8. -10.6.2007 Evrospká výstava psů ZAGREB Chorvatsko
8-10.6.2007 Eurodog show ZAGREB Croatia

Možná slavnostně otevřená výstava,která měla pro mě jen přívlastek Evropská :-(

Již několik let se účastníme Evropských a Světových výstav, většinou jako vystavovatelé,někdy jen jako diváci ( světovka v Amsterodamu) a tak snad mohu srovnávat jak se který pořadatel zhostí uspořádání prestižní výstavy! Jak jsem loni musela dát významnou jedničku z hvězdičkou za pořadatelsky mimořádně dobře zvládnutou Světovou výstavu v Polské Poznani, tak Chorvatským pořadatelům by to byla slabá 4 :-(. Začalo to parkováním, které podle propozic , vstupního listu slibovalo za pouze Chorvatskou měnu ( 80kun) parkování v areálu. Kdo byl brzo na místě, a stál frontu na to aby se dostal do vnitř areálu ( a nemusel tahat  klece a psi nikam daleko) si pěkně naskočil ! za poplatek 80kun ( asi 250kč se dostal sice za bránu výstaviště ale asi jen 20metrů, a zbytek musel odtahat až halám tak jako tak. Ještě že jsme tuto malou lest pořadatelů včas odhalili :-) !
Další perlička, odtáhnete to do místa vchodu na výstaviště ( jedna hala) tam fronta na veterinární přejímku, ale ještě horší Vás teprve čeká- turnikety na vchod dovnitř! Pouze 2! a vstupenka je jedna na jeden vstupní list! Když pominu to, jaká zácpa se tam tvořila a to že jsme měli přihlášeno dost psů na to,abychom dostali dost vstupenek, nedovedete si představit temperamentní italské vystavovatele,ale i další, když jim bylo nařízeno,ať si jdou kamsi koupit lístek! ten se tam totiž nedal koupit! tedy s naloženými vozíky,klecemi atd. se prodrat ven mezi rozzuřenými vystavovateli a jít si shánět lístek! Nepřejte si slyšet slovník všech které to potkalo! Další výstavní dny snad pořadatelé od tohoto systému upustili, ale ještě odpoledne jste na vstupenku s kodem museli vycházet ven a kdo jí ztratil dohadoval se, že se na výstavu dostal přes plot a musel si jít koupit vstupenku i když chtěl opustit výstaviště :-) Opravdu nádhera ! ( kdo si vzpomínáte na to, jak v Poznani jste si zajeli až k hale, žádné divoké fronty na vstup do haly kde se posuzovalo Vaše plemeno, a veterinář v každé hale! to byla paráda co? .-) )
Kdo si umí přečíst výstavní řád FCI o tom, že dodatky katalogu nejsou přípustné opět se divil, dodatek v samotném katalogu, další kus papíru se jmény psů jako dodatek katalogu bylo možné dostat hned v kruhu! Pokračovalo to tím, že několik desítek psů v katalogu vůbec nebylo!!! Stačilo Vám pak vystát frontu ve výstavní kanceláří a říci: můj pes není v katalogu a byl Vám ihned přichystán diplom a vystaveno číslo!Nikoho pak nezajímalo, jestli toho daného psa, jste opravdu přihlášeného měli, jestli je za něj zaplaceno atd. Další trochu nemilé překvapení bylo, že ve všech kruzích - tedy i tam kde měl rozhodčí poměrně málo psů! se nepsal na žádného psa posudek!!!  Skoro žádný rozhodčí neposuzoval hlasitě a nezdůvodňoval své rozhodnutí natož
známky :-( , takže ten kdo dostal na svého psa známku které moc nerozuměl ( u teriérů bylo možné i to že tatáž rozhodčí,která zadala v Poznani rez.CACIB, stejnému psu zadala velmi dobrou,s tím že má křivé nohy :-) úmyslně nezmiňuji plemeno ani rozhodčí,domnívám se, že dospělému psovi se opravdu od Poznaně nohy nezkřivili :-) . Pořadatelé si s ničím hlavu nelámali, hlavně že jsme zaplatili vysoké poplatky a to stačí. je to pro mě opravdu překvapující, protože mezinárodní výstavy pořádané v Zagrebu bývají velmi pěkné,ale ono přeci jen je jednodušší zvládnout výstavu kde je 1000-1500psů než tu, kde je přes 10tisíc psů :-((((((((((((((

Netradičně od konce Vám představuji BIS 1.-3. místo této výstavy:-) Je Vám ta doga nápadná? ano je to ta stejná doga, kterou náš Rock porazil loni na výstavě v PORTOROŽI o BISe :-)!

