Australskýc ovčák  Puella Fera     Německý ovčák  z Mirkova chovu
  Australian Shepherd "Puella Fera kennel"                               German    Shepherd    "z Mirkova chovu"

Návštěva u našich přátel (7.8.2005)
Visit to our friend (7.8.2005)

Zatímco naše Martina byla s přáteli na Národní výstavě v Legnica v Polsku- více ZDE , já a Tonda  jsme se spolu s našimi kamarády Patrikem a Jirkou "vyrazili " na návštěvu:-). Několik dní plánované setkání u manželů Huňkových, majitelů chovatelských stanic Puella Fera a z Mirkova chovu, stálo opravdu za to! :-)
Přivítal nás ráj milovníků zvířat,nejen psů,ale i dalších ( koní,krav,ovcí,koz ....),ale o tom více dole ve  fotodokumentaci našeho výletu. Pokud vše chcete vidět na vlastní oči,budete si muset domluvit návštěvu v Provodově okr.Zlín, kde můžete vše vidět !

Již cestou jsme se "kochali"

ale samozřejmě na místě to bylo mnohem lepší :-) i když nám chvílemi pršelo:-(.

--------------


Teprve když si zvětšíte tyto fotografie budete moci vidět, že to není dům, ve kterém Bohunka a Mirek bydlí, ale opravdu přepychově vybudovaná ( a věřte že za nemalý peníz!!!) odchovna pro jejich několik psů ( německých a australských ovčáků). Protože již několik roků chovám psy a měla jsem možnost shlédnout několik "chovatelských zařízení", ve kterých jsou  drženi psy,nejen u nás, ale i v zahraničí,proto mohu s klidným svědomým říci, že toto manželů Huňkových patří k těm velmi pěkným! Nejen vzhledem, ale především účelností ( vytápěné podlahy,vnitřní a venkovní odchovny,velký pozemek pro výběh psů atd.)o vzorné čistotě samozřejmě nemluvě! ( a co si budeme povídat, když se kolem psů pohybujete,tak přeci jen poznáte,jestli se nahonem uklízelo kvůli ohlášené návštěvě -což rozhodně nebyl tento případ! a nebo, že psi jsou chováni v takové čistotě stále) je opravdu potěšením být u Huňků psem :-)!

Jak je vám z horní velké fotografie jasné, nebyla naše návštěva do Provodova cestou jen za prohlédnutím si odchovny a hospodářských zvířat,ale především cesta podívat se jak rostou jejich medvídci, protože ničím jiným se jejich opravdu kouzelná štěňátka australských ovčáků z "B" vrhu chovatelské stanice Puella Fera nazvat nedají! Pro vaši informaci: Puella Fera je chovatelskou stanicí,která jako první v naší republice odchovala první vrh tohoto bezesporu skvělého, inteligentního a především všestranného plemene,jakým australský ovčák je!O všestrannosti se můžete přesvědčit i z dalších fotografií. A není náhodou, že jsme se ve stejnou dobu potkali také s budoucími majiteli jediného pejska ( redtri) ve vrhu, který bude používán právě k práci s koňmi, a díky jeho chovatelce Bohunce ho také budete moci vidět později na výstavách a já jen doufám, že ho uvidíte také ve výsledcích výstav na našich stránkách:-).


Byla jsem poučena, že kobylka s hříbátkem je plemeno Amerických Quarterhorse, kobylka se jmenuje MISS TOLLY a hříbátko YELLOW ROSE :-), na dalších fotografiích jsou australáci (Fiti-bluemerle fena, Beckie- redtri fena- matka štěňátek! a blacktri pes je ChupaChups - jejich nově importovaný pes z Itálie!samozřejmě nesmíme zapomenout na Huňku juniora :-) Filípka, který je na fotografiích také :-) ! 


"B" vrh Puella Fera
"B" litters Puella Fera

No nepřipadají Vám jako plyšová?Velmi vitální, jen 1 měsíc stará štěňátka ( v den fotografování t.j.7.8.2005) která byla spíše jako pytel blešek,bylo opravdu umění je takto vyfotografovat.

tady jsou jejich podrobnější fotografie :-)


jediný redtri pes redtri boy
B  Puella Fera

redmelre fena redmerle bitch

redmelre fena redmerle bitch

redtri fena redtri bitch

redtri fena redtri bitch

redmelre fena redmerle bitch

redtri fena redtri bitch

redmelre fena redmerle bitch

Právě probíhající pouť v Provodově,byla lákadlem pro mnoho návštěvníků:-).

Po příjemně stráveném odpoledni nás čekala cesta domů, slunečná i deštivá


Pokud chcete vědět více informací nebo máte-li zájem o jednoho z krásných štěňat, stačí kliknout nahoře , nebo i zde na symbol kosti s nápisem enter a "dostanete" se tak na stránky manželů Huňkových, nebo můžete kontaktovat mě, ráda se s Vámi podělím o své zážitky z této návštěvy:-). Za nějaký čas je možné,že se narodí štěňata aussies také v naší chovatelské stanici :-)!

Jája