Mezinárodní výstava psů

ČESKÉ BUDĚJOVICE 24.+25.4.2004

Přihlášeno bylo celkem 3264 psů a fen všech plemen, posuzovalo 60 rozhodčích ( z toho pouze 7 zahraničních rozhodčích - tedy pokud mezi zahraniční počítám také rozhodčí ze Slovenska).

 Sobota 24.4.2004

Německý ovčák - přihlášeno 47 psů a fen které posuzoval mezinárodní rozhodčí a dlouholetý  ústřední poradce chovu pan Jiří Šiska!

QUEEN Bohemia Acro

(otec: Fabio Územie Zázrakov       matka: Champion Gilette Bohemia Acro)

Queen Bohemia Acro

získala V1, CAC, CACIB

----------------------------

Naše Martina získala 3. místo v soutěži juniorhandling !!

Junior handlingMartina + Kokřík

-------------------------------------

Gratulujeme také Patrikovi, který se se svým párem fox teriérů umístil také na 3.místě!

Patrik a jeho páry

----------------------------------------------

Neděle 25.4.2004

SHIH TZU

Přihlášeno bylo 33 psů a fen, posuzovala mezinárodní rozhodčí pani Z.Jílková.

Z celkového počtu shih-tzu bylo na této výstavě přihlášeno 8 jedinců z

chovatelské stanice Bohemia Acro, a ještě dalších 8 jedinců mělo jednoho,nebo oba rodiče z Chovatelské Stanice Bohemia Acro :-))))))))

Naše výsledky:

Psi:

Třída Mladých:

Výborný 1, CAJC a Dokončený Český Junior Šampion + Klubový Junior Šampion !!!

(v konkurenci 6 přihlášených psů)

ACRO-BOY Solaris Avis

(Hoshi han´Ei Bohemia Acro   + Top Lady Love Bohemia Acro)

CAJC Acro Boy Solaria-Avis"NIKO"

v téže třídě Výborný 3 byl

HAMLET  Bohemia Acro

(Perfect Red Boy Bohemia Acro + Kerolanc Bohemia Acro)

Hamlet Bohemia Acro

v pohybuv pohybuv pohybu

--------------------------------------------------

Třída Střední :

Výborný 1, CAC, rez. CACIB

Ch. YOU LOVE ME Bohemia Acro

(Ich. You-N-Me from Audreys Paradis  +  Jch. Call me Darling Bohemia Acro)

YOU LOVE ME Bohemia Acro

Výborný 2. rez. CAC  DAY BREK Bohemia Acro

(Ich.Tuscany´s Challenger At Acte + Sannie´s Ke-san C´An´Die)

Dajík + Endík

--------------------------------

třída otevřená :

Výborný 1, CAC, CACIB

Perfect Red Boy Bohemia Acro

( Ich. Tuscany´s Challenger At Acte  +  Y´´M Angel from Audreys Paradis)

----------------------------------------------------------------------------

FENY :

Třída Mladých  :

Výborná 2  ICY BEAUTY Bohemia Acro

(Wingate´s Greatest for Acro  + Daisy-Chain Bohemia Acro)

ICY BEAUTY Bohemia Acro

--------------------------------------------------------

Třída Střední:

Výborná 1, CAC, CACIB, BOB

YSSABELLE Bohemia Acro

(Ich. You -N - Me from Audreys Paradis  +  Jch. Call Me Darling Bohemia Acro)

Yssabelle Bohemia Acro

-----------------------------------------------------------------------

V soutěži o BOB se z našich psů utkali později -

foto z leva ACRO BOY  + Perfect Red Boy + Yssabelle ale také nejlepší veterán  Boom Boon Bag naší Leničky :-) 

o BOBo B O B

-------------------------------------

Závěrečné soutěže !

Po té co předsedkyně Fanklubu Bohemia Acro podala několik protestů, z nichž jí výstavní výbor uznal protest na naší nejlepší juniorhadlerku MARTINU - ohledně jejího věku, nemohla se Martina závěrečné soutěže zúčastnit.

trochu na vysvětlenou těm, kteří nevědí oč jde. Soutěž mladý vystavovatel v ČR jako i jinde sponzoruje pedeigree pal a vyhlašovatelem v české republice  je ČMKU. V reglementu této soutěže je: mladší věková kategorie 9-13 roků a starší věková kategorie 14 - do 17 ti roků. V každé zemi, která tuto soutěž pořádá soutěží děti v mladší kategorii do doby než dosáhnou 14ti roků - tedy celou dobu kdy jim je 13 roků jsou ještě v mladší věkové kategorii, a v den narozenin - dosažení 14tti roků postupují do starší kategorie ( například v průběhu roku)! V letech předchozích ( několikanásobná vítěz slečna Prokůpková byla v posledním roce soutěže také již 17 roků stará, nebo celou loňskou sezonu soutěžící - ale ne vítězná - slečna Kvíčalová s naháčem, soutěžila také celý rok i když jí  v prosinci loňského roku bylo 18 roků - soutěžila celý rok 2003). Naše Martina dosáhla 17 roků letos v únoru a této soutěže se již několikrát velmi úspěšně zúčastnila !!!!!!!!

