6.+7.10.2007 MVP České Budějovice 6th + 7th October 2007 International show Ceske Budejovice

Podzimní "mezinárodka" přivítala téměř 3200psů a fen! Seznam rozhodčích, kteří je přijeli posuzovat byl opravdu dlouhý, ale bohužel jen 7 z nich bylo zahraničních (1x Rakousko a 6x Slovensko)!

Celá výstava byla 100% v podzimním duchu... teplota ráno jen 3 °C, sychravo a hustá mlha. Výstaviště plné spadaného listí, stromy téměř holé, vystavovatelé a návštěvníci převážně v bundách a svetrech a jen málokdo "honil parádu" v saténových sukénkách, to bylo opravdu o... přinejmenším o chřipku:-)))))
My jsme si to náramně užili! V sobotu s námi byla také trénovat naše Skyppy a v novém LOOKu se také představil Keyíček...

Sobota Saturday

AUSTRALSKÝ OVČÁK Australian shepherd
rozhodčí judge Libuše Ubrová, přihlášeno entry  11jedinců

POZOR !!! Kompletní výsledky a mnoho info o AUO naleznete na nové Databázi australských ovčáků zde: klikni na obrázek! for full results click to picture!

Psi Males
Třída mladých Young class

Výborný  1, CAJC, BIG mladý pes I.FCI skupiny Excelletn 1, Young winner, BIG Junior male Ist FCI group
MultiJch. BEST FOR GREAT LADY Bohemia Acro

--------------------------
Třída šampionů  Champion class

Výborný 1, CAC, Národní vítěz, BOB, BIG 3 Ex.1, CAC, National winner, BOB, BOG 3rd
MultiCh.Sunshine SHANTI SHALLOW RIVERS

--------------------------
psi o CACIB

--------------------------
Mezitřída Intermedial class

Výborná 1, CAC  Ex.1, CAC
Jch.CATAWBA ACRO Puella Fera

--------------------------
Třída otevřená Open class

Výborná 1, CAC, CACIB  Ex.1, CAC, CACIB
Ch.ANAIS ANAIS Bohemia Acro

--------------------------
Třída šampionů  Champion class

Výborná 1, CAC, res.CACIB, dokončen Český a Klubový šampion  Ex.1, CAC, res.CACIB, finished Czech and Club champion
MultiCh.Shallow River´s WACAHKOS ANA CREE

----------------------------------
feny o CACIB

--------------------------
o BOB

Velice děkujeme paní rozhodčí za skvělé posudky i za tituly nejvyšší pro naše psy! Díky patří také Lindě a Zuzance Hodovým a Míše za foto i pomoc při předvádění:-) Holky DÍKY!!!
---------------------------------------------------------------------
Volná chvíli na výstavě...
Posuzování AUO skončilo velmi brzy, tak jsme měli spousty volného času, což se na výstavě tak často nestává:-) Prošla jsem si stánky a vyzkoušela s Keyíčkem agility u stánku Brit. Tam měli celý den plno přihlížejících i soutěžících diváků. Chvíli jsem sledovala mladého muže, který učil svou čivavu... slalom prošla na vodítku bez chybičky, ale když došlo na skokovou překážku, tak ta, přestože měla laku úplně dole, byla na malou čivavku vysoká! To ale její páníček ne a ne pochopit, takže se postavil na druhou stranu překážky a na vodítku se pokoušel svou svěřenkyni dostat přes laku. Čivavka se dvakrát pokusila překážku podlézt, pokaždé se ale dočkala kopance od svého pána:-( nejprve sem nevěřila vlastním očím a vytáhla foák, ale v zápětí jsem se zvedla a chystala se "zakročit". V tom mě ale předběhla jiná paní, která klučíkovi řekla své... Keyíček si pak vyzkoušel jen slalom na pamlsek a šli jsme dál...

