Národní výstava všech plemen

 LJUBLJANA - Slovinsko

14.11.2004

 

Na výstavu jsme se vydali již v sobotu ráno. Čekalo nás 750km a navíc rosničky slibovali sníh, tak výprava dvou aut, sedmi lidí a 16 psů vyrazila. Do města Ljubljana jsme dorazili navečer. Přítel pan Hočevar s manželkou nás, i naše čtyřnohé miláčky, vřele přivítali a ubytovali. Ráno jsem se vydali na výstavu. 601 psů a fen všech plemen přivítaly dvě velmi pěkné haly Hospodářského výstaviště v Ljubljaně.

Všechna plemena z 9.skupiny posuzoval pan Denis Kuzjel ze Slovinska. Ze všech různých plemen, které jsme vezli s sebou, šli nejdříve na řadu vipeti. ARMAN i ABIGAIL Pibaro získali potřebný CAC a tím směle kráčí k získání šampiona. Dále, pak už v našem kruhu, nastoupilo plemeno mopsů. FATMAN Dog-Lome "Fanouš" byl bohužel V2, rez.CAC. Ale mladá fenka FLORA Pibaro získala CAJC a skončila na 2.místě o BOB(pan rozhodčí určoval vždy o BOB první tři místa nejlepších, přičemž ten první získal BOB). Dále čivavy. Saša přivezla jedinou zástupkyni plemene krátkosrstá čivava a tak Forinka získala CAC a BOB. Po krátkosrstých nastoupili ty dlouhosrsté. 3 zástupci psů(tř.mladých, otevřená a náš Wilík - šampionů). Wilík s přehledem získal CAC a také BOB. Saša pak ještě za pomoci Janičky vystavovala dva havanéze. Žolíka - CAC a Panoču, který získal CAC a BOB. Těsně před plemenem šicu nastoupilo plemeno Lhasa apso. Patrikův pes ASMUN a fena AFÉRA Pibaro získali CAC a po náročném 10minutovém souboji Asmuna s pěknou slovinskou fenou, vzešel ASMUN jako vítěz s titulem BOB!Nakonec přidal ještě užší výběr v IX.FCI skupině.

Konečně naše šicunky - 11

PSI

Třída dorostu : Velmi nadějný 1 a užší výběr na BIS dorost DAGO de Chandaril
(Amos de Chandaril + Aida de Chandaril)

Třída mladých: Výborný 1, Prvak Mladih = CAJC LARGE SUCCESS Bohemia Acro
( Wenrick s Tailored For Success + Chic Lady Bohemia Acro)

Výborný 2 ARMAGEDON
(Santos-Salvatore Letibo + Pia-Bardo Sweet Hart-do)

Výborný 3 ANTARES
bratr předchozího

Mezitřída: Výborný 1, CAC a 3.místo o BOB KING FOR ACRO di Casa Corsini
(JamboJat di Casa Corsini + Forgettemenot di Casa Corsini)

Třída otevřená: Výborný 1, CAC ACRO-BOY Solaris Avis
(Hoshi Han´Ei Bohemia Acro + Top Lady love Bohemia Acro)

Třída šampionů: Výborný 1, CAC = dokončen Slovinský šampion, a 2.místo o BOB
KANGAROO Bohemia Acro
(Wingate´s Greatest for Acro + Sannie´s Ke - San C´An´Die)

FENY

Mezitřída: Výborná 1, CAC Jolyan´s SONATA SONG
(Agnesana Samurai + Tangse Cornflower)
 

Třída otevřená: Výborná 1, CAC Pia Bardo TOPJOY-DO
(Santosha Chocolate Wizard + Antiopia)

Třída šampionů: Výborná 1, CAC = dokončen Slovinský šampion, BOB
Prime Moon HOT STUFF
(Ultras No Fear at Prime Moon + Prime Moon Lets Celebrate the Rain)
- sestra naší Prime Moon RED ORIENT of ACRO " Brazil "

Výborná 2, rez. CAC YSSABELLE Bohemia Acro
( You-N-Me from Audreys Paradis + Call Me Darling Bohemia Acro)

 

Závěrečné soutěže:

Soutěž Junior handling posuzovala paní TANJA BIZILJ ze Slovinska. Martina se psem ACRO-BOY Solaris Avis zvítězila ve starší věkové kategorii a jak tu je zvykem, chodí oba vítězové své kategorie vždy i o absolutního vítěze. Martina se tak stala i absolutní vítězkou, stejně jako minulý víkend. Na druhém místě skončila mladá vystavovatelka s čínským naháčem ze Slovinska.
finalisté starší věkové kategorietři nejlepší ze starří věkové kategorieAbsolutní vítězka

Pak nastoupili přihlášené páry psů. Jak je vidět, naše Yzabela " vyměnila " partnera a vítězí jako na běžícím pásu:-). Ano, také stejně jako minulý víkend, se pár psů YSSABELLE Bohemia Acro + KING FOR ACRO di Casa Corsini stali vítězi. Na druhém místě byl vyrovnaný pár německých ovčáků a na místě třetím neméně hezký pár  akita inu. Tuto soutěž posuzovala paní LIDIA OKLEŠČEN ze Slovinska.
Nejlepší páry psů na NV v Ljubljaně 2004YSSABELLE Bohemia Acro + KING FOR ACRO di Casa Corsini
 

Do soutěže Nejlepší mladý nastoupilo 65 jedinců s titulem Prvak Mladih. Náš LARGE SUCCESS
" Domino " nastupoval do velikého kruhu téměř jako poslední. Panu rozhodčímu BLAŽovi KAVČIČovi, který tuto soutěž posuzoval, se líbil natolik, že po 15 minutách důkladného prohlížení všech jedinců, kteří byly v užším výběru, a po několika kolech v pohybu všech současně i jednotlivě, ho nechal zvítězit a náš 12měsíční Domíček si odvážel svůj druhý titul BIS JUNIOR!!!:-)))
nastopeno 65 jedinců na BIS junioružší výběr na BIS juniortři nejlepší mladí jedinci  a ten nej z nej je náš Domíček:-)

Vítězná fena Prime Moon HOT STUFF " Dona " se pak ještě umístila na druhém místě v 9.FCI skupině, kde ji porazil jen překrásný bílý Toy pudl v kontinentálním střihu. Ten si kromě titulu BIG odvážel ještě jeden - rez. BIS. Vítězem celé výstavy se stal Staroanglický ovčák - Bobtail.

J.P.