici. Předtím, než jsme vše naložili jsme ještě využili krásného počasí a vyfotili všechny naše pejsky a také naší sobotní skupinku:-) fotky se moooc povedli a všechny je najdete zde! Poté jsme odjeli do nedalekých Dětmarovic ke kamarádce Martině. Děkujeme znovu za milé přijetí, poskytnutý azyl a také skvělou zábavu! Večer jsme ještě nechali pejsky vyběhat a pořádně po krmení vyvenčit na nedaleké louce, zajeli jsme si na večeři do skvělé pizzerie, kde snad dělají tu největší pizzu na světě a nakonec před desátou večer padli do připraveného pelíšku!

AUSTRALSKÝ OVČÁK Australian shepherd
rozhodčí judge Tibor Havelka SK, přihlášeno entry 28jedinců

Kompletní výsledky, foto a mnoho info o AUO naleznete na Databázi australských ovčáků
 

PSI MALES
třída mladých  junior class

Výborný 1, CAJC  Exellent 1, Junior winner
GUCCI GLANCE Puella Fera
---
Výborný 2 Exellent 2
DINO Svěží vítr
---
Výborný 3 Exellent 3
AVALANCHE Ivelbero´s Darling
--
Výborný 4 Exellent 4
CARIBIC BLUE PIRATE Svěží vítr
---
Velmi dobrý  Very good
COWBOY JACK Svěží vítr
---
Velmi dobrý  Very good
DARK DIAMOND Svěží vítr
------------------------
mezitřída  intermedial class

Výborný 1, CAC Exellent 1, CAC
BLUE BERRY Svěží vítr
(Multich. Sunshine Shanti Shallow Rivers + Baby Boom Puella Fera)
------------------------
třída otevřená  open class

Výborný 1, CAC Exellent 1, CAC
Prosto Chudo KORAL FALLCAT ACRO "Koral"
(Multich. Sunshine Shanti Shallow Rivers + Ch.Shallow River´s Wacahkos Anacree)

---
Výborný 2, res.CAC Exellent 2, res.CAC
Ch.ACHILLES Svěží vítr
------------------------
třída vítězů champion class

Výborný 1, CAC, Národní vítěz a dokončen Český  GRAND šampion Excellent 1, CAC, National winner  and finished Czech GRAND champion
MultiCh.BEST FOR GREAT LADY Bohemia Acro "Chip"

------------------------
třída veteránů veteran class

Výborný 1, Nejlepší veterán, res.BIS veterán! Excellent 1, Best Veteran, res.BIS veteran!
MultiCh.Sunshine SOONER OR LATER "Sooner"

-------------------------
o Národního vítěze

------------------------
FENY
FEMALES
třída dorostu puppy class

Velmi nadějný 1 Very promissing 1
DEE DEE MERLE z Kamilkové zahrady
-----------------------
třída mladých  junior class

Výborný 1 CAJC, BOB Excellent 1, Junior winner, BOB
GAIETIES GITIE Puella Fera
---
Výborný 2 Exellent 2
Jch.Hearthside HAPPY MESSAGE
---
Výborný 3 Exellent 3
EXTRA ELLITE Svěží vítr
---
Výborný 4 Exellent 4
FAITHFUL QUEEN DREAM od Diamantové řeky
---
Velmi dobrý  Very good
AGI FLOWER Great Lady
---
Velmi dobrý  Very good
Easy KEEP AN EYE ON ME
---
Velmi dobrý  Very good
ELIS Ganden Monge
------------------------
mezitřída  intermedial class

Výborný 1, CAC Exellent 1, CAC
CARCASSONNE CASEY des Chemins Cathares
---
Velmi dobrý 2  Very good 2
BUTTERFLY ADELLE Svěží vítr
------------------------
třída otevřená  open class

Výborný 1, CAC a dokončen ČESKÝ ŠAMPION Exellent 1, CAC and finished CZECH CHAMPION
MultiJch.Prosto Chudo KEEP SECRET ACRO „Skippy“
(Multich. Sunshine Shanti Shallow Rivers + Ch.Shallow River´s Wacahkos Anacree)

---
Výborný 2, res.CAC Exellent 2, res.CAC
CAPRICE SWEET DARK of Crystal Lake
---

Výborný 3 Exellent 3
CONNIE Mladá živa
---
Dostatečný sufficient
AFFINITY Svěží vítr
------------------------
třída vítězů champion class

Výborný 1 CAC, Národní vítěz Excellent 1, CAC, National winner
MultiCh.Shallow River´s WAHE HULI TEPA ACRO "Way"

---
Výborný 2, res.CAC Exellent 2, res.CAC
MultiCh.EXPRESSDELIVERY del Whymper delle G.J. "Deli"
------------------------
o Národního vítěze

------------------------
o BOB

děkujeme panu rozhodčímu za skvělé výsledky pro naše psy!!!