Samozřejmě že ne vše bylo na této výstavě špatné,to rozhodně ne ! Skvělé byli naše výsledky :-) ! měla jsem radost, že když náš Majk nyní působí v chovu ve Finsku ( je tam půjčený) a Ofi je pro nějaké výstavy v USA,jediný náš na tuto výstavu přihlášený šicu Kejíček( tedy ten co je doma :-) ) zůstal doma. Bylo opravdu zbytečné koupat ho a vozit na výstavu, možná až se podíváte na výsledky plemene shih-tzu a na nějaké fotografie od našich přátel pochopíte. Bohužel nemáme foto mnoha krásných jedinců,kteří zůstali oceněni známkou výborný,ale bez pořadí.Mnoho z nich znáte jako vítěze  prestižních výstav, ale na tuto výstavu asi "nebyli dost dobří" :-)))))))) Jako o zázraku můžeme hovořit,když se BOB  stal "Connor" - otec našeho Sama,který se později v IX.skupině FCI  dostal i do užšího výběru 10psů.Gratulujeme jeho handlerce,zakončil tak svůj čas v Evropě se slávou a za nedlouho se bude vracet zpět za "velkou louži" :-)))))))))

Naopak skvělý čas jsme si užili u kruhu australských ovčáků! Měli jsem radost nejen z našich úspěchů,ale i z úspěchů našich přátel,které díky vzdálenostem které nás od sebe dělí můžeme vidět jen několikrát do roka, o to více si pak ten čas užijeme. Kdo byl osobně u kruhu australáků jistě mi dá za pravdu, že atmosféra jaká byla tady se málokdy vidí!Mohli jsme vidět několik nových psů a fen importovaných do Evropy z USA,ale také několik vynikajících jedinců odchovaných ve Francii.Lze jednoznačně říci,že kvalita předvedených psů byla pro mě mnohem lepší než těch,které jsem měla možnost vidět loni na Světové výstavě. Je potěšitelné,že i když jame na začátcích chovu ausíčků,může se již nyní srovnat s Evropskou špičkou:-) výsledky jsou toho důkazem. Za našimi psi a odchovy ( ale i potomky našich psů) zůstalo pak stát několik kvalitních jedinců importovaných z USA,ale i z chovu v Evropě.Mě nejvíce potěšilo,že otec naší Anais - "Big" byl otcem nejlépe umístěných jedinců ( 2x vítěz třídy a 1x 3tí místo) trochu zklamáním pak několik ocenění velmi dobrá pro potomky právě Evropského a Světového vítěze "Lea" :-( !Je škoda, že rozhodčí nehodnotil nahlas, tím že nebyli posudky pro psy, nebylo možné zjistit,co bylo důvodem nižších známek jednotlivých psů. Nevíme tak jestli to byla momentální špatná kondice ( vylínaní- také náš Sooner byl už totálně bez chlupů) , nebo jiná věc, která panu rozhodčímu vadila a to že známkami velmi dobrá nešetřil ani ve třídách šampionů sami uvidíte.Avšak bouřlivý potlesk povzbuzující krásné psy i feny, a ještě větší v závěru kdy se s námi loučil australský rozhodčí,který plemeno posuzoval byl opravdu nezapomenutelný! I když rozhodčí,který nás posuzoval je velmi zkušený,+který posuzuje často,myslím že i on byl atmosférou mile zaskočen a v závěru jen stěží potlačoval slzy,které měl na krajíčku. Potlesk všech vystavovatelů a diváků ( který nás  zvednul ze židlí) mu byl zadostiučiněním za jeho posuzování. Bob získal Leo, který si později "vychutnal" i bednu v podobě skvělého 3místa na BIG :-)! Gratulujeme!

