15.9.2007 Klubová výstava Australských ovčáků Vídeň, Rakousko (ASA-Australian shepherds of Austria)
15.9.2007 Club show Australian shepherds Vienna Austria

Přihlášeno bylo entry 40 aussies, posuzovala judge Philis Poduschka-Aigner z Rakouska

Při brouzdání na internetu jsem narazila na klubovou výstavu v Rakousku, která byla vzdálená jen necelých 240km od našeho domu,přímo v hlavním městě Rakouska ve Vídni!

 Sice v termínu, kdy už téměř polovina našich psů byla přihlášena na mezinárodní a národní výstavu v Bosně - čti ZDE, ale přesto jsem si řekla, proč ne. Podíváme se zas na jiné psy, ukážeme ty naše, poznáme nové lidi a získáme nové přátele.V mnoha případech jsme se měli opravdu na co koukat a několikráte nám padla brada :-) Proč, to pochopíte z výsledků a mnoha fotografií,které jsme pořídili :-) ! Většinu foto udělala Aneta Grygarová, která s námi byla se Spotíkem na jeho první výstavě :-) a protože byl ve třídě dorostu,měla tedy spousty času vyfotit nejen nás,ale i ostatní.
Na výstavě s námi byla i Kačenka Dědičová,která předváděla nejen svojí Sunny,ale i jejího bratra Dagouška,za což moc děkujeme.Užili jsme si hezký a slunný den s přáteli!
Pani rozhodčí byla velmi milá,tak jako vždy při svém posuzování,pečlivě a důkladně prohlížela pupíky,dorostenečky i šampiony.Trochu mě mrzelo,že jí nevadilo,že ve třídě mladých psů vítězný pes si nenechal strachy prohlédnout zuby,když byl "tlačen do krajnosti" začal být i agresivní i přesto zvítězil ve své třídě s titulem Jugensieger!
Překvapením byla i třída dorostu, která byla za plnou cenu jako ostatní dospělé třídy,což nevidím jako problém,ale spíše to,že v této třídě se neurčovalo pořadí,což si myslím,že by si za 33euro zasloužili! Pouze ve třídě psů slovně pani rozhodčí řekla, že Spot je nejlepší v této třídě.

Třetí ročník této klubové výstavy byl pojatý v takovém domácím duchu,stejný rozhodčí, "katalog" v podstatě jen naxeroxované A4 listy v jednom rohu sešité sešívačkou, místo konání kynologické cvičiště (které pro mnohé byl problém najít i s dobrou navigací :-) , ale nám se to povedlo hned na poprvé jen s mapou a také s pomocí Anety,která si vzpomněla že na tomto cvičišti již několikráte byla se svým tatínkem ( velmi uznávaný,mezinárodní rozhodčí pro agility).
cvičiště a přístřešek,který před dopoledním deštěm chránil výstavní posudky,i vedoucí kruhu a pomocníky!
 Pro všechny účastníky byla připravená "placka" Australian shepherds of Austria s portréty ausíků převážně majitelů klubu. Já jsem na výstavu přivezla 2 malé dárky v podobě hodin s Australskými ovčáky, které jsem ráno předala pořadatelům se slovy, že jsou určeny pro nejlepšího psa a nejlepší fenu,kteří nebudou v majetku českých vystavovatelů. Takže například když náš Rock byl určen nejlepší psem výstavy,pani rozhodčí ještě určila druhého nejlepšího a majitelka pak dostala v závěru při předávání cen tuto naší cenu :-). Shodou okolností to byla majitelka také nejlepší feny, a hodiny byli úplně stejné darovala ty druhé pani rozhodčí se slovy, že klub stejně pro ní nemá žádný prezent:-) ! Bylo to velmi milé a snad pani rozhodčí dárek potěšil a bude ráda vzpomínat na milou atmosféru této výstavy.
před vyhlášením výsledkůPotěšená majitelka druhého nejlepšího psa paniAchting Sabina,rovněž jedna ze tří poradkyň chovu klubu ASA!
Pořadatelé jaksi pozapomněli na CACA kartičky, které slíbili "až je seženou" nechat podepsat od pani rozhodčí a poslat nám poštou. Doufejme že dostojí svému slovu, protože například Rock pro získání rakouského šampiona potřebuje již jen 1x CACA :-) !!! Nyní již téměř kompletní výsledky. Bohužel není možné výsledky všech,asi termín uzávěrky není pro pořadatele výstav v Rakousku směrodatný, a tak jako na národní a mezinárodní výstavě v Innsbrucku chybělo několik psů v katalogu, ( podle úsloví co je doma to se počítá,tedy každé peníze do klubové pokldany jsou dobré,co na tom,že pes nebude v katalogu!)kteří byli označeni číslem předchozího psa a pouze měli ještě dodatek A,nebo B, tak i na této výstavě nebyli všichni posouzení jedinci v katalogu.Na výstavě byla také pani hospitantka ( jejíž jméno mi při ranním představování bohužel uniklo:-( ,na fotografiích je to ta pani s ohnivě oranžovými vlasy !),která napomohla, že nejsme na výstavě do dnes, protože prohlížela zuby a kontrolovala varlata,a tak trošinku uspíšila velmi pozvolné posuzování:-)
vše začalo třídou štěňátek psů!