...došli jsme k hale J, kde se konala předkola a semifinále Mladého vystavovatele. Tak sem rozhodla nakouknout... V hale šero, uzounký kruh, ve kterém stálo uprostřed několik sloupů, klouzavé dlaždice a uprostřed nepřipevněný pruh koberce. Celkem bylo přihlášeno 35 "dětí", 14 v kategorii mladší a 21 ve starší! Posuzovala paní Zdeňka Holmerová. Úroveň mladých vystavovatelů je nyní u nás velmi vysoká, ale přesto jsou často vidět velké rozdíly mezi jednotlivými junior handlery v kvalitě vystavování. Posuďte sami z fotografií...

Moc mě mrzí, že přestože má mladý vystavovatel často možnost soutěžit s vlastním psem, raději si psa vypůjčí! Z vlastní zkušenosti vím, že není nad to znát, co vlastní pes může udělat... Pak se vystavovatel zlobí na svého vypůjčeného psa, že je ustrašený, nechce stát nebo hledá majitele, a tím se nehezky předvádí.
V Budějovicích se ale dělo nevídané:-) Paní rozhodčí se rozhodla prověřit mladé vystavovatele těžkými vymyšlenými figurami! B, P, K, Y, E a více známou 8 ... nesmysl, protože Junior handling má být příprava na budoucí vystavování v kruhu, na co je mnohdy zapomínáno! Proto jsou oficiální figury I (tedy tam a zpět), T, L vpravo a vlevo, s a ! Kteroukoli z nich může rozhodčí zadat při posuzování, a také to rozhodčí dělají, několikrát jsem se s tím sama setkala. To je pak legrace sledovat vystavovatele, jak se motají... všem bych hned doporučila lekci Junior handlingu...ne však tu sobotní!!! Bylo mi mladých vystavovatelů líto!!! Dívat se, jak slečna dělá P správně, nebo ani jednou nezakryla psa z pohledu rozhodčího, a pak slyšet, že nepostoupila ani do semifinále, protože si paní rozhodčí svoji vymyšlenou figuru představovala provést jinak. Nebo stejný případ v semifinále s písmenem K, kdy jej obě dvě handlerky udělaly správně ale jednou to bohužel opět nebylo podle vymyšleného vzoru... Po skončení mi zvědavost nedovolila se nezeptat, z čeho paní rozhodčí usoudila, že jednou provedená figura byla správně a druhá špatně. Kde je určeno, co je správně a co ne??? Z čeho paní rozhodčí čerpala??? Řekla mi, že si figury právě vymyslela i s představou, jak se mají provést...Mluvila jsme později o tomto s jinou rozhodčí, která usoudila, že toto by bylo i na protest...
Tak nevím, co je lepší?! Když jeden rozhodčí chce děti "podělit", aby nebyly v závěru stále ti stejní a nebo sobotní případ, kdy měl někdo prostě štěstí, že figuru provedl podle představ paní rozhodčí a druhý také správně ale štěstí se mu vyhnulo... Nakonec jsme viděli zase jen volánky, saténové sukénky;-) a přiškrcené psy:-(  Přitom by stačilo, položit vystavovatelům stejnou otázku (dvě, tři), což je v junior hanlingu také běžné, a ukázalo by se, kdo je chytrý a šikovný a zaslouží si být na stupních nejvyšších, a nebo kdo jen někoho kopíruje nebo měl prostě štěstí...ano je to o štěstí, vždy šikovný mladý muž  v sobotu zvolil jen špatného psa (při výměně byl perfektní), takže ale zaslouženě nepostoupil ani do semifinále, a v neděli vyhrál:-))) no, dost psaní, nechme se překvapit do Prahy, kterou sem nazvala FINÁLOVÝ ROZSTŘEL:-)))
---------------------------------------------------------------------
Závěrečné soutěže Final contests

