Po výstavní honičce, kterou absolvujeme téměř každý víkend, odpočinutí z dovolené v Jánských Lázních ( jejíž poukaz byl součástí ceny za BIS v letošním Olomouci :-),takže jsme si užívali v lázních vlastně díky Rockovi a především sponzorům :-) ), jsme se rozhodli udělat si výlet s psojíky zase do jiného prostředí :-)!
Protože jsou koně i vše co k nim patří našim dosud ( nebo zatím? :-) )nesplněným snem, bylo rozhodnuto, jede se na rodeo :-) !

Opravdu WILD WEST IN THE CZECH WEST, tedy Divoký západ na Českém západě! Westernové městečko nedaleko Přeštic u Plzně nás uchvátilo :-) a brzy se tam znovu vrátíme!

Krásný den jsme strávili spolu s naší kamarádkou Vlastou a výlet si s námi užili Wapík, Rock, Kety a Way, kteří se těšili veliké pozornosti mnoha přítomných lidí,nejen návštěvníků, ale především rancherů a majitelů koní, kteří se účastnili závodů. Trpělivě jsem několikráte dokola opakovala historii plemene australský ovčák, vše o jejich povaze a použití. Záplava otázek mě doslova překvapila a potěšilo mě že mnoho účastníků rodea toto plemeno poznalo, protože Aussíci ke koním neodmyslitelně patří, jak dokazuje i následující foto. Na fotografii s překrásným hřebečkem Appaloosy je Rony - syn našeho Rocka a Any z loňského roku:-)
son of our Rock and Ana DOUBLE ROCK "Rony"


Neodolali jsme úžasným cowboyským steakům s fazolemi, které celý den připravoval místní team a dopřáli si je hned dvakrát:-), navštívili jsme saloon, vězení cherifa, kozí kostel, indiánský a westernový obchod, indiánský tábor, bizoní výběh.... hlavně jsme fandili při disciplínách rodea.  Wapík se pak "povozil" na divokém býku:-))) a Ketynka se vášnivě pusinkovala nejen s koňmi, ale i "divokými" bizony :-))))))))))! Na první pohled bylo jasné, že pud pastevce nezapře, protože ze všech našich přítomných pejsků se o zvířátka zajímala nejvíce.
 


Rock tradičně dělal "Marta Kubišová -Chcete mě" ! tedy svýma pomněnkovýma očima se tvářil jako nikdy nepomazlený pes, šplhal všem do náruče a ochotně pózoval s návštěvníky, kteří se chtěli s našimi pejsky vyfotit na památku.
 
Ale především se závodilo a soutěžilo, krotila se "divoká telátka" a další tradiční westernové rodeové soutěže.
Za originální "místní dolar" jste se mohli nechat povozit na koni,nebo své dítě třeba na poníkovi nebo v kočáře.

Závěrečné vyhlášení soutěže a předávání cen, všudy přítomní klaunové, kteří nás fakt pobavili. Toho v zrzavé paruce si zamiloval náš Wapík, který s ním dělal psí kusy jako i s přítomnými dětmi, kterým přítomnost nejen našich psů byla vítaným zpestřením. Potkat jste zde mohli 2 bernské salašnické psy, ridgebacka, borderku, štěňátka Australského honáckého psa, ostříhanou šicku, hladkosrstou kolii, československého vlčáka, krysaříka a samozřejmě směsku "originálních plemen" :-) !

Po skončení vlastního rodea ( před 19 hodinou) začínala zábava na nedalekém parketu přímo v areálu s živou kapelou. tentokráte jsme si tuto "atrakci" nechali ujít, ale příště si určitě objednáme ubytování .Je možno nocovat v dobových vozech, indiánských tee pee nebo v rekonstruovaných dobových domech (chatkách) či hotelu. Přespat se tu dá i nefalšovaném vězení :-) !

Takže  ahoj za týden na dalším setkání s koňmi na Appaloosa show :-), kde se můžete v reportáži těšit na daleko více fotografií, protože tady jsme neměli s sebou foťák
 ( který měla s sebou na jiné akci naše Martinka -> Summer camp - čti zde ) a  všechny fotografie, které tady vidíte, jsou pořízeny jen z našich mobilů. Proto je kvalita podstatně horší.

Jája