PSI Male
třída štěňat
baby class

Velmi nadějný  Very promising
DOUBLE-O-SEVEN Puella Fera

ti co přijeli na poslední chvíli zahajovali předvádění svých psů v džínách :-) později došlo i na převlečení do slušivých kostýmků :-)
---
Velmi nadějný  Very promising
Western Recall´s Klyde

----------------------------------------
Ráno byla posouzena štěňata - nejprve psi,pak fenky, později se již posuzovalo podle systému nejprve všechny třídy psů,a pak teprve všechny třídy fen!

FENY Female
třída štěňat
baby class
i fenky se podrobily důkladné,ale přitom velmi citlivé prohlídce!

Velmi nadějný  Very promising
Magic Fireball´s Best of Vivienne

po té co jsem na výsledkové listině přilepené na přístřešku v kruhu zjistila, že i tato fenka má velmi nadějnou,domnívala jsem se,že pani rozhodčí bude posuzovat velmi mírně, opak byl možná pravdou. Někteří jedinci,kteří vypadali velmi dobře končili ve své třídě poslední,jiní,kteří mi ani vzdáleně nepřipomínali australské ovčáky,ale třeba velké švýcarské salašníky, nebo šeltie měli naopak pro mě hodnocení až příliš vysoké.Ale toto je teprve třída štěňátek :-) tak vlastně o nic nejde, proč odrazovat začínající kynology ( ale majitelka například této fenky je poradkyní plemene pořádajícího klubu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ještě jí s jejími svěřenci uvidíte)
-----
Velmi nadějný  Very promising
DAINTY SWEET Puella Fera

---
Velmi nadějný  Very promising
???????????????????????????????????katalogové číslo 37A

V propozicích byla třída štěňat vypsána pro štěňata od 4 měsíců, tak přemýšlím,jestli je to mini aussies,nebo opravdu 4měsíční štěňátko?
Ve třídě štěňátek se nedělalo pořadí,pouze na konci právě tato fenka jako jediná dostala pohár,tak nevím jestli právě ona byla určena jako nejlepší štěně výstavy,nebo proč ten pohárek měla.
--------------------------------------------------
PSI Male
třída dorostu
puppy class

Velmi nadějný  Very promising
Prosto Chudo  KNICK_KNACK ALKE-ACRO
(Sunshine Shanti Shallow Rivers + Shallow Rivers Wacahkos Ana Cree)

-----
Velmi nadějný  Very promising
Trulyawesome POW WOW AT TRUE FACE

---
Nadějný  Promising
Helping Hand AMIGO


----------------------------------------------------------------
třída mladých  young class
 

Výborný 1,Jugendbester (CAJC)   Exellent 1, Young winner
Rainwood´s TEQUILA SUNRISE

škoda že jsme s sebou neměli videokameru,možná by záznam posouzení-či spíše neposouzení zubů u tohoto pejska byl pro mnohé poučný!
---
Velmi dobrý 2  Very good 2
BLACK DIAMOND DRAGON Bohemia Acro
( ChupaChups del Whymper delle G.Jorasses + Shallow River´s Wahe Huli Tepa Acro)

bohužel rukou psané posudky nejsou příliš dobře čitelné,nicméně při slovním hodnocení pani rozhodčí vytýkala Dagovi že je pro ni příliš krátký!A to skutečně v porovnáním s vítězným psem podstatně kratší byl,o tom není pochyb!
---
Velmi dobrý 3  Very good 3
Lovely Workaholic´s FAIR SEMI--------------------------------------------
mezitřída   intermedial class

Výborný 1,CACA   Exellent 1, CACA
CALIKO BOY Puella Fera
(Shallow Rivers´s Wahpeeh Catawba + Beckie Puella Fera)

---
Výborný 2,rez. CACA   Exellent2, res.CAC
Western Recall´s ICE AGE OF CASA DE FILLER

----
Velmi dobrý 3  Very good 3
Emperer Hill´s ARAGORN MERLIN


---------------------------------------
třída otevřená   open class

Výborný 1,CACA   Exellent 1, CACA
Western Recall´s I´LL WALK THE LINE OF CASA DE FILLER