V reportu z dubnových Budějovic se můžete podívat, že závěrečný kruh zdobilo několik stolků s matonkou a pár kelímků:-) tentokrát ani to ne, rozhodčí tam seděli "na sucho" úplně... pak se člověk opravdu diví, když v nedalekém Slovinsku mají rozhodčí při finále před sebou nazdobený stůl plný koláčů nebo chlebíčků a několik druhů pití, a nebo nemusíme jezdit tak daleko, vždy i v Mladé Boleslavi je podáváno šampaňské!
Velice chválím přípravný kruh, ten hlavní už trochu méně... je poměrně prostorný, ale jeho povrh je neuvěřitelně kluzký a mnohdy je pohled na smýkající se psy žalostný! Kruh má totiž koberec jen uprostřed a po stranách je dlažba. Hale Z, kde se závěr koná, je veliká a nevidím proto důvod, proč by i kruh nemohl být větší, hlavně s větším množstvím koberce?! Kruh, ve kterém se posuzovala část chrtů, byl velký a měl 4 čtverce koberce! Když pak pes běžel dokola, byl stále jen na koberci! Nechápu proto, proč toto pořadatelé neumožní i v závěru, kde se prezentují ti nejlepší!
Velký a prostorný kruh s koberci pro chrty!
Tentokrát už pořadatelé zajistili rozdělení posuzování BIS mladých psů a mladých fen po FCI skupinách po oba dva dny:-))) což je jen dobře, každý jedinec má tak více prostoru na prezentaci, který si zaslouží! Z každé skupiny byl vybrán jeden zástupce (BIG Junior) a ten pak soutěžil o BIS mladých:-) Také soutěž veteránů byla úchvatná!!! Velká konkurence mnoha a mnoha krásných jedinců byla k vidění po oba dny!!! ...

Junior handling
I.kat.

-------
II.kat.

----------------------------
Nejlepší veterán  BIS veteran
rozhodčí judge F.Polehňa

------------------------
Nejlepší pár psů Best couple dog
rozhodčí judge MVDr.A. Kováčová

------------------------
Nejlepší chovatelská skupina Best kennel
rozhodčí judge L.Müller

------------------------
Nejlepší mladý pes BIS young male
rozhodčí judge L. Ubrová

Chippík byl vybrán z FCI skupiny 1 - BIG junior 1FCI
-------------------------
Nejlepší mladá fena BIS young female
rozhodčí judge O. Vondrouš

------------------------
FCI I
rozhodčí judge Ing.L.Jančík

děkujeme panu rozhodčímu za nádherné 3.místo z neuvěřitelného počtu 27krásných psů!!!
--------------------
FCI III
rozhodčí judge E.Letáčková

--------------------
FCI IV
rozhodčí judge F.Pasák

--------------------
FCI VI
rozhodčí judge J.Němec

--------------------
FCI VII
rozhodčí judge M.Václavík

--------------------
FCI VIII
rozhodčí judge Ing.Z.Antonovič

--------------------
FCI X
rozhodčí judge Panuška V.

------------------------
B O D
rozhodčí judge MVDr.Šimek F.

Pan Šimek posuzoval soutěž BOD také v dubnu. Ani tentokrát nebyl jeho úkol lehký, protože zde bylo několik nádherných jedinců. Vítěz skupiny VII nejprve nenastoupil!!! Komentátorka paní Tichá ho několikráte volala, ale pes ani jeho majitel a hander nikde! Dorazili, až když už měl pan rozhodčí posouzeno v pohybu 5jedinců, ale řídil se možná heslem "Pozdě, ale přeci" a navzdory malému handikepu nechal zaslouženě Německého drátosrstého ohaře zvítězit!:-)
------------------------------
FOTOGALERIE - něco pro zábavu:-)))))))


naše skupinka:-)

barevný podzim a 4barvy aussíků

Míša a Chippík

Key a jeho nový look!

závěrečný kruh během posuzování;-)

"Já tu hlídám tašku!!!!!"

poznáváte ho...? Keyíček létá!:-D

Trochu ho pak přemohla únava!

