Mezinárodní výstava psů NITRA - Slovensko

6.+7.11.2004

 

Podzimní výstava psů v Nitře přivítala bez mála 2900 psů a fen všech plemen. Jako tradičně, spousta plemen tu měla také klubovou výstavu. Naše šicunky ne, ale zmíním úspěchy Jany, Kačenky a Patrika. Patrik s holkami poslal svého vipeta ARMANa Pibaro již v sobotu na klubovou výstavu. Získal zde CAC, stejně jako ABIGAIL Pibaro, která i v neděli na MVP získala CAC a navíc r. CACIB. Jeho fena foxteriéra HALI Star Franke měla v sobotu CACIB a v neděli na klubovce CAC. Fena australského honáckého psa naší Kačenky získala svůj první CACIB a několikátý BOB:-)!!!

Tak na CHVÍLI dost s ostatníma, teď je na řadě neděle a šicuny:-))) Ty poprvé posuzoval pan Miroslav Guniš ze Slovenska.Výsledky :

PSI

Třída mladých: Výborný 1, CAJC AMOR Imperial Bohemia
(Perfect Red Boy Bohemia Acro + Zearloty Bohemia Acro)

AMOR Imperial Bohemia

Výborný 2  LARGE SUCCESS Bohemia Acro
( Wenrick s Tailored For Success + Chic Lady Bohemia Acro)

LARGE SUCCESS Bohemia Acro

----------------------------------------

Mezitřída: Výborný 1, CAC KING FOR ACRO di Casa Corsini
(JamboJat di Casa Corsini + Forgettemont di Casa Corsini)

------------------------------------------

Třída otevřená: Výborný 1, CAC ACRO-BOY Solaris Avis
(Hoshi Han´Ei Bohemia Acro + Top Lady love Bohemia Acro)

ACRO-BOY Solaris Avis

Velmi dobrý 2 SOCRATES Paprsek Tibetu
(Louwan rebel Son + Fantasie paprsek Tibetu)

-------------------------------------------

Třída šampionů: Výborný 1, CAC = dokončen Grand šampion, CACIB = dokončen Interšampion
PERFECT RED BOY Bohemia Acro
(Tuscany s Challenger at Acte + Ym Angel from Audreys Paradis)

Třída veteránů: Výborný 1, Nejlepší veterán JERON Atrei
(Goldie - Boy Paprsek Tibetu + Ornama z Vlozu)

----------------------------------------------

FENY

Třída dorostu: Velmi nadějná 1 CHOICE TOP Iveko-Dog
(Prime Moon ChaChaCha + Chocolate Kiss Bohemia Acro)

----------------------------------------------

Třída mladých: Výborná 1, CAJC HOPEFUL RED Iveko-Dog
(Perfect Red Boy Bohemia Acro + Easy Girl Iveko-Dog)

HOPEFUL RED Iveko-Dog

Výborná 2 VOLAVKA Atrei Kirabzer
(Pure Red Gold Bohemia Acro + Cloelia Kirabzer)

-------------------------------------------------

Mezitřída: Výborná 1, CAC AMERICAN BEAUTY Czech Triumph
(Louwan Rebel Son + Raquel Paprsek Tibetu)

----------------------------------------------

Třída otevřená: Výborná 1 BRIANA LASHALIMAR z Tichého podhradia
(Lashalimar Reddy for Hollywood + Raptures Keeper at Lashalimar)

----------------------------------------------

Třída šampionů: Výborná 1, CAC, CACIB, BOB
YSSABELLE Bohemia Acro
( You-N-Me from Audreys Paradis + Call Me Darling Bohemia Acro)

BOB Ich.YSSABELLE Bohemia Acro

 o BOB

------------------------------------

Teď se na chvíli vrátím k nedělním úspěchům Patrika. Některé jsou již zmíněny nahoře, tak se nebudu opakovat, ale nějaké přidám. Je to CAC na fenu ASHEN Pibaro a na psa Phuff´s-Rhu-Ha´s Lexus The Mukti. Dále CACIB na sourozence AFÉRA a ASMUN Pibaro, kde Asmun ještě přidal BOB. Lhasa apso posuzoval také pan Guniš. Stejně úspěšně si vedli i mopsové. Mladá fena FLORA Pibaro získala CAJC a tím si dokončila Slovenského šampiona krásy mladých. Ch.FATMAN Dog-Lome získal od polské rozhodčí(která nedávala NIKOMU nic zadarmo...)BOB!