Výsledky a fotografie ze závěrečných soutěžích najdete na

SHIH-TZU
judge rozhodčí RUI OLIVEIRA  P

Psi Males
Třída štěňat Baby class

Velmi nadějný 1 Very promissing 1
Saffron Sherhy MARTEL

----------------------------------
Třída dorostu Puppy class

Velmi nadějný 1 Very promissing 1
ADONIS Born tu Success
---
Velmi nadějný 2 Very promissing 2
ITALIANSHOW BLACKFIRE
-----------------------------------
Třída mladých Young class

Výborný 1, CAJC, Nejlepší mladý v plemeni  Excell. 1, Young winner,Best young in breed
Jch.PRINC BAJAJA z Ivafre
(Vong-Kong Shah Abbas +  Ich.Vanity  Bohemia Acro)

Výborný 2 Ex.2
RAGSOL MAHARA
---
Výborný 3 Ex.3
SEMPRA DELLA FIABE
---
Výborný 4 Ex.4
SHOWCASE JEREMY
--------------------------------------------

Mezitřída Intermedial class

Výborný 1, CAC Ex.1, CAC,
GAWAIN Ad Acte
(
Winterholme That Brodway Man + Alexy ad Acte)

Výborný 2,rez.CAC Ex.2,res.CAC
KNOW HOW WIN Bohemia Acro
---

Výborný 3 Ex.3
KSAVIER Alirain
---
Výborný 4 Ex.4
VEEMENTE LF FUOTTE NOIRE
--------------------------------------

Třída otevřená  Open class

Výborný 1, CAC Ex.1,CAC
WINTERHOLME THAT BROADWAY MAN

---
Výborný 2,rez.CAC Ex.2,res.CAC
HIN CHIENS JAY WALKER

Výborný 3 Ex.3
ULUBIENIEC TANGULSKA GÓRA
---
Výborný 4 Ex.4
DEMETRA LEOPOLD
-------------------------------------------
Třída šampionů  Champion class

Výborný 1, CAC, CACIB,BOB Ex.1, CAC, CACIB,BOB
EUROPA WINNER
RAPTURES PRELUDE TO OVATIONS "Connor"

---
Výborný 2,rez.CAC,rez.CACIB Ex.2,res.CAC,res.CACIB
Showcase BIG BOSS

Výborný 3 Ex.3
ATREMIS BET'N ROYAL FLUSH
---
Výborný 4 Ex.4
REBEL ROSE TANCREDI
------
psi o CACIB


 

Feny Females
Třída dorostu Puppy class

Velmi nadějný 1 Very promissing 1
CORINNE DELLE FIABE
---
Velmi nadějný 2 Very promissing 2
ABSOLUT VICTORY BOHEMIA ACRO
---
Velmi nadějný 3 Very promissing 3
GOLDEN MERY OF NORDVENICE ITALIANSHOW

-----
 

-----------------------------------
Třída mladých Young class

Výborný 1, CAJC Excell. 1, Young winner
GINEVRA MY LITTLE PEARL
---
Výborný 2 Ex.2
DILEMMA TOP SECRET
DILEMMA TOP SECRET
---
Výborný 3 Ex.3
SHOWCASE JULIA
---
Výborný 4 Ex.4
HIN CHEN'S PRINCESS

--------------------------------
Mezitřída Intermedial class

Výborný 1, CAC,CACIB, Ex.1, CAC,CACIB
EUROPA WINNER
Laneja HONEY GIRL
---
Výborný 2,rez.CAC Ex.2,res.CAC
KALSANG RINCHEN LHAMO
----------
Výborný 3 Ex.3
MORRIGHAN AD ACTE
---
Výborný 4 Ex.4
LIAN HUA DAGSI JOMO