Chipp na agilitách u Brita

Key pózoval i s Míšou

také Vilík umí létat:-)))) naučil to Keyíčka!

nejen nás zlákalo barevné listí na focení!Neděle Sunday
V neděli nás cestou doprovázela strašná mlha, že nebylo vidět na krok:-( Ale počasí se nakonec umoudřilo a nebyla taková zima jako v sobotu, dokonce svítilo sluníčko:-)


SHIH-TZU
judge rozhodčí Zdena Jílková, přihlášeno entry 31jedinců

Psi Males
Třída štěňat Puppy class

Velmi nadějný 1 Very promissing 1
ELIOT Bohemia Acro

-----------------------------------
Třída dorostu Puppy class

Velmi nadějný 1 Very promissing 1
FAMOUS RED BOY Sylvadog Bohemia
(Ch.Amor Imperial Bohemia + My Sweet Baby Bohemia Acro)

----------
Velmi nadějný 2 Very promissing 2
FANTASTIC WINNER Sylvadog Bohemia
(Ch.Amor Imperial Bohemia + My Sweet Baby Bohemia Acro)

--------
Velmi nadějný 3 Very promissing 3
DELON BOY Airez


-----------------------------------
Třída mladých Young class

Výborný 1, CAJC, dokončen Český junior šampion  Excell. 1, Young winner, finished Czech junior champion
ROLL THE BALL Premium Bohemia
(Plan´N´Win Premium Bohemia +  Top Premium Bohemia Acro)

--------
Výborný 2 Excellent 2
Jch.LEE-KUNG-ATREI Kirabzer
(Pure Red Gold Bohemia Acro +  Faidra Kirabzer)


-----------------------------
Mezitřída  Intermedial class

Výborný 1, CAC Ex.1,CAC
PRINC BAJAJA z Ivafre
(Ch. Vong-Kong Shah Abbas+ Ich.Vanity Bohemia Acro)

-----
Výborný 2, res.CAC Ex.2,res.CAC
Jch.MAN IN BLACK Bohemia Acro

----
Výborný 3 Excellent 3
MARKO z Kraje mlh
(Quantico Bohemia Acro +  Crown Princess Bohemia Acro)


--------------------------------

Třída otevřená  Open class

Výborný 1, CAC Ex.1,CAC
BAMBOOCHA Orso Antro
(Ich.Zany Lunatic Bohemia Acro+ Francesca z Medvědího doupěte)

-------
Výborný 2, res.CAC Ex.2,res.CAC
ASSIM Bohemia Kanson

-------
Výborný 3 Excellent 3
ARCHIBALD od Šumavské brány


-------------------------
Třída šampionů  Champion class

Výborný 1, CAC,CACIB, BOB, res.BIG Ex.1,CAC, CACIB, BOB, res.BIG
Ich.Winterholme THAT BRODWAY MAN

-----
Výborný 2, res.CAC, res.CACIB Ex.2,res.CAC, res.CACIB
Ich. LUCIFER z Ivafre
(Ich.Zany Lunatic Bohemia Acro+ Cleopatra Lásenka)


------------------------------
psi o CACIB

---------------------
Feny Females
Třída štěňat Puppy class

Velmi nadějný 1 Very promissing 1
DILEMMA Bohemia Acro

---------------------------------
Třída dorostu Puppy class

Velmi nadějný 1 Very promissing 1
CHO OYU Čo Oju

----
Velmi nadějný 2 Very promissing 2
FLOWER LADY Sylvadog Bohemia
(Ch.Amor Imperial Bohemia + My Sweet Baby Bohemia Acro)