Neděle 5.4.2009
Sunday


všechny fotografie z neděle naleznete zde
all photos from Sunday are here

Do růžova vyspaní a do růžova obleční:-)) jsme po půl sedmé vyrazili od Martiny. Za chvíli na to jsme excelentně našli výstaviště a v půl osmé již parkovali u kruhu:-) Zůstat do neděle jsem se rozhodla jen díky Terrince, která potřebuje nasbírat tři CACe na Grand šampiona a pouze její naděje na to byly reálné! Moc mě potěšilo, že u přísného rozhodčího porazila svou konkurentku, interšampionku Polly, a první CAC byl náš! Terrinka si pana rozhodčího získala krásnou hlavou a skvělým pohybem:-)))

U plemene Shih tzu si mohli mnozí vsadit na to, jaké budou výsledky a jen málokdo by se pletl. Nebo alespoň já jsem se nespletla! Takže i když vystavovat kluky bylo zbytečné, přesto proč zaplacenou výstavu zahodit. Chico se předvedl poprvé ve třídě mladých a jako nejmladší se všech se umístil na skvělém třetím místě s dokonalým posudkem hodným šampiona:
9.měsíční, naprosto kvalitní jedinec. Typický pohyb, výborná srst, pigmentace a povaha, špičkové předvedení. Paní rozhodčí i s hospitatnkou obdivovaly také jeho hluboký a naprosto hotový hrudník:-) Samík ve třídě vítězů nastoupil s dalšími dvěma konkurenty téže majitelky, takže je pro mě záhadou, proč přihlásí majitel své dva psi, který ani jeden NIC nepotřebují, do jedné třídy?! Odpovědi jsem nalezla dvě... buďto byl záměr, aby Sam skončil na třetím, nebodovaném místě, a nebo aby se všichni královsky podělili a všichni byli spokojení... tak se také stalo! Zatímco ve tř.otevřené nejlepší pes skončil poslední za to, že se prezentuje bez energie, v naší třídě zvítězil pes, kterého jsme se Samem (a dokonce i další pes) doběhli v pohybu o kolo, a kterého byla navíc vystavovatelka donucena na žádost rozhodčí v kruhu rozčesat od nalakovaného culíku a musel se prezentovat s účesem "na blbečka":-) Musím se jen pousmát nad tím, že ještě před pár lety tatáž vystavovatelka podávala na všechny své přátele i nepřátele protesty (nostalgicky jsme zavzpomínali zrovna na národku v Ostravě v roce 2005) za používání laku, který ovšem výstavní řád ČMKU nezakazuje, pouze změna vzhledu NADMĚRNÝM lakováním je zakázána. Takže stačilo se jen naučit česat pořádně a najednou lak nevadí:-))) Já jsem přesto moc ráda za Samíkův skvělý výkon, protože se to vypadá, že dostal rozum a mě z něj možná neraní mrtvice:-))) a rovněž za bezchybný posudek: Excelentní srst, vynikající povaha a předvedení, výborný hrudník, typická samčí hlava.
Obdivuji 13letého veterána, který stále běhá v kruhu a také majitelku, která ho stále udržuje v srsti. Je mi jen trochu líto psa, který má nemocné oko, přesto ho majitelka vystavuje, stejně jako s vyplazeným jazykem, což je vada... Ve fenkách byla konkurence mnohem slabší než u psů, v každé třídě zářila vždy jedna fenka, která naštěstí také vyhrála:-) Národní vítězkou se stala Samíkova nevěsta Queeni:-)
Den to byl po hektické sobotě naopak velmi pohodový a odpočinkový, vše se stíhalo, nikam se neběhalo, kávička a koláčky s přáteli... no moooc fajn:-))))) Po skončení šicunek jsme vše vyvenčili venku na trávě, naložili a vyrazili směr domov.  Cestou zpět nám přišla skvělá zpráva od kamaráda Patrika, který se svým mopsem získal titul Best of Day:-) o BIS ho porazil sobotní vítěz Komondor.