----------------------------------------

Závěrečné soutěže:

Vše začalo soutěží Junior Handling, kterou posuzovala slovenská rozhodčí paní Staviarská. Paní rozhodčí po hodinovém souboji mladých vystavovatelů vybrala 3, kteří postoupili do finále(2 české zástupce a slečnu z Rakouska). Ve starší věkové kategorii bylo opravdu na co se dívat. Vystavovatelé předvedli nejen znalosti, ale i profesionalitu v předvádění svých i cizích psů. Po tom, co nastoupili do finále paní rozhodčí rychle vybrala vítěze, tedy spíše vítězku, a byla jí naše Martina se psem Perfect Red Boy. Poprvé se dělal také absolutní vítěz(vítěz starší i mladší věkové kategorie proti sobě). V mladší kategorii vyhrála  dívka ze Slovenska, která předváděla plemeno Lhasa apso. Paní rozhodčí měla jistě těžké rozhodování a tak o vítězi rozhodla závěrečná figura ve tvaru čísla 8. Martina a Redík to zvládli perfektně a zvítězili znovu.
Absolutní vítěž junior handlingu

Pak nastoupily přihlášené páry psů. Poprvé jsme v této soutěži předváděli pár KING FOR ACRO di Casa Corsini a YSSABELLE Bohemia Acro. Yza je už zkušená, ale náš "zajíček" Kinky byl v této soutěži poprvé. Nedařilo se jim vůbec špatně, protože pan rozhodčí Matakovič Bojan z Chorvatska je tuto soutěž nechal vyhrát a odnést si tak i titul Nejkrásnější pár psů. Zopakovali tím vítězství z loňského roku, kdy na této listopadové výstavě zvítězil pás You Love Me + Yssabelle Bohemia Acro, spolu s Patrikem. Patrik letos skončil na místě 3. s NAŠIM  párem lhasa apso ASMUN a AFÉRA Pibaro.
Kinky a Yza v pohybu
Tři nejkrásnější páry psů Nejkrásnější pár psů

I v další soutěži, kterou posuzovala paní Ridarčiková ze Slovenska, nezůstali šicu nikde vzadu. Byla to soutěž o nejkrásnější dorostenku výstavy. Fena CHOICE TOP Iveko-Dog získala skvélé 2.místo ve veliké konkurenci.
BIS dorost fena

Nakonec jsem byli všichni zvědaví na IX.FCI skupinu, kterou posuzovala paní Świsluska z Polska, ano, právě ta, která na této výstavě rozdala několik desítek VELMI DOBRÝCH u různých plemen a u některých nezadala ani BOB... Ale jak se ukázalo, paní rozhodčí je opravdu profesionál ve svém oboru. Vybrala ty nejlepší z nejlepších. Na 3.místě se umístil ASMUN Pibaro. Na místě 2. s titulem rez.BIG skončila YSSABELLE Bohemia Acro a zvítězila fena černého středního pudla z Čech, která se později stala i vítězkou nedělního dne. Naše Yzabelka se na této výstavě  poprvé umístila v IX.FCI skupině. Pravda, moc příležitostí k tomu neměla, protože tohle byl její teprve 2.BOB, ale doufáme, že ne poslední:-)
vítězové 9.skupiny FCI - česká záležitost:-)rez. BIG  Ich. Yssabelle Bohemia Acro

 

BIS bylo opět v režii českých vystavovatelů. Protože BOD ze soboty byl Bearded Collie Ich.Nattern JAY KAY manželů Volkových a BOD z neděle Střední černá pudlice Angel´s KISS TOP COACH majitel Smolnický + Vavroušková, jak jinak než z Čech :-) Titul BIS si zaslouženě odnesl sobotní vítěz!!
Gratuluji všem!

J.P.