7.11.2010 
 

menuji se Martina Švecová (rozená Smetanová, ale o tom později) a narodila jsem se 27.2.1987. Pejsci mě provázejí už od narození, daloJá a Ačiček by se říct, že jsem se narodila s psím chloupkem v puse:-) Psi byli, jsou a budou celý můj život! Jako první to byl Německý ovčák ASCO Acro, ten byl mým kamarádem i andělem strážným již v kočárku:-) 

                 

 

íce však než Němečtí ovčáci mi svou úžasnou povahou k srdíčku přirostlo plemeno Shih-tzu!Zprvu jako skvělý domácí mazlíček a kamarád. Asi i proto, že naší první šicu byla AIME , která vydržela hodiny lenošit v posteli a nebo si kdykoli hrát jako štěně. Od té doby mě šicunky stále provázeli a provázejí:-)

Kdo je krášnější? Samozřejmě, že Ich.Love Boy Bohemia Acro "Riky"

ozději jsem se začala zajímat i o výstavy. Nejprve jsem jezdila jako „morální podpora“. Na výstavách jsem si prohlížela každého pejska, který se mi líbil, vyzvědět o něm jak se jmenuje, kolik mu je, co rád papá i kde spinká. S odstupem času mi došlo, že jsem svými dotazy zaneprázdněné vystavovatele spíše obtěžovala a zdržovala.
Když jsem povyrostla, začala jsem se místo kladení hloupých otázek zajímat i o vystavování. Pozorovala jsem různá plemena psů, jak je předvádí majitelé v kruhu a sbírala zkušenosti o vystavování. Hlavně díky mamce, která mi občas svěřila nějakou šicunku na vystavování do kruhu (na voděni Německých ovčáků jsem tenkrát ještě neměla sílu:-) ), jsem se předvádět naučila i v praxi!
rvním psem, kterého jsem mohla vodit vlastně jen JÁ byl a je MultiCh. Ich. KANGAROO Bohemia Acro. Jsem velice hrdá na všechny jeho tituly, které jsou i mojí zásluhou:-) Je můj nejlepší kamarád, přítel i mojí životní láskou:-) Jsem velmi ráda, že již tenkrát  mi máma věřila a coby 14letému dítěti mi svěřila tak krásného a skvělého psa.

Ich. MultiCh. Kejíček

a výstavách jsem nejprve předváděla plemeno Shih-tzu a s nimi zažíla také mé první velké i největší úspěchy:
BIS JUNIOR na Národní výstavě v Nové Rudě v Polsku v r.2001 BIS Junior s fenou Ich.MultiCh.CHIC LADY Bohemia Acro. Bylo to poprvé, co jsem v závěrečných soutěžích stála na stupních vítězů.

První BOB (a k tomu rez. BIG) s mojí největší láskou Ich.MultiCh.KANGAROO Bohemia Acro, který byl vlastně můj první pes, kterého jsem nevodila jen příležitostně, ale na konci jeho vodítka jsem :-) CAJC, BOB a rez.BIG na Národní výstavě psů v Olomouci 2002stála už na jeho první výstavě ve třídě dorostu a až na malé výjimky, kdy jsem na výstavě nebyla, až doposud!
e výstavním kruhu jsem získala nesčetněkrát první místo, více než 150x BOB a určitě téměř 350x jsem stála na stupních vítězů v B I S - GLogow 1/2005závěrečných soutěžích! Již třikrát se mi podařilo stát na stupínku nejvyšším z nejvyšších na výstavách pro všechna plemena - úplně první B I S jsem získala na národní výstavě v Polsku v roce 2005 se psem shih tzu  Ch.HAMLET Bohemia Acro, po druhé to bylo v roce 2009 na mezinárodní výstavě v Trenčíně, s mým vlastním psem MultiCh.MultiJch. Saffron Sherhy O.K.STARS ACRO, čehož si nesmírně vážím, a do třetice opět Slovensko - mezinárodní výstava Bratislava 2009 a australský ovčák A EMINNEM New Acro! Přesto za svůj dosud největší úspěch na výstavním poli považuji získání titulu Světový vítěz mladých a k tomu i BOB se psem KNIGHT OF NIGHT Bohemia Acro - Majkem, na Světové výstavě 2006 z více než 140 shih tzu... Byl to opravdu silný a nezapomenutelný zážitek!
 

roce 2002 jsem o prázdninách strávila skvělý čas v Itálii u našich přátel Rosany a Pasqualeho v jedné z nejlepšíchdům Pasquale Romanielli a MandyItalských chovatelských stanic "di Casa Corsini", kde jsem hlavně sbírala zkušenosti, protože Pasquale je jeden z nejlepších profesionálních handlerů. Nějakou dobu jsem se pomáhala starat o jejich rozsáhlý kennel, který v té době čítal asi 80psů různých plemen! Díky mému pobytu zde jsme po krátké době importovali skvělého a úspěšného psa Ich.MultiCh.KING FOR ACRO di Casa Corsini "Kinki", jehož jsem tam jako malé štěně vybrala! Po zkušenostech nasbíraných nejen zde jsem se začala věnovat profesionálnímu vystavování psů všech plemen!