Čínský chocholatý pes
rozhodčí judge Karel Hořák CZ, přihlášeno entry 59jedinců

Feny tř.vítězů osrstěná varianta (2) Females champion class Powder puff (2)

Výborný 1, CAC Excellent 1, CAC
Ch. Zholesk ANGEL STARS ACRO "Terri"SHIH TZU
rozhodčí judge Alena Košťálová, Ing. CZ, přihlášeno entry 35jedinců

PSI MALES
třída dorostu puppy class

Nadějný Promissing
O´CONNOR ze Slavonína
------------------
třída mladých  young class

Výborný 1 CAJC Excellent 1, Junior winner
XING-ATREI Kirabzer
---
Výborný 2 Excellent 2
ALFRÉD z Ivafre
---
Výborný 3 Excellent 3
Saffron Sherhy X-FILES AGENT MARTELL "Chico"

 
---
Výborný 4 Excellent 4
DEJA VU Orso Antro
---
Výborný  Exellent
GREAT LUCKY BOY Sylvadog Bohemia
--
Výborný  Exellent
PRINCE ROYAL of Iveko-Dog
---
Velmi dobrý  Very good
Solaris Avis MAGIC MOMENT
--------------------
mezitřída  intermedial class

Výborný 1, CAC Excellent 1, CAC
Jch.ONE THE BEST Iveko-Dog
(Wenrick´s Mover and Shaker + Ch.Chocolate Kiss Bohemia Acro)
--------------------
třída otevřená  open class

Výborný 1, CAC Excellent 1, CAC
SECRET LIGHT Premium Bohemia
---
Výborný 2, res.CAC Exellent 2, res.CAC
MultiCh.LEE-KUNG-ATREI Kirabzer
---
Výborný 3 Excellent 3
Saffron Sherhy KEEP IN STEP
------------------
třída vítězů champion class

Výborný 1 CAC, Národní vítěz, BOB, BIG 5 Excellent 1, CAC, National winner, BOB, BIG 5
Ich.VONG-KONG Shah Abbas
---
Výborný 2, res.CAC Exellent 2, res.CAC
MultiCh.Saffron Sherhy O.K.STARS ACRO "Sam"

---
Výborný 3 Excellent 3
Ch.PRINC BAJAJA z Ivafre
----------------------
třída veteránů veteran class

Výborný 1, Nejlepší veterán Excellent 1, Best Veteran
Ch.JERON Atrei
--------------------------
FENY
FEMALES
Třída mladých Young class

Výborný 1, CAJC Excell. 1, Young winner
SANDRA z Targenu
---
Výborný 2 Excellent 2
ANNIE z Jižní růže
-----
Výborný 3 Excellent 3
FIONAMoravia Clér
-----
Výborný 4 Excellent 4
FIESTA Moravia Clér
---
Výborný  Excellent
TIFANY Rongbo z Moravy
---
Velmi dobrý  Very good
BEATRICE Czech Dreamer
------------------------
mezitřída  intermedial class

Výborný 1, CAC Excellent 1, CAC
LEWISIE ze Slavonína
---
Výborný 2 Exellent 2
AMELIE Czech Dreamer
---------------------------
třída otevřená  open class

Výborný 1, CAC Excellent 1, CAC
JACQUEL MONICA z Targenu
---
Výborný 2, res.CAC Exellent 2, res.CAC
DRESS IN SUCCESS Bohemia Acro
---
Výborný 3 Excellent 3
DIAMANTINA Moravia Clér
---
Výborný 4 Excellent 4
ASABELLE Magic Moravia
---
Výborný Excellent
ROZÁRKA z Ivafre
---
Velmi dobrý  Very good
MY FAIR MONKEY z Medvědího doupěte
-------------------------------
třída vítězů champion class

Výborný 1 CAC, Národní vítěz Excellent 1, CAC, National winner
Ch.QUEENIE ROSE Premium Bohemia

-------------------------------
o BOB

Za některé fotografie děkuji holkám Hanzlovým a paní Kuželové! Úspěchy našich přátel nejen z této výstavy najdete na  www.fallcat.net, www.pibaro.comwww.tender-flash.com, www.kazari-acd.com, www.nahaci.cz, www.of-darkness.com, www.toklaramas.com, www.klucishih-tzu.com, www.provocativo.net, www.zkrajemlh.wz.cz, www.jantarmoravy.cz, www.beagle-tergy.cz, www.great-lady.com