-----------------------------
Třída otevřená  Open class

Výborný 1, CAC Ex.1,CAC
AMALIA DEL FIABE
---
Výborný 2,rez.CAC Ex.2,res.CAC
ESCAPE FROM AUDREYS PARADISE

---
Výborný 3 Ex.3
HIN CHEN'S JACK POT
---
Velmi dobrý4   Very good 4
HELIOS BARBIE
---------

-------------------------
 

Třída šampionů  Champion class

Výborný 1, CAC, rez.CACIB Ex.1, CAC,res.CACIB
HEARTY'S LOVE IN MY MIND
---
Výborný 2,rez.CAC Ex.2,res.CAC
HIN CHEN'S FOXY LADY
---
Výborný 3 Ex.3
LETVORD CAMPARI ROSSO
---
Výborný 4 Ex.4
JOYBELL DI CASA CORSINI

----------
o BOB

RAPTURES PRELUDE TO OVATIONS "Connor"   +   GIRL

  

AUSTRALSKÝ OVČÁK Australian shepherd
rozdhodčí judge JOEY LIM ARAMIS Australia, přihlášeno entry 64 jedinců!!!

tento rozhodčí nás již posuzoval před 2 lety v Chorvatském UMAGu :-)

Psi Males
Třída štěňat Baby class

Velmi nadějný 1 Very promissing 1
Tanmark´s ARTIC ICE FIGHER

-------------
Třída dorostu Puppy class

Velmi nadějný 1 Very promissing 1
BEST FOR GREAT LADY Bohemia Acro


---
Velmi nadějný 2 Very promissing 2
BLACK DIAMND DRAGON Bohemia Acro

-----------------------
Třída mladých Young class

Výborný 1, CAJC,Evropský vítěz maldých, Nejlepší mladý v plemeni!
Excell. 1, Europa Young winner, Best young in breed !
Melody´s HARD TO CONCENTRATE

-----
Výborný  2 Excelletn 2
CALICO BOY Puella Fera
(Ch.Shallow River´s Wahpeeh Catawba + Beckie Puella Fery)

-----------
Výborný  3 Excelletn 3
Bayshore´s AMERICAN IDOL

----------
Velmi dobrý4   Very good 4
EVERY MAN JACKOFTEM del Whyper delle G.Jorasses

----------------------------------------
Mezitřída Intermedial class

Výborný 1, CAC Ex.1, CAC
BOOGIE WOOGIE des Chermis Cathares

---
Výborný  2,rez.CAC Excelletn 2,res.CAC
ANGEL EYES of Crystal Lake

----------
Velmi dobrý3   Very good 3
Alpine River BLAZE of FIRE

-----
Velmi dobrý4   Very good 4
A DREAM OF TAZZ of Crystal Lake

---
Velmi dobrý   Very good
Western Recall´s HOT NACHO


---------------------------------------------

Třída otevřená  Open class

Výborný 1, CAC Ex.1,CAC
BROWN SUGAR Morwhit

---
Výborný  2,rez.CAC Excelletn 2,res.CAC
VOLTE FACE des Chermins Cathares

---
Výborný  3 Excelletn 3
Northbay´s ONE´N OOONLY

-----------
Výborný  4 Excelletn 5
CAH N CARRY del Whyper delle Grasses Jorass

---------
Velmi dobrý   Very good
ALL BLACK CATCHER du Chemin de la Lune A

------
Velmi dobrý   Very good
Keepsake INDEPENDENCE DAY


------------------------------------------
Třída šampionů  Champion class


Výborný 1, CAC,CACIB, BOB, Evropský vítěz, BIG 3
 Ex.1,CAC,CACIB, BOB, EUROPA WINNER, BIG3
Sunnrain´s WHITELIGHTER " Leo"

----------------
Výborný  2,rez.CAC,rez.CACIB Excelletn 2,res.CAC,res.CACIB
URBAL BLUE VINYL des Chemins Cathares