---
Výborný 2,rez. CACA   Exellent2, res.CAC
CHUPACHUPS del Whymper Delle G.Jorasses

---
Výborný 3  Exellent 3
Meistersinger GROUND CONTROL

---
Velmi dobrý 4  Very good 4
A_PIEBAL_CLOUD of Country Aussies

---
Velmi dobrý   Very good
Western Recall´s FELLOW FINN

CACA a rez.CACA psi ve třídě otevřenépořadí ve třídě otevřené psů!
Když jsem ráno přijeli na místo konání výstavy,začali se na cvičák  scházet nejen účastníci výstavy,ale i členové cvičáku, nebo majitelé pejsků přicházející do místní psí školky ! Viděli jsme maliňáky, holandské ovčáky, 2mopsíky, a mysleli jsme si že přišlo i pár borderek si zacvičit. Občas jsme se opravdu krutě mýlili :-) Snad nejhezčím psíkem byl ten,co ho tam mají trvale přibitého na plotě :-)

-----------------------------------------------
Třída šampionů  Champion class

Výborný 1, CACA, Nejlepší pes v plemeni, BOB,  Ex.1, CAC, Best male in breed, BOB,
MultiCh.Sunshine SHANTI SHALLOW RIVERS

Myslím že nejen Rock si připadal jako Majka z Gurunu :-) nebo E.T. :-))))))))))))))))))))))))))))))))
------------
Třída veteránů  Veteran class

Nejlepší veterán Best veteran in show
Moonlight´s Western Recall


teprve 7,5 roku starý pes importovaný z USA ( v Rakousku je třída veteránů od 7 roků!!!) který se v loňském roce na téže výstavě stal Nelepší pes a BOB, je otcem prvního vrhu odchovaných australských ovčáků v České republice "A" vrh Puella Fera !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
----------------
O nejlepšího psa
zleva vítěz mezitřídy,otevřené,šampionů a veteránů!

Rock se stal nejlepším psem, a druhým nejlepším psem (který dostal hodiny od nás) se stal vítěz třídy otevřené!
Potěšená majitelka druhého nejlepšího psa paniAchting Sabina,rovněž jedna ze tří poradkyň chovu klubu ASA!
V závěru si hodiny přebrala pani Achting Sabina z Rakouska,která je jednou ze tří poradkyň chovu klubu,který výstavu pořádal!
--------------------------------------

FENY Female
třída dorostu puppy class

Velmi nadějný  Very promising
Prosto Chudo  KEEP SECRET ACRO
(Sunshine Shanti Shallow Rivers + Shallow Rivers Wacahkos Ana Cree)

Jako jediná fena ve třídě dorostu se na své první výstavě předvedla naše Skyppy.Pani rozhodčí velmi kladně hodnotila její pohybovou mechaniku a sama se ptala jestli je dcerou vítězného psa ( našeho Rocka) protože jí neuniklo,že je mu především v obličeji,jak když mu z oka vypadla :-) ! Řekla, že tak jako její bratr i ona jsou na svůj věk ( 6měsíců) velmi dobře vyvinutí a jsou velkým příslibem pro budoucí chov.Uvidíme za pár roků,jestli si na její slova vzpomeneme:-) !
--------------
třída mladých  young class

Výborný 1,Jugendbester (CAJC)   Exellent 1, Young winner
Casa de Filler MIDNIGHT BLUE MOON

-----
Výborný 2   Exellent2
BE SUNNY FLASH Bohemia Acro
( ChupaChups del Whymper delle G.Jorasses + Shallow River´s Wahe Huli Tepa Acro)

---
Výborný 3  Exellent 3
Lovely Workaholics FAIR PEBBLES

--
Velmi dobrý 4  Very good 4
SUNNY CREEKS Blue Primadona

---
Velmi dobrý   Very good
Lovely Workaholics FAIR ENYA

---
Dobrý   Good
CJ´s Lovely Shanti-Chil


V této třídě se mi líbili 2 fenky. Fena na 3tím a předposledním místě, které se i hezky předvedli!

Kačenky Sunny si po svém předvedení v kruhu a krásném druhém místě trochu zatančila :-)

----------------------------
mezitřída   intermedial class

Výborný 1,CACA,nejlepší fena v rase  Exellent 1, CACA,best female in breed
Landslide ELIZABETH

Nejlepší fena v rase
---
Výborný 2,rez.CACA  Exellent 2, res.CACA
Western Recall´s I´M YOUR DESTINY

----------
Velmi dobrý 3  Very good 3
Western Recall´s IN THE SUNSHINE OF LOUISIANA

tato fenka je přímá sestra fenky předchozí!!!!!!
-----
Velmi dobrý 4  Very good 4
???????????????????????????? katalogové číslo 27A

