8.+9.4. 2006 Národní výstava psů OSTRAVA
8th + 9th  April National dog show OSTRAVA

Ostrava... ak začít, když jsem tento víkend strávila doma?!:-)pokusím se Vám zážitky, které převyprávěla mamka, trochu přiblížit!Ale začnu asi tím, co lze vyčíst z katalogu. Ostrava je krásné a zajímavé město,což dokazují fotografie nahoře(informace:www.ostravainfo.cz),a tak se na výstaviště Černá louka sjelo téměř 2400psů a fen.
Musíme poděkovat Patrikovi, s nímž naše 3 členná výprava do Ostravy vyrazila (máma, Way a Sooner)! Nejdůležitější je, přijet včas! O tom si přesvědčili i vystavovatelé z Polska, protože na internetu bylo uvedeno, že Australáčci jdou na řadu po 19 Afgánech! (Ale na internetu bylo více takovýchto šotků...). Ale na výstavním kruhu bylo napsáno, že začínají Australští ovčáci a vedoucí kruhu několikrát vyvolávala jednotlivá čísla psů a fen! Vystavovatelé z Polska přišli ke kruhu až když byla nastoupená třída vítězů a domáhali se posouzení s tím, jak je možné že už pan rozhodčí posuzuje, protože se mělo začít až v 10hod ! To bohužel nebyla pravda, a přesto že argumentovali, že nedostali vstupní list, který nedostalo i několik vystavovatelů z ČR, v propozicích výstavy, podle nichž se přihlašovali, bylo uvedeno zahájení posuzování v 9:30!!!!! Svého šampiona nevystavili vůbec a mladého psa (syna našeho MultiCh.Wahpeeh Catawba) si nechali od pana rozhodčího posoudit po skončení AUO, bez nároku na umístění, pouze se známkou výborná, zcela v souladu s výstavním řádem, který říká, že rozhodčí může - nikoliv musí, takto pozdě nastoupeného psa posoudit . Teď už k  výsledkům!

Sobota Saturday


Australský ovčák Australian shepherd
Entry
19 přihlášených jedinců posuzoval pan judge Antonín Mudra

PSI MALES
Třída mladých young class

Výborný 1, CAJC Ex.1 young winner
ALEX REDY od Diamantové řeky

---
Výborný 2
Ex.2
Jch.CHUPACHUPS del Whimper delle Grandes Jorasses

---
Výborný 3
Ex.3
EMIR  Ew-Bor

---
Velmi dobrý 4
Very good 4
ARNOLD REDY od Diamantové řeky

---
Výborný
Excellent
Alpine River´s BLUE ICE
-------------------------------

Třída střední Intermedial class

Výborný 1, CAC Ex.1, CAC
Jch. Shallow River´s WESAN TEPA

-------------------------------------
Třída šampionů Champion class

Výborný 1, CAC, Národní vítěz Ex.1, CAC, National winner
Ch. Sunshine SOONER OR LATER

---
Výborný 2, rez. CAC Ex.2, rez.CAC
CZUKAN Ew-Bor

------------------------------------
FENY
FEMALES
Třída mladých young class

Výborný 1, CAJC Ex.1 young winner
BABY BOOM Puella Fera

---
Výborný 2
Ex.2
BALANTINES Puella Fera

---
Výborný 3
Ex.3
ANGELLES REDY od Diamantové řeky

-----------------------------------
Třída střední Intermedial class

Výborný 1, CAC, Národní vítěz, BOB, užší výběr BIG Ex.1, CAC, National winner, BOB, short choice BIG

MultiJch. Shallow River´s WAHE HULI TEPA ACRO

---
Velmi dobrý 2 Very good 2
CHUCKIE of Bon Chance & Riatta

-----------------------------------

Třída otevřená
Open class

Výborný 1, CAC Ex.1, CAC
Laverton BILITIS

---
Výborný 2, rez. CAC Ex.2, rez.CAC
Shallow River´s WACAHKOS ANA CREE

--------------------------------------
Třída pracovní Working class

Výborný 1, CAC Ex.1, CAC
Ch.AMELIE Mladá živa

------------------------------------
o Národního vítěze feny

-----------------------------------
o BOB




Afgánský chrt
Afghan hound

NV + BOB + BIG  Plamínek ze Zličínských luk

---
NV Grace Kelly Gandamak Slovakia

O nádherné a ušlechtilé Afgány, kteří byli posuzování v kruhu po nás, jsme s vámi museli podělit !!!


Závěrečné soutěže
Final contests

JUNIOR HANDLING

Way dneska "zaskakoval" její bráška Sanny:-) protože ona odpočívala do IFCI skupiny:-)
 Spolu s Michalou Hanzlovou skončili na krásném 2.místě!!!


Pár psů Couple dog

1. až 4.místo + 3. až 5.místo

Chovatelská stanice Breed station


BIS veteran

užší výběr
4.místo Adam z Bledého údolí

I.FCI skupina Ist group FCI

pořadí 5. až 1. místo + vítězný Bobtail

Way se ve veliké konkurenci probojovala do užšího výběru 6!!! Skončila tak na 6.nebodovaném místě, ale i tak SUPER:-))) Moc děkujeme Janičce


Při té příležitosti zmíním i Jany úspěchy s Vipetíkama:-) její dorostenec NEWTON z Úplňku"Paul" zvítězil ve tř.dorostu v konkurenci 3 psů a Ch.ABIAIL Pibaro"Ebi" získala rez.CAC ve velké konkurenci 6fen! Gratulujeme a ještě jednou děkujeme za Way!