---------------
Výborný  3 Excelletn 3
PIRATE OF THE MOON des Chemins Cathares

--------------
Výborný  4 Excelletn 4
CZUKAN Ewbor

-----------------
Výborný  Excellent
Propwash WISHING YOU WERE HERE

-----------------
Velmi dobrý   Very good
Cunshine SOONER OR LATER--------------
Velmi dobrý   Very good
TANIS SOFT BLACK de Mauristasia-----------------------------------

o CACIB PSI

 

Feny Females
Třída štěňat Baby class

Velmi nadějný 1 Very promissing 1
Tanmark´s AUSTRALIAN RED HOT ICE

----
Velmi nadějný 2 Very promissing 2
Morwhit HOT TAMALE

---
Velmi nadějný 3 Very promissing 3
Prosto Chudo KISS DIAMOND ACRO
(Sunshine Shanti Shalow Rivers + Shallow River´s Wacahcos AnaCree)

-------------------------------------------------

Třída dorostu Puppy class
Velmi nadějný 1 Very promissing 1
Silver Dream Aussie´s HALPENNY

---
Velmi nadějný 2 Very promissing2

Shoreland Black Diamond


-----------------------------------------

Třída mladých Young class


Výborný 1, CAJC,Excell. 1, Europa Young winner
Bayshore´s BOSTON K ME

----------
Výborný  2 Excelletn 2
BLACK DOWNˇBONNIE of Crystal Lake

------------
Výborný  3 Excelletn3
ANAIS ANAIS Bohemia Acro


-----
Výborný  4 Excelletn4
Prosto Chudo ELECTRA BLUE GLIDE

----
Výborný   Excelletn
 EGGAND SPOONRACE del Whyper delle G.Jorrases

----
Velmi dobrý   Very good
EXPRESDELIVERY
del Whyper delle G.Jorrases

-----
Velmi dobrý   Very good
 ASSASIN CHICKIN KIRA Svěží vítr

 


-------------------------------------------------------------
Mezitřída Intermedial class

Výborný 1, CAC Ex.1, CAC
ABEA PUELLAFERA Bohemia Acro

----
Výborný  2,rez.CAC Excelletn 2
APPLERBROWN

------
Výborný  3 Excelletn 3
BLACK BUTTERFLY des Chemins Cathares
left Blueberry + Black Butterfly
--------
Výborný  4 Excelletn 4
Silver Dream Aussie´s CASABLANCA

--------
Velmi dobrý   Very good
Alpine River  BLUEBERRY
-----
Velmi dobrý   Very good
 BY MY SIDE des Chemins Cathares

------------------------------------------------------------------------------
Třída otevřená  Open class

Výborný 1, CAC, rez. CACIB Ex.1, CAC, rez.CACIB
THE ONLY BLUE GIRL de Mauristasia

----
Výborný  2,rez.CAC Excelletn 2, res.CAC
A HAPPY DAY des Chemins Cathares

------------------
Velmi dobrý 3   Very good 3
BLUE CRAZY BREEZE KARMA

----------
Velmi dobrý 4   Very good 4
ANGELES REDY od Diamantové Řeky


----------
Třída šampionů  Champion class


Výborný 1, CAC,CACIB, Evropská vítězka  Ex.1,CAC,CACIB,EUROPA WINNER
THAT´s ALL FOLKS
des Chemins Cathares


----
Výborný  2,rez.CAC Excelletn 2, res.CAC
Kaleidoscope EPIPHANY
(World winner + BOB2006)

----------


Výborný  3 Excelletn 3
Sunnyrain´s ENDLESS SUMMER

------------
Výborný  4 Excelletn 4
Shallow River´s WAHE HULI TEPA ACRO


----------
Velmi dobrý    Very good
SHARON BROWN de Loree des Charmois

------
Velmi dobrý    Very good
Propwash SILMARIL-------
o CACIB feny
cacib female

---------
o nejlepšího mladého v plemeni 
Best young in breed-------------
O BOB
BOB competetion
:-) do posuzování kibicovali a nad jeho správností bděli :-) .......

Připomenutí "Connor" i "Leo" mají oba titul
Světový vítěz 2006 -
Remind of  "Connor" and "Leo" have both title
World's winner 2006 -
čti zde see here