-------------------------------------------
Třída mladých Young class

Výborný 1, CAJC Excell. 1, Young winner
ULI FANTAZIA z Ivafre

----
Výborný 2 Excellent 2
Lashalimar ABSOLUTELY STUNNING

----
Výborný 3 Excellent 3
QVELLIN z Kraje Mlh

-----
Výborný 4 Excellent 4
DONATELLA Sylvadog Bohemia


--------------------------
Mezitřída  Intermedial class

Výborný 1, CAC Ex.1,CAC
PRINCEZNA LADA z Ivafre
(Ch. Vong-Kong Shah Abbas+ Ich.Vanity Bohemia Acro)

--------------------------------------------
Třída otevřená  Open class

Výborný 1, CAC Ex.1,CAC
ANJA Indian Chan

-----
Výborný 2, res.CAC Ex.2,res.CAC
AMBROSIE Orso Antro

------------------------------
Třída šampionů  Champion class

Výborný 1, CAC,CACIB dokončen Český šampion Ex.1,CAC, CACIB, finished Czech champion
Ch.IMPATIENS z Ivafre
(Xeralane´s Absolute Power+ Ich.Vanity Bohemia Acro)

-----
Výborný 2, res.CAC, res.CACIB Ex.2,res.CAC, res.CACIB
Ch.GOWA-KHATAKHYI Čo Oju


------------------------------
Třída veteránů Veteran class

Výborný 1 Ex.1
AGAPÉ Čo Oju

----------------------

feny o CACIB

---------------------
o BOB

Děkujeme paní rozhodčí! Míše a paní Sawkové za pomoc při focení:-)
------------------------------------------
Honička.....
Sobotní volné chvíli vystřídalo lítání sem a tam mezi halami a jednotlivými kruhy. Slíbila sem vystavovat Rotvajlera paní Mudrové, do toho focení u šicek a vystavovat chocholáčky. Samozřejmě šlo vše téměř najednou:-( Focení u šicek převzala mamka a paní Sawková, Míša mi pomáhala u Rotvajlerů a naháčky nikdo nehlídal:-( proto sem na poslední chvíli přiběhla s Terrinkou do třídy mladých, žezlo v Rotvících převzal Patrik a Míša za mnou přivezla do haly klec s Kiki a Pariskou. Všem přátelům tímto moc děkuji za pomoc!!!!!!!!!!!!!!!! Vše sem díky zvládla jen díky vám.....
-----------------------------------------
Závěrečné soutěže Final contests

Průběh finále byl podobný tomu sobotnímu - krásní psi, profesionální komentátorka, potlesk diváků i rozhodčích a blesky fotografů:-) V soutěži mladých psů a fen se tentokrát vybírali do užšího výběru 2jedinci, protože v neděli se vystavují jen 3FCI skupiny a tak by užším výběrem vznikla rovnou finálová trojka - logické a další plus pro výstavu v Budějkách:-) Můj veliký obdiv patří panu Havelkovi, který v nejpočetnější skupině  II.FCI (v neděli čítala 37psů s titulem BOB) vybral s přehledem toho nejlepšího!

Junior handling
rozhodčí judge V.Tichá

I.kategorie

---
II.kategorie

---------------------------
Nejlepší veterán BIS veteran
rozhodčí judge Ing.Košálová A.

---------------------------
Nejlepší pár psů Best couple dog
rozhodčí judge V.Vojtek SK

----------------------------
Nejlepší chovatelská skupina Best kennel
rozhodčí judge G.Ridarčíková SK

------------------------
Nejlepší mladý pes BIS young male
rozhodčí judge Vondrouš O.

--------------------------
Nejlepší mladá fena BIS young female
rozhodčí judge Polgár Andraš

---------------------------
FCI II
rozhodčí judge  T.Havelka SK

----------------------------
FCI V
rozhodčí judge J.Němec

------------------------
FCI IX
rozhodčí judge L.Ubrová


-------------------------
B O D
rozhodčí judge Ing.J.MatyᚠSK

---------------------
B I S
rozhodčí judge V.Tichá

úspěchy našich přátel najdete na  www.pibaro.comwww.ofdarkness.wz.cz, www.great-lady.com, www.nahaci.cz