Tady je zakopaný pes !!! Protože dámy z fanklubu Bohemia Acro mohou puknou závistí nejen nad úspěchy našich psů, ale také nad tím, že se Martina jako vítězka této soutěže za loňský rok zúčastnila finále na prestižní CRUFT výstavě v Anglii, a protože Martina je letos více než úspěšná, měli tyto závistivé s...ě strach, že by náhodou mohla vyhrát znovu a podali protest, že nemůže soutěžit, protože jí je již 17 roků!

Přijde mi to nesmyslné,protože většina hadlerů kteří byli na finále v Anglii byla již 18 roků stará - tedy je jasné, že soutěžila v době,kdy jim bylo 17 roků!!! Také proto, že pořadatelé výstav přijímají přihlášky jak v loňském roce, tak v roce letošním, tak také proto:

Když z mladší věkové kategorie postoupí handler do starší až v den kdy je mu 14 roků ( v reglementu je 9-13) a soutěží v mladší kategorii i když je mu například 13 roků + 2 měsíce ( do starší kategorie nemůže protože ta je až od 14 roků) tak jak je možné že nejen v sobotu na této výstavě to nebyl problém, ale najednou jiný výklad pravidel????? Na můj dotaz proč tomu tak není na jiných výstavách mi předseda sboru rozhodčí sdělí, že je to proto, že předtím nikdo nepodal protest a nyní ano? není trochu divné že naše ČMKu chce dodržovat nějaká ustanovení jedině tehdy,když někdo podává protest?

nebo je to tak jako tuto soutěž pořádají v jiných zemích, tak jako se body počítali přihlášeným v loňském roce - tedy i těm kteří soutěžili i když měli 17 roků, ale pořadatel si to vysvětlil tak, aby dámám vyhověl???

Nevím - jediné co je jisté je:  Milé krávy, Martina stála na stupních vítězů v závěrečných soutěžích ve svých 17 letech tolikrát, že Vám se o tom až do konce vašeho života nemůže vůbec zdát !!!! A nemám na mysli stupně vítězů z juniorhandling,ale stupně vítězů s kvalitním psem které od svých 14 roků perfektně předvádí !!! A můžete i být jisté, že díky své závisti, kterou se nejen dusíte, ale pro kterou si nevidíte na špičku nosu, pro čas který věnujete pomluvám a plácáním si jater na chatech. nevěnujete nikdy tolik času psům a chovu jako my! takže se již do konce svého života na stupně vítězů v těch nejvyšších soutěžích nikdy nedostanete tolikrát jako naše Martina do svých 17.Nevěnujete nikdy tolik času výchově štěňat- učení chůze na vodítku, výstavní postoj, ani koupání  a česání tolik času jako Martina, takže Vám nezbude než závidět, a závidět. Představte si to, pouhých 17 roků - víte kolik toho má ještě před sebou a kolik toho v chovu psů dokáže? Já ano, základy proto má velmi dobré a půjde jí to dobře i bez juniorhadlingu v České Republice !!!!!!!

nejlepší junior handlerka Janička

Takže srdečně gratulujeme Janě Drbalové k vítězství v nedělní soutěži juniorhandlerů ( s Patrikovým Lhasa Apso). Bez jakékoliv závisti jí přejeme vítězství  i v celoroční soutěži!

(jen několik z nás ví, že si holky z juniorhadlingu pomáhají a rozhodně si nezávidí, od loňska je to fajn parta, z níž většině Martina přivezla z Cruft malý dárek

-------------------------------------------------

      Nejkrásnější pár psů:

SHIH TZU 

You Love Me + Yssabelle

Bohemia Acro

vítězové:-)před nástupem do finálového kruhu3.místo

2. místo kníračové Michaeli Šindelářové a pár Patrikových mopsíků byl na 3.místě!

--------------------------------

soutěz o nejlepší chovatelskou stanic: BOHEMIA ACRO skvělé 2. místo

zleva: Day Brek + You Love Me + Yssabelle + Perfect red Boy BOHEMIA ACROBohemia Acro

---------------------------------

IX. skupina FCI

IX.FCIužší výběr v IX.FCI

1. - 3. místo v IX. FCI

foto nejúspěšnějších :-) těch, kteří ví, jaká je chuť vítězství a také ví, že když jí budou přát druhým, také se svými  zvítězí....O tomto si celý FANKLUB může nechat jen zdát!

J.P.