Tato třída se pro mě stala nezapomenutelnou!
-----------
třída otevřená   open class

Výborný 1,CACA   Exellent 1, CACA
Western Recall´s FAIR CELINE

---
Výborný 2,rez.CACA  Exellent 2, res.CACA
Tuscarora´s LIFE´s A DANCE

---
Výborný 3  Exellent 3
ABEA PUELLAFERA Bohemia Acro
(Hollywood It + Fiti Blue Elegance)

---
Velmi dobrý 4  Very good 4
Landslide FAITH

Tato fenka je přímou sestrou vítězky mezitřídy a nejlepší feny v plemeni!
---
Velmi dobrý   Very good
Western Recall´s GENTLE GESSY


Pro mě naprosto stejné sestry ( jen jedna s bílým límcem a druhá ne) ,které se předvedly v mezitřídě a v otevřené, jedna se stala nejlepší fenou a druhá překvapivě jen velmi dobrá.Přitom vypadaly jako přes kopírák i s stejně předvedly!!!
----------------------------------------------
Třída šampionů  Champion class

Výborný 1, CACA  Ex.1, CAC
Ch.ANAIS ANAIS Bohemia Acro
(Hollywood It + Fiti Blue Elegance)

-------------
o nejlepší fenu v plemeni
"Kdepak máme vítězku" !!???
Na tu nejlepší fenu jsme v kruhu čekaly několik minut ( nejen já s Anais, ale i majitelka vítězky třídy otevřené,pani rozhodí i hospitantka )! Když majitelku  po pár minutách upozornili,že by měla na parkovišti dovenčit a vrátit se zpět do kruhu,kamarádka rychle fenu popadla a přiběhla :-)!

ještě proběhnutí ode mě ke mě a vítězka už je na světě :-)))))))))

-----------------
o BOB


----------------
Po vyhlášení nejlepšího v plemeni,kterým se k mé radosti i překvapení stal Rock, pořadatelé udělali asi hodinovou přestávku na pozdní oběd ( už bylo kolem 15 hodiny a to se posuzovalo od 10hodin!)
Při přestávce jsme si dáli kávu ( už jsme byli po obědě) a pak pobalili naše saky paky :-)

 

Následovalo posouzení třídy mimo konkurenci
třída kastrátů  castraten classe

Velmi dobrý1   Very good 1
Western Recall´s CHEWBACCA

---
Velmi dobrý2   Very good 2
Western Recall´s GEROKE INDIAN


Velmi zajímavá třída v mnoha zemích na klubových výstavách používána! Ať už je pes či fenka kastrován ze zdravotních nebo jiných důvodů,proč by se nemohl zúčastnit také klubové výstavy! Především vítězný pes 6roků starý se mi  líbil!
----------
Neméně zajímavou soutěží pouze pro členy klubu byla soutěž sice nazvaná pár psů,ale měla by se jmenovat spíše soutěž o nejlepší dvojici!
Všechny tři předvedené dvojice totiž nebyli páry v pravém slova smyslu. Buď se jednalo o dvě feny, nebo o dva psy, a to ve všech případech,vždy však v majetku jednoho člověka!
Nejlepší dvojice Best duo

1.místo 1place

Lovely Workaholics FAIR PEBBLES + Lovely Workaholics FAIR ENYA
dvě fenky ze třídy mladých

---
2.místo
2place
Western Recall´s FELLOW FINN + Lovely Workaholic´s FAIR SEMI
dva velmi dobří pejskové z třídy mladých a otevřené

---
2.místo
2place
Western Recall´s I´M YOUR DESTINY + Western Recall´s FAIR CELINE
opět dvě fenky z mezitřídy a z otevřené---------------
V závěru výstavy pořadatelé s pani rozhodčí předali posudky a poháry pro CACA,nejlepšího psa a Nejlepší fenu a BOB. Také nejlepší štěňátko ( zmiňované již výše)!

V katalogu výstavy bylo za poplatek 20euro možno zadat si reklamu pro svou chovatelskou stanici, využili jsme toho nejen my,tedy BOHEMIA ACRO , ale i chovatelské stanice LOVELY WOEKAHOLIC´s a WESTERN RECALL´s . Chovatelské stanice byli seřazeny abecedně, a protože vy nemáte katalog k dispozici,můžete se prokliknout na jejich internetové stránky jménem chovatelské stanice.Možná najdete inspiraci v importu některého ze štěňátek,které právě mají k dispozici!!!

Vše je rozdáno a můžeme vyrazit za krásného slunečného dne domů! Opravdu krásný den, super zábava, za rok určitě nashledanou ( pokud tedy nebude ve stejném termínu nějaká zajímavější výstava, ale jinak si  tuto určitě nenecháme ujít!)