 

 Kinki po příjezdu domů část mého pracoviště - koupací část kennelu

letech 2003 a 2004 jsem se účastnila soutěže Junior handling. Za rok 2003 jsem se stala Nejlepší mladou vystavovatelkou starší věkové kategorie, Nejlepším mladým vystavovatelem České republiky a reprezentovala jsem naši zemi na prestižní Cruftově výstavě v Anglii. V dalším roce jsem byla druhá nejlepší mladá vystavovatelka starší věkové kategorie! Děkuji všem, kdo mi půjčovali své psy, byť jsem vystavovala v této soutěži především psy vlastní. Největší dík patří jistě Patriku Panýrkovi, se kterým jsem se mnoha výstav účastnila jako spolujezdec v autě:-)

 d 28.4.2005 je registrován mezinárodně chráněný název chovatelské stanice STARS ACRO, které se nyní bude zabývat chovem plemene Shih-tzu.První vrh štěňátek se v mojí chovatelské stanici narodil 24.11. 2006  a to také díky manželům Rychteckým, kteří mi zapůjčí Queesinku!Díky! Foto štěňátek je v sekci štěňata.Kiki ve třech týdnech

plněný sen - dne 11.6.2006 se v chovatelské stanici "z Haliparku" narodila dlouho očekávaná štěňátka Čínských chocholatých psů! Po krátké úvaze jsem si jednoznačně vybrala malou sladkou chlupatou kuličku, která později dostala jméno KEY FOR ACRO z Haliparku moje holky"Kiki". Našla jsem tak vlastně druhý klíč ke svému srdci: jedním z nich je již dlouhou dobu Kangaroo, kterému říkáme "Key" a druhým je Kiki, která má slovo klíč - key přímo ve svém jménu!!!! Díky Kiki (a dávno před ní také díky Codymu) jsem se rozhodla pořídit si i další naháčky - chlupáčky Paris a Terri, a v budoucnu se zabývat jejich chovem! Děkuji Ing.Libušce Brychtové, za pomoc při výběru i za cenné rady!

ok 2008 byl v lecčem zlomový a nový ... odchovala jsem své první dva vrhy naháčků a nechala si první nahatou holčičkuA vrh 14dní ALL EXCLUSIVE Stars Acro! Moje odchovy se také s úspěchem účastní výstav:-) Narodil se také sladký chlapeček Be Happy Don´t Worry Stars Acro, který žije v Řecku.
Absolvovala jsem 42 výstav v 10 zemích a se skvělými výsledky:-) podívala jsem se na obě vrcholné akce kynologů - Světovou výstavu ve švédském Stockholmu i do Maďarska na Evropskou výstavu v Budapešti. Podařilo se mi s oběma svými mladými nadějemi - 
MultiCh.MultiJch. Saffron Sherhy O.K.STARS ACRO a Ch.MultiJch.Zholesk ANGEL STARS ACRO dokončit několik Já a Martínek :-)šampionátů a uspět i na nejvyšších výstavách! S fenkou Be Sunny Flash Bohemia Acro jsem dosáhla na titul r.BIS na NVP Ostrava :-) ale především jsem získala skvělého kamaráda, ze kterého se stal můj přítel a kterému moc děkuji za vše, co pro mě dělá i za to, jaký je... Martínku díky!:-)

ásledující rok 2009 nebyl o nic méně úspěšný než ten předchozí... Zahájili jsme ho více než skvěle na výstavě v Trenčíně, kde Sam  získal nejvyšší titul BEST IN SHOW! Na všech výstavách v tomto roce jsme byli spolu s Martínkem a na naše pejsky i pejsky našich přátel, které nám svěřili, jsme dosáhli skvělých úspěchů. Světová výstava v Bratislavě a Evropská výstava tibetských plemen byly skvělými akcemi, kde naši pejsci dopadli skvěle! Opět jsme dokončili nesčetně šampionátů a získali nádherné tituly... Naše smečka se v průběhu roku rozrostla o dva nové šicí importy - kluka MARTINa a holčičku APRIL, a také přiletěl naháček DAVE z Norska.
Koncem roku jsem učinila velký životní krok a rozhodla se k Martinovi nastěhovat. Nyní je to jen pár týdnů našeho společného soužití, ale vše nám dokonale klape a doufám, že ještě dloooouho bude. Nyní nás zaměstnává náš nejmladší člen smečky, malá chlupatá australská kulička BABY.

e načase napsat opět po roce pár řádků. Rok 2010 ještě není za námi, ale událo se toho mnoho... Oba jsme si našli skvělou práci, která nás moc baví. Celý rok podnikáme různé výlety a akce, na které se můžete podívat zde na rajčátku, a užíváme si i bez výstavního kolotoče na 100%!
V lednu se nám zadařilo na výstavě v Trenčíně, kde Sam získal BIS čestná a Kory dokončil slovenského šampiona, a v Českých Budějovicích v dubnu pak přidal šampiona Čech a stal se z něj Multišampion!
Na začátku roku se narodily plody lásky - malí bíglíci (Fallcat C vrh), které si upekla Kačenka s Arinkem naprosto bez našeho vědomí a dovolení... Plánovaně jsme pak počali C vrh šicunek, ze kterého je krásná holčička Roxy, která dělá svým majitelům radost v Řecku, a také na podzim se narodil C vrh naháčků. Na jaře se naše smečka opět o něco narostla - nejprve naprosto neplánovaně přibyla sladká kulička
MICHELLE, ze které je dnes už krásná slečna, a pak malá MOLLY.
Od našeho zasnoubení uplynul rok a tak jsme se rozhodli učinit další důležitý životní krok - manželství! 20.10.2010 jsme si řekli své ANO a přestože to byla velmi rychlá akce a malá svatba, užili jsme si tento velký den s našimi nejbližšími skvěle.
Fotografie ze svatby jsou pod tímto odkazem. Takže od tohoto dne užívám příjmení Švecová a spojení M.+M.Švecovi se nám mooooc líbí. Já chci svému muži moc poděkovat za to, že ho mám...

 


Me and my loves