Paul s Janičkou + Ebi s Patrikem:-)

III.FCI skupina IIInd  group FCI

BIG Silky teriér - Topík a Saša, rez.BIG Fox teriér - Pery a Patrik:-)
              

IV.FCI skupina IVth group FCI

5.+4.místo, Patrik a Jezevčík drsnosrstý trpasličí, vítěz Jezevčík krátkosrstý standard

VI.FCI skupina VIth group FCI

vítěz Rhodesian Ridgeback

VII.FCI skupina VIIth group FCI

2.+1.místo

VIII.FCI skupina VIIIth group FCI

vítěz Labrador Retrívr

X.FCI skupina Xth group FCI

2.místo Rez.BIG Whippet, 2.+1.místo, vítěz nádherný Afgánský chrt

BOD


Neděle
Sunday


Shih-tzu
Pouhých
entry 13jedinců posuzovala paní judge Zdena Krsková

PSI MALES
Třída mladých Young class

Výborný 1,CAJC Ex.1,Young winner
DANTE Mon-Lang
(Nathan Boom Pýcha Potaly + Carmen Číman Mon-Lang)
---------------------------
Mezitřída Intermediall class

Výborný 1,CAC Ex.1,CAC
ONE IN A MILION Premium Bohemia
(Wingates Greatest for Acro + Dizzy Miss Lizy Premium Bohemia)
------------------------------------------
Třída otevřená  Open class

Výborný 1,CAC, Národní vítěz  Ex.1,CAC, National winner
FYER-PA ABATAJ Čo Oju
(Benny Ispamán + Kimmi Abataj)
---
Výborný 2,r.CAC Ex.2, r.CAC
GÉNIUS Zámecké nádvoří
(Casper Schaolin + Etna Zámecké nádvoří)
-------------------------------------------------
Třída veteránů  Veteran class

Výborný 1, rez.BIS veterán výstavy Ex.1, rez.BIS veteran on show
JERON Atrei
(Goldie-Boy Paprsek Tibetu + Ornama z Vlozu)
-------------------------------------------------

FENY FEMALES
Třída mladých Young class

Výborný 1,CAJC Ex.1,Young winner
ERIKA ČÍMAN Mon-Lang
(Nathan Boom Pýcha Potaly + Trinity z Czech Mogadoru)
---
Výborný 2 Ex.2
KISS RED LADY Iveko-Dog
(Ch.Hamlet Bohemia Acro + Casia Babaco CS)
---
Velmi dobrý 3 Very Good 3
EMILY Šťastný den
(Klenot Bohemia Acro + Daisy Šťastný den)
-----------------------------------------------------
Mezitřída Intermediall class

Výborný 1,CAC Ex.1,CAC
FAUX PAS ze Slavonína
(Ich:Perfect Red Boy Bohemia Acro+ Casia Babaco CS)
---
Výborný 2,r.CAC Ex.2, r.CAC
ZINALDA-ATREI Kirabzer
(Benjamín Lásenka + Faidra Kirabzer)
-------------------------------------------------------
Třída otevřená  Open class

Výborný 1,CAC Ex.1,CAC
BELLE de Joure Moravia
(Buckie Boy Aišin sen + Clér Zámecké nádvoří)
--------------------------------------------------------
Třída vítězů  Winner class

Výborný 1,CAC, Národní vítěz  Ex.1,CAC, National winner
GOWA KHATAKHYI Čo Oju
(Socrates Paprsek Tibetu + Ch.Amanda Aglaya Bohemia)
------------------------------------------------------

Třída veteránů  Veteran class

Výborný 1, BOBEx.1, BOB
AMANDA Aglaya Bohemia
(Tameron Mr Maxim + Cessy Ket-Bar CS)



Závěrečné soutěže
Final contests

JUNIOR HANDLING

Lucinka Kotěrová
zvítězila ve starší věkové kategorii s Čínským chocholatým psem - Ich.Cody z Haliparku:-) Moc gratulujeme!

V sobotu zkoušela štěstí s našim Soonerem, s nímž vyhrála už v Nitře, a dostali se ve velké konkurenci do semifinále, kde pak skončili na 4.místě
---
Michala Hanzlová předváděla Lhasa Apso - Big Boss Pibaro a tentokrát byla jen v semifinále


Pár psů Couple dog

5. až 3.místo, 2.místo a vítězní malý knírači černostříbřití

Chovatelská stanice Breed station

Jediná, přesto velice vyrovnaná a zaslouženě první, ch.st.Rotvajlerů

Nejlepší mladý pes BIS Young male

2. a 3. místo, 4. a 5.místo

Nejlepší mladá fena BIS Young female

5.až 2.místo,2.místo a vítězka Lhasa Apso

BIS veteran

5.až 3.místo, 2.místo Shih-tzu a vítěz nádherný Rotvajler, který se stal i vítězem skupiny BIG

II.FCI skupina IInd group FCI

 5.a 4.místo, 4. a 3.místo, 2. a 1.místo,vítězný Rotvajler

V.FCI skupina Vth  group FCI

vítěz Čau čau a 2.místo, 2. a 3.místo, 4. a 5.místo

IX.FCI skupina IXthgroup FCI

5.+4.místo, 3.místo Maltézský psík, 2.místo rez.BIG Lhasa Apso, 1.místo BIG Čínský chocholatý pes osrstěný


BOD


BIS


Výsledky našich přátel  na www.pibaro.com  , www.nahaci.cz www.lukovsky-dvur.cz a www.bohemiaalke.